مجسمه توماس جفرسون ممکن است از ساختمان شهرداری برداشته شود

دسته‌بندی نشده


مجسمه تام جفرسون ، رئیس جمهور سابق و برده دار ، قرن ها در ساختمان شورای شهر ایستاده بود ، اما پس از چند دهه فشار ، ممکن است به زودی برداشته شود.

کمیسیون طراحی عمومی به حذف مجسمه رای می دهد که می تواند به انجمن تاریخی نیویورک “وام بلند مدت” داده شود. رای گیری دوشنبه 18 اکتبر انجام می شود.

مریبت ایله ، مدیر روابط عمومی انجمن تاریخی نیویورک ، به Gothamist گفت: “ما دائما در مورد مجسمه بحث می کنیم. در حالی که در حال حاضر هیچ برنامه نمایشگاهی خاصی وجود ندارد ، قدرت تاریخی نیویورک در آینده نمایشگاهی را که می تواند در آن ارائه دهد ، ارائه می دهد. بودن.”

2001 چارلز بارون ، عضو شورا تلاش کرد مجسمه جفرسون را که در سال 1833 برپا شده بود ، بسازد. ایجاد شده توسط پیر ژان دیوید ، جایگزین یکی از مالکوم ایکس ، و پدر بنیانگذار او “کودک باز برده” نامیده می شد. پنج سال بعد ، صندلی بارون در سلولها مستقیماً به مجسمه منتقل شد. او در سال 2006 گفت: “این مجازات من برای بازیگری ، برای تمرین دموکراسی است.”

در سال 2020 ، پس از کشته شدن جورج فلوید توسط پلیس ، کوری جانسون ، رئیس شورای شهر ، به همراه دیگر اعضای شورا ، نامه ای به شهردار بیل دو بلاسیو ارسال کردند و خواستار برداشته شدن مجسمه شدند. دبی رز در آن زمان گفت: “من فکر نمی کنم شورای شهر نیویورک نباید این طرف تاریخ تاریک آمریکا را نادیده بگیرد یا جلال دهد.”

این هفته نمایندگان شورا از قفقاز سیاه ، آمریکای لاتین و آسیا بیانیه ای صادر کردند که در بخشی از آن آمده است: درباره تاریخ و تنوع شهر ما ، اما ویژگی بدون شک آن “.

در جریان یک کنفرانس مطبوعاتی در روز پنجشنبه ، از دو بلاسیو در مورد برداشتن احتمالی مجسمه سوال شد. وی گفت: “این یک دموکراسی است ، من به حق آنها برای درخواست این درخواست از کمیسیون طراحی عمومی احترام می گذارم.” [that] از شورا آمده است ، نه از من یا بانوی اول. “

دی بلاسیو در ادامه در مورد رویکرد خود در مورد جفرسون گفت: “او به طور ملایم بسیار پیچیده است. مردم نگران هستند که حتی کسانی که از آزادی و کرامت انسانی و ارزشهای زندگی همه مردم بسیار آگاه بوده اند هنوز صاحب بردگان بوده اند ، و من درک می کنم که چرا برای مردم بسیار نگران کننده است و چرا فکر می کنند نمی توان آنها را نادیده گرفت. اما این یک بخش عمیق از تاریخ ما است که باید دیده شود … و این تعادلی است که ما باید هنگام پیدا کردن راه پیش رو پیدا کنیم. ما باید در مورد هر دو طرف تاریخ او صادق باشیم. “

در بیانیه ای از قفقاز ، آنها خاطرنشان کردند که داستان جفرسون شامل “تسلط بر 600 برده آفریقایی” است و “قفقاز ما در خط مقدم تلاش های محلی برای اطمینان از صحت تاریخ واقعی آمریکا برای همه کسانی است که از آن جان سالم به در برده اند”.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *