متخصص تغذیه || چگونه یک متخصص تغذیه با توصیه خود شیوه زندگی سالم را به ما می آموزد؟

دسته‌بندی نشده


متخصص تغذیه متخصص در استفاده از غذا و تغذیه برای ارتقاء سلامت و مدیریت بیماری ها. این متخصصان به افراد توصیه می کنند که برای داشتن یک زندگی سالم یا دستیابی به یک هدف خاص از سلامتی چه بخورند. اکثر متخصصان تغذیه در بیمارستان ها ، خانه های سالمندان ، مراکز مراقبت طولانی مدت یا مراکز درمانی کار می کنند.

در حالی که تغذیه یک حوزه تخصصی است که با انواع برنامه های دنیای واقعی مشخص می شود ، دو حوزه اصلی تمرکز وجود دارد که متخصصان تغذیه را با عموم مردم مرتبط می کند.

این متخصص اغلب به عنوان بخشی از یک تیم مراقبت های بهداشتی چند رشته ای متشکل از پزشکان ، مددکاران اجتماعی ، پرستاران و ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی خانگی کار می کند. یک متخصص تغذیه می تواند درمان را از حساسیت و عدم تحمل غذایی و اختلال خوردن از سوء هاضمه و مشکلات وزن برای کمک به شما.

همین حالا با مشاوران پزشک خود به صورت آنلاین مشورت کنید

در این رابطه ، متخصصان تغذیه معمولاً مراحل زیر را انجام می دهند:

 • ارزیابی نیازهای تغذیه ای و بهداشتی بیماران و مراجعه کنندگان
 • توصیه به بیماران در مورد مسائل مربوط به رژیم غذایی و عادات غذایی مناسب
 • تعیین برنامه های غذایی و تغذیه با توجه به ترجیحات و بودجه مشتری
 • تأثیر برنامه های رژیم غذایی را ارزیابی کرده و در صورت لزوم آنها را تغییر دهید

تخصص تغذیه

متخصص تغذیه چیست؟ | دکتر

برخی از متخصصان تغذیه آموزش های لازم را در برخی زمینه ها و تمرکز می بینند. تخصص در تغذیه نیاز به آموزش و دانش اضافی دارد. برخی از ویژگی های تغذیه ای که در بالا ذکر شد عبارتند از:

متخصص تغذیه ورزشی. ورزشکاران فعال و بزرگسالان در مورد چگونگی بهبود عملکرد ورزشی خود از مشاوره متخصصان ورزشی استفاده می کنند. به طور فزاینده ای ، متخصصان تغذیه ورزشی برای توسعه برنامه های تغذیه و مایعات برای ورزشکاران یا تیم ها استخدام می شوند.

متخصص تغذیه کودک. این متخصصان برای ترویج تغذیه مناسب برای نوزادان ، کودکان و نوجوانان تلاش می کنند.

متخصص تغذیه در علم پیری. این متخصصان برای بهبود کیفیت زندگی و سلامت افراد مسن استراتژی های م eatingثر تغذیه ایمن را توسعه ، اجرا و مدیریت می کنند. در زمانی که تغذیه به طور فزاینده ای به عنوان بخشی اساسی از پیری سالم و مدیریت بیماری ها شناخته می شود ، این متخصصان برای افراد مسن تجربه اساسی دارند.

متخصص تغذیه کلیه یا نفرولوژیست. رژیم درمانی برای بیماران مبتلا به بیماری مزمن کلیوی (CKD) برای افراد دارای نیازهای غذایی خاص برای ارزیابی و انجام تغذیه پزشکی شخصی (MNT) برای افراد مبتلا به بیماری کلیوی حیاتی و ضروری است. طبق گزارش موسسه ملی دیابت و بیماری های دستگاه گوارش ، MNT این می تواند پیشرفت بیماری مزمن کلیه را از عوارضی مانند کند کند سوء تغذیه جلوگیری از درمان آنها و بهبود کیفیت زندگی آنها. علاوه بر این ، MNT این می تواند هزینه های مراقبت های بهداشتی را کاهش دهد.

چگونه می توان متخصص تغذیه شد؟

متخصص تغذیه در رژیم درمانی تخصص دارد ، شاخه ای از دانش مربوط به تغذیه و تأثیرات آن بر سلامتی است. یک متخصص تغذیه معمولاً رژیم غذایی مشتری را بر اساس وضعیت سلامتی یا اهداف فردی تغییر می دهد.

طبق نظر آکادمی تغذیه و رژیم درمانی ، یک متخصص تغذیه ثبت شده باید موارد زیر را تکمیل و حفظ کند تا بتواند گواهینامه دریافت کند:

 • مدرک کارشناسی با دوره های مورد تایید شورای اعتباربخشی آکادمی تغذیه و رژیم برای آموزش تغذیه و رژیم درمانی
 • حداقل 1200 ساعت تجربه تحت نظارت در یک مرکز بهداشتی معتبر ، آژانس اجتماعی یا شرکت خدمات غذایی
 • امتحان ملی را که توسط کمیسیون ثبت رژیم انجام شده است ، گذرانده است.

علاوه بر این ، یک متخصص تغذیه باید شرایط لازم برای ادامه تحصیل حرفه ای را هر سال برای حفظ گواهینامه هیئت مدیره رعایت کند.

یک متخصص تغذیه چه کاری میکند؟

متخصص تغذیه چیست؟ | دکتر

اقدامات زیر را می توان با مشورت متخصص تغذیه انجام داد:

ابتدا یک معاینه پزشکی انجام دهید. یک متخصص تغذیه قبل از مشاوره در مورد تغذیه باید وضعیت سلامتی شما را بداند. پزشک شما می تواند اطلاعات فشار خون و آزمایش خون شما را بررسی کند کلسترول خونتری گلیسیریدها ، قند خون (گلوکز) ، هموگلوبین و هماتوکریت (اندازه گیری تعداد گلبول های قرمز خون) و موارد دیگر را بررسی کنید. برخی از مشکلات سلامتی تا حدی یا کاملاً با رژیم غذایی و احتمالاً فعالیت بدنی کنترل می شود.

اگر فقط به دنبال مشاوره تغذیه هستید ، بدانید که می خواهید به چه چیزی برسید. آیا می خواهید لاغر شوید؟ آیا وزن اضافه می کنید؟ آیا انرژی بیشتری دارید؟ به اهداف خود زودتر فکر کنید و مطمئن شوید که هدف خود از ملاقات با یک متخصص تغذیه را می دانید.

آماده پاسخگویی به سوالات باشید.

وقتی به متخصص تغذیه مراجعه می کنید ، در مورد عادات غذایی خود ، هرگونه واکنش نامطلوب به غذا ، مکمل ها ، سابقه وزن ، ترجیحات رژیم غذایی ، سابقه پزشکی عمومی ، سابقه سلامت خانواده ، داروها و عادات سبک زندگی صحبت کنید. این اطلاعات می تواند به متخصص تغذیه کمک کند تا رژیم غذایی و توصیه های تغذیه ای را متناسب با سبک زندگی و نیازهای سلامتی شما تنظیم کند.

مقدار غذای مصرفی را ثبت کنید. در صورت درخواست ، همه چیزهایی را که برای چند روز می خورید و می نوشید بنویسید. مقادیر (در فنجان ، اونس ، قاشق و غیره) و روشهای پخت مانند کبابی ، کبابی یا پخته شده را ثبت کنید.

آخرین توصیه

یک متخصص تغذیه واجد شرایط بر روی تغییر شیوه زندگی و انتخاب غذا تمرکز می کند تا نتایج سریع ، روشهای معجزه آسا یا مکمل های غذایی گران قیمت. بنابراین بهتر است همه جزئیات را بنویسید.

تغییر رژیم غذایی با مشاوره آنلاین یکی از خدمات ویژه دکتر برای افرادی که به رژیم غذایی و ظاهر خود اهمیت می دهند رژیم غذایی متعادل آنها برای موقعیت شما مناسب هستند. از طرفی افرادی که اختلالات خوردن را دوست دارند بی اشتهایی عصبی یا پرخوری عصبی حتی پس از مشورت با متخصص تغذیه نیز ممکن است دچار مشکل شوید روانپزشک داشتن تجربه پزشکی برای جلوگیری از عوارض جسمی و روانی وضعیت آنها.

پیوندها:

https://www.verywellhealth.com/nutritionist-what-is-a-nutritionist-1736231

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *