مازندران مرداد سرد و بارانی آغاز می شودایسنا/مازندران معاون توسعه و هواشناسی اداره کل هواشناسی مازندران از آخرین وضعیت جوی منطقه خبر داد و گفت: تا اواسط هفته جاری هوای پاک و گرم، کاهش دما، سردی و پراکندگی هوا پیش بینی می شود. بارش ها در روزهای پایانی تیرماه و اوایل مرداد ماه رخ می دهد.

احمد اسدی در گفت وگو با ایسنا، به پیش بینی وضعیت جوی مازندران در روزهای آینده اشاره کرد و گفت: بر اساس تحلیل آخرین نقشه های پیش یابی، وضعیت جوی منطقه در روزهای سه شنبه، چهارشنبه ۲۸ و ۲۹ تیر ۱۴۰۱ خواهد بود. نیمه ابری، ابری همراه با افزایش دما و وزش باد. بیشینه دما در نواحی غربی منطقه بین ۳۰ تا ۳۳ درجه سانتیگراد و در نواحی مرکزی و شرق مازندران بین ۳۳ تا ۳۶ درجه خواهد بود.

معاون توسعه و پیش بینی اداره کل هواشناسی مازندران ادامه داد: هوای منطقه در روز پنجشنبه ۳۰/۴/۱۳۰۱ صاف و نیمه ابری همراه با کاهش گرما و وزش باد پیش بینی می شود و حداکثر دما در روز ساحل و خارج بین ۲۷ تا ۳۳ درجه و ارتفاعات بین ۲۵ تا ۲۷ درجه سانتیگراد خواهد بود.

وی با بیان اینکه وضعیت جوی مازندران در روزهای جمعه و شنبه ۱۰ تیر و ۱ مرداد نیمه ابری همراه با کاهش دما، در برخی ساعات افزایش ابر، رگبار و وزش باد پیش بینی می شود، گفت: بیشترین دمای هوا در این ایام است. در مناطق ساحلی و بیرونی دمای هوا بین ۲۷ تا ۳۱ درجه و در ارتفاعات بین ۲۳ تا ۲۶ درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.

وی آسمان منطقه را در روزهای یکشنبه و دوشنبه ۲ و ۳ مرداد، نیمه ابری و ابری همراه با افت دما، گاهی بارش باران، وزش باد و احتمال رعد و برق پیش بینی کرد و افزود: بیشترین دمای این روزها در سال است. در سواحل و خارج، بین ۲۴ تا ۲۹ درجه و بین ۱۹ تا ۲۳ درجه سانتیگراد توقف خواهد داشت.

در انتهای پیام