مار جهانی مریکا در آستانه ثبت رکورد ۸ میلیون بیمارمجموع مبتلایان به کووید -۱۹ در جهان به میلیون و ۴۲۰ ۲۹۲ ۷۸۸ هزار و نفر بالغ، مرگ پنج میلیون و ۸۸۱ هزار و ۶۵۶ نفر بر اثر این بیماری آسیب دیده و میلیون و ۳۴۴ نفر ۲۱۴ ۹۷۴ هزار و نفر از مبتلایان نیز بهبود یافته اند. .

به گزارش ایسنا، بر اساس آمارهای رسمی همه گیری، آمریکا با بیش از ۷۹.۹ میلیون نفر مبتلا و بیش از ۹۵۵ هزار قربانی در صدر فهرست درگیر با این بیماری قرار دارد.

هند نیز هم اکنون با آمار بیش از ۴۲.۷ میلیون نفر از آمریکا در رتبه دوم جهانی به لحاظ میزان قرارگیری و آمار مبتلایان کووید -۱۹ در برزیل هم از ۲۷.۹ میلیون نفر فراتر رفته و در حال حاضر سومین کشور جهان به لحاظ رتبه بالاترین. شماره مبتلایان است.

برزیل با بیش از ۶۴۱ هزار جان باخته پس از ایالات متحده آمریکا، دومین رکورددار تعداد قربانیان کوید ۱۹ در جهان محسوب می شود و با بیش از ۵۱۰ هزار قربانی، کشور سومین کشور به لحاظ ثبت بالاترین آمار مرگ و میر جنوبی در این فهرست جهانی است.

روسیه نیز با گذشتن از آمار ۳۴۳ هزار قربانی قربانی بالاترین مرگ و میرسینی را در بین اروپا داشته و در جهان چهارمین کشور با بالاترین نرخ فوتی های این بیماری است.

فرانسه همچنین با ثبت بیش از ۲۲ میلیون نفر هم اکنون رکورددار در قره سبز و چهارمین کشور با.

جدول بهروز شده پاندمی جهانی جهانی

بنابر جدول بهروز شده در پایگاه اطلاع رسانی “ورلدامتر” مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش های رسمی بالاترین آمارها را تجربه کرده اند تا صبح امروز (جمعه) به ترتیب به شرح زیر است:

# نام کشور مجموع مبتلایان مجموع قربانیان
. ایالات متحده آمریکا ,۹۱۵,۷۳۴ ۹۵۵,۴۹۷
. هند ,۷۸۰,۲۳۵ ۵۱۰,۹۳۷
. برزیل ,۹۴۱,۴۷۶ ۶۴۱,۹۹۷
. فرانسه ,۰۶۸,۶۳۵ ۱۳۶,۱۴۲
. انگلیس ,۴۹۹,۰۵۸ ۱۰,۲۲۱
. روسیه ,۸۴۰,۵۰۲ ۳۴۳,۱۷۳
. ترکیه ,۲۶۶,۲۶۵ ۹۱,۶۴۶
. لمان ,۱۵۴,۵۴۱ ۱۲۱,۴۴۷
. ایتالیا ,۳۲۳,۳۹۸ ۱۵۲۲۸۲
. اسپانیا ,۷۷۸,۶۰۷ ۹۷,۷۱۰

همچنین ایران نیز با مجموع شش میلیون و هزار و ۸۹۴ ۱۱۰ ۱۳۲۴ و هزار و ۴۳ مورد آسیب ناشی از بیماری کوید -۱۹ در حال حاضر در رتبه دوازدهم در بین دارای دارای بیشترین آمار مبتلایان به وضعیت قرار دارد.

بر اساس آمار فوق از ایالات متحده آمریکا، هند و برزیل در فرانسه، انگلیس، روسیه ترکیه، آلمان، ایتالیا، اسپانیا، آرژانتین، ایران، کلمبیا، هلند، لهستان، مکزیک، اندونزی، آفریقا، ژاپن، آفریقای جنوبی، فیلیپین رژیم غذایی، بلژیک، پرو، جمهوری چک، کانادا، پرتغال و مالزی نیز بیش از سه میلیون مبتلشث.

روند رشد آمار مربوط به بیماری کووید۹ که در ۲۲۳ کشور و منطقه در جهان یافته، ادامه دارد.

در این لینک مشروح آمار گستردگی ویروس در جهان و جدول تمام آماری در همه مناطق و مناطق درگیر

انتهای پیام