ماده ۲۹۰ قانون آیین دادرسی کیفری چه می گوید؟دستورالعمل «نظارت و پیگیری حقوق عامه» در ۱۶ ماده و ۸ قانون ۷ بهمن سال ۱۳۹۷ از سوی آیت الله آملی لار.

به گزارش ایسنا، به منظور صیانت از حقوق عامه و حفظ بیت المال و بر اساس وظایف ذاتی قوه قضائیه در احیا، حفظ و صیانت از حقوق عامه و در جهت پیگیری و نظارت بر دعاوی ناظر بر جرایم مرتبط با اموال، اهداف و مصالح ملی، جبران خسارات وارد شده به حقوق عمومی به استان بند دو اصل ۱۵۶ قانون اساسی و مواد ۲۲، ۲۹۰ و ۲۹۳ قانون آئین دادرسی کیفری، حسب مورد دادستان کل کشور، دیوان عدالت اداری، سازمان بازرسی کل کشور و دادستان های سراسر کشور مکلفند در این تصمیم تصمیم می گیرند. نند.

در بند الف دستورالعمل “نظارت و پیگیری حقوق عامه” آمده است: حقوق عامه، حقوقی است که در قانون اساسی، قوانین موضوعه و یا سایر مقررات لازم الاجرا ثابت است و عدم اجرا یا تغییر آن، نوع افراد یک جامعه مفروض مانند افراد یک شهر است. ، منطقه، محله و صنف را در معرض آسیب یا خطر قرار می دهد یا می تواند منجر به فوت منفعت یا سلب امتیاز آنها می شود، از خانواده های مشروع، حقوق زیست محیطی، بهداشت و سلامت عمومی، فرهنگ عمومی و میراث فرهنگی، انفال، اموال عمومی. و استانداردهای اجباری.

همچنین طبق ماده ۲۹۰ قانون آیین دادرسی کیفری “دادستان کل کشور مکلف است در جرائم راجع به اموال، توجه و مصالح ملی و ورودی به حقوق عمومی که نیاز به طرح دعوی دارد از طریق مراجع ذیصلاح داخلی، خارجی و یا بین المللی نظارت و نظارت است. نشان می دهد.”

بر همین اساس عباس ترکی معاون قضایی دادستان کل کشور در پیگیری حقوق عامه و هوا از جرم روز شنبه نامه به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، نام مدعی العموم و در اجرای تکالیف قانونی مندرج در ماده ۲۹۰ قانون آیین دادرسی کیفری و صیانت از فرهنگ عمومی موضوع بند الف ماده یک دستورالعمل نظارت و پیگیری حقوق عامه، ضمن تقدیر از آثار سینمایی که باعث نشر فرهنگ اسلامی ایرانی و دفاع از سبک زندگی سالم و اصولی می شود. اخلاقی و آرمانهای انقلاب اسلامی است، از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی درخواست کرده است تا نسبت به بیانات یکی از اشتباهات واقع و غیرکارشناسی از اعضای سازنده یکی از آثار جشنواره چهلم فیلم فجر لازم است گرفته شود.

بخشی از نامه غلام عباس ترکی معاون دادستان کل کشور به اعضای کنفرانس خبری یکی از آثار جشنواره آخر فیلم فجر اشاره شده است که با بیان مطالب غیر کارشناسی و احساسی، برخی از احکام مسلم دینی را نادیده گرفته و موجبات تکدر و آزردگی خاطر جامعه اسلامی می شود. به ویژه متدینین را ارائه می دهد.

انتهای پیام

سریعترین رژیم لاغری