ماجرای مسدود شدن پروفایل ایرانیان در opensea چه بود؟


چند روزی است که در فضای مجازی به نقل از یک وبسایت خبری خارجی به نام آرت نیوز خبری مبنی بر مسدود شدن پروفایل ایرانیان از پلتفرم opensea در حال دست به دست شدن است.

به گزارش خبرنگار بخش تجسمی ایسنا، روایت‌ها در این خصوص اما ضد و نقیض هستند. برخی از موارد با اشاره به توییت این شرکت که در تاریخ ۳ مارس منتشر کرده، مسدود شدن پروفایل ایرانیان از opensea را تصدیق می کنند. سوالی که در موقعیت‌هایی از این دست در ذهن نقش می‌بندد، این است که ماجرا چیست و در نهایت ر

برای یافتن پاسخ این سوال به فضای مجازی و سری به صفحه این شرکت در توییتر زدم تا اولا مطمئن شوید که متنی درباره علت حذف پروفایل ایرانیان از این پلتفرم منتشر شده یا خیر.
پس از کمی جستوجو در صفحه این شرکت توییتی مبنی بر اعلام خبر حذف شدن پروفایل ایرانیان مشاهده می شود که در آن به صراحت توضیح داده شده است که به دلیل تبعیت این شرکت از قوانین ایالات متحده آمریکا و باتوجه به تحریم هایی که بر علیه کشور ایران وجود دارد، دسترسی به آن وجود دارد. اربران ایرانی به پروفایلشان مسدود شده است.

ماجرای مسدود شدن پروفایل ایرانیان در opensea چه بود؟

با کمی گشت و گذار در توییتر به فردی به نام پرین حیدری برخورد کرد که یکی از ایرانیان است که به دنبال این اتفاق پروفایلش را در این پلتفرم از دست داده است. این هنرمند با انتشار توییت های متعددی این خبر را اعلام کرد و سوالاتی را درباره این تصمیم گیری مطرح کرد.

با اعلام این خبر اما هنرمندان بسیاری نسبت به آن اعتراض کرده اند و طبق آنچه در فضای مجازی دیده شده و خوانده شده، خواهان تحریم استفاده از این پلتفرم به دلیل رخ دادن چنین اتفاقی افتاده است.

ماجرای مسدود شدن پروفایل ایرانیان در opensea چه بود؟

ماجرا اما به اینجا ختم نمی شود. مدتی پس از انتشار این خبر مدیر مسئول گالری ایده، آرش سلطانعلیفر آن را تکذیب کرد و با انتشار ویدیویی در صفحه اینستاگرامش نشان داد که دسترسی کاربران ایرانی به این پلتفرم مسدود نشده و این خبر نادرست است. در اینجا باز هم این سوال در ذهن ایجاد می‌شود که بالاخره کدام روایت را باور کرد؟

در پاسخ باید گفت شاید بهترین راه برای تصمیم گیری در مورد چنین حوادثی، استناد به گفته خود شرکت در توییترش باشد و ممکن است مانع از حساب کاربری برخی از ایرانیان منابعی از جمله فنی است که در این خبر جای مطرح کردن آن نیست.

به گزارش ایسنا، opensea یک بازار آنلاین مانند دیجی کالا است که در سطح بین‌المللی فعالیت دارد. این بازار یک تفاوت اصلی با سایت هایی مانند دیجی کالا و آن است که در دیجی کالا، کالا و خدمات ملموس، کاربران را خریداری می کنند اما در این پلتفرم به خرید و فروش NFT یا همان کالاهای دیجیتالی میپردازند که قابل لمس هستند. این بازار مدتی است که به واسطه خرید و فروش آثار گرانقیمت و فروش آثار هنری میان مجموعه های محبوبیت پیدا کرده است و حالا باید دید ایرانیانی که پروفایلشان را از دست می دهند، چه جایگزینی برای آن پیدا می کنند.

شما مخاطبان گزارش نیز در تصاویری که در این پلتفرم فعالیت داشتید و اکنون پروفایلتان مسدود شد، می‌.

انتهای پیام