لیلا حاتمی خواستار نمایش بیشتر سینمای ایران در عرصه بین‌المللی شدلیلا حاتمی بازیگر شناخته شده ایرانی خواستار حضور گسترده‌تری از سینمای ایران در سطح بین‌المللی است

به گزارش ایسنا، لیلا حاتمی در گفتگویی با نشریه ورایتی در این باره گفت: باید فیلمهای متنوعی از ایران در سطح بین المللی نمایش داده شود، زیرا معمولاً چون همه چیز تجاری است، مردم فیلمهایی را انتخاب می کنند که توریستیتر باشد. [زیرا] جنبه های جامعه را به آنها ارائه می دهد. آنچه من دوست دارم این است که هنر ایران بیشتر نشان دهد، زیرا شما حقایق، رویدادها، حالات را در ایران می بینید اما می توانید آن را در همه جا یا در اخبار هم ببینید.»

حاتمی ادامه داد: داشتن فیلم هایی درباره مشکلات جامعه و این چیزها خوب است، اما چیزی که به ویژه است چیزی است که در سطح بین‌چنان اتفاق افتاده است مانند غذاهایی که توریست‌ها می‌خورند و لزوما بهتر می‌شوند.

حاتمی افزود: فیلم های ایرانی که به عمق مسائل کشور می پردازند و از مردم صحبت می کنند و بر جنبه های انسانی تاکید می کنند، باید در معرض دید مخاطبان قرار گیرند. علاوه بر این سینماگران مولف جهانی شدند و در سطح جهانی، تعداد بیشتری از سینماگران نیز در انتظار کشف شدن هستند. شاید توزیع کننده مردم را دست کم می گیرند و فکر می کنند نمی توانند این فیلم ها را درک کنند و بنا کنند. نها به دنبال غذای آسان هستند، غذای آسان هضم و نه خیلی پیچیده.

با این حال حاتمی از ذکر نام فیلمسازان ایرانی که به نظر او آثارشان باید در سطح بین المللی دیده شود، خودداری کرد و گفت: نمیخواهم برای این کار تبلیغات کنم. اما این فقط به ایران نیست … ما همه جا با یک مانع روبرو هستیم. به عنوان یک پیشنهاد می‌توانم به بیان شجاع‌کنندگان بگویم، بیایید… چیزهای جدید معرفی کن. آیرا آنچه مردم دوست دارند، هنر است، مهم نیست از کجا آمده است، چیزی که قلبتان را لمس می کند. نگذارید به خانه خدا بروند، بگذارید به خانه خدا بروند.»

انتهای پیام