لق مدل‌های جدید برای تفریح ​​و نشاط بانوان در اصفهانایسنا/ اصفهان عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر اصفهان، فضاهای شهری بانوان را اندک دانست و گفت: از همین فضاهای اندک موجود نیز باید خیلی نمی شود، به همین دلیل مدلهای تفریحی و نشاط بانوان خلق می شود که پاسخگوی نیازهای بانوان باشد.

فرزانه کلاهدوزان در گفتوگو با ایسنا، اظهار کرد: فضاهای بیشتری که در اختیار بانوان شهر اصفهان قرار دارد، به عنوان باغ های بانوان است که در حال حاضر سه باغ بانوان در اختیار شهرداری و یک یا دو مورد آن قرار دارند.

منشی اول و عضو هیئت رئیسه شورای شهر با بیان تعداد باغهای بانوان در شهر اصفهان به نیاز بانوان این شهر نیست، گفت: این فضاها اشکالاتی هم دارد که باید برطرف شود.

وی با اشاره به استقبال بیشتر بانوان نسبت به آقایان از فرهنگسراهای سطح شهر، افزود: در حال حاضر، بانوان از فرهنگسراها استفاده می کنند که تعداد این فرهنگسراها در محلات خوب و مطلوب است، اما سرانه فضاهای تفریحی به نسبت کم است و باید فضاهای بهتری داشته باشد. ایجاد و یا همین فضاهای موجود بازتعریف و از آنها به خوبی استفاده می شود.

این عضو شورای شهر اصفهان در مورد فضاهای ورزشی مورد نیاز بانوان در شهر نیز گفت: یکسری ایستگاه های ورزش همگانی در شهر داریم که شاید برای انتخاب سبک زندگی، جوانان و نوجوانان استقبال زیادی از این فضاها ندارند. این موضوع نیاز به تأمل، بازتعریف و ارائه راهکارها و مدل‌های دارد تا مخاطب این ایستگاه‌ها باشد.

وی با اشاره به سالن‌های ورزشی در مناطق و محلات سطح شهر، مشخص کرد: برخی از سالن‌های ورزشی برگزار می‌شوند که در این فضاها، زمان‌های استفاده از ورزشگاه‌ها بسیار محدود است، در حالی که در قراردادهای پیشنهادی، باید به این موارد دقت کرد. بررسی و در ادامه نظارت شود. کلاهدوزان همه امور توسط شهرداری را روش نادرستی دانست که بسیاری دارد و توضیح می دهد: مشکلات شهرداری باید گره بخورد و در این راستا مدل های جدید دنبال کنیم، در عین حال که برای استفاده از نظرات و دیدگاه های بانوان و مشارکت آنها داریم.

عضو رئیس شورای شهر اصفهان با بیان اینکه سازمانهای مردم نهاد و بانوان بسیار فعال در محلات شهر اصفهان داریم که به حمایت از هیئت نیاز دارند، گفت: ما باید حمایتگر و فقط گرایش فعالیت بانوان را داشته باشیم. با اجرای طرح‌های محله‌های شخصیت، نقش بانوان بسیار پررنگ می‌شود و می‌توان به مشکلات و مشکلاتی دست یافت.

وی با یادآوری برخی از فضاهایی برای بانوان در سطح شهر ساخته شده اما به دلایلی از شرایط عادی قابل استفاده نبوده است، منبع کرد: به همین دلیل مدیریت فضاها و امکانات بسیار مهم است.

کلاهدوزان استفاده از نظرات صددرصد بانوان را ایده آل دانست و گفت: در نظر داریم این کار را انجام می دهیم و جلساتی را انجام می دهیم با بانوان فعال برگزار می شود و اولویت و مشخصه هایم را تا در ادامه شاهد صددرصد خوبی برای بانوان در شهر اصفهان داریم.

این عضو شهر اصفهان با بیان اینکه برای امتیاز دادن به فضاهای ویژه بانوان در شهر اصفهان باید شاخص و تشخیص وجود داشته باشد، علاوه بر این، باید بررسی همه جانبه با بهره گیری از دیدگاه های مختلف انجام شود. درست است که فضاهای شهری ویژه بانوان در شهر کم است، اما در زمان همه گیری ها، همین فضاهای موجود هم محدود هستند و هنوز هم استقبال از آنها خوب نیست.

وی با بیان اینکه شاید باید مدلهای جدید برای فضاهای ویژه بانوان بانوان شهر خلق شود، گفت: باید ایده هایی برای تفریح ​​و نشاط بانوان شهر داشته باشد، به ویژه اینکه با وجود بازگشایی ها، هنوز تعداد زیادی از ظرفیت های مورد استفاده قرار نگرفته و باید وجود داشته باشد. بررسی وضعیت تغییر کرده و یا نیازهای بانوان متفاوت شده است.

عضو هیئت رئیسه شورای شهر اصفهان با پایین بودن سرانه فضاهای ویژه بانوان در شهر، اظهار کرد: رعایت شئونات اسلامی که جزوه فرهنگ ماست نیز برای همه بانوان ما مهم است و خودمان هم میخواهیم رعایت شود. فضاهای شهری باید طوری طراحی شوند که این شئونات نیز در نظر گرفته شوند.

وی با بیان اینکه شهر ما دوستدار خانواده است، توضیح داد: باید مدل‌هایی ببینم که خانواده در کنار. درست است که خیلی مواقع بانوان نیاز به محیط های اختصاصی دارند، اما در عین حال بانوان ما بسیار خانواده دوست هستند و تفریحات خانوادگی خیلی برای آنها لذت بخش است. به همین خاطر باید با مدل‌های موجود ارائه شود تا بانوان تفریحی خانوادگی داشته باشند.

وی در خاتمه بر همراهی همه بخش ها با مدیریت شهری برای ایجاد فضاهای تفریحی، ورزشی و فرهنگی برای بانوان و خانواده های اصفهانی نگاه و بررسیان کرد: نکته مهم در کنار استفاده از فضای شهری، خلق مدل های جدید است.
انتهای پیام