لزوم اصلاح لایحه بودجه در حوزه فروش مسکن تکمیلیایسنا/ خراسان جنوبی مدیرکل اقتصاد و دارایی خراسان جنوبی گفت: با توجه به نوساز بودن خراسان جنوبی، تحقق ۲۰۰ میلیارد تومان برای فروش دارایی های مازاد غیرممکن است و باید در قانون بودجه سال آینده در حال انجام اصلاح شود. .

مرتضی زکریان امروز چهارشنبه دوم آذرماه در شورای برنامه ریزی و توسعه منطقه گفت: امسال سهم درآمد منطقه از محل مالیات بر ارزش افزوده یک هزار و ۴۲۹ میلیارد تومان است که تاکنون ۸۹۰ میلیارد تومان آن قطعی شده است.

به گزارش ایسنا، وی افزود: در قانون بودجه امسال کل درآمد خراسان جنوبی یک هزار و ۷۲۶ میلیارد تومان تعیین شد که ۹۴۷ میلیارد تومان آن در هشت ماهه امسال اجرا شده است.

مدیر کل اقتصاد و دارایی خراسان جنوبی با بیان اینکه ۱۸ درصد از برنامه عقب هستیم، تصریح کرد: در قانون بودجه امسال سهم درآمدی منطقه ۲۰۰ میلیارد تومان از محل فروش املاک است اما تاکنون خیر. وجود دارد مقدار در منطقه فروخته شد.

وی یادآور شد: طی سال گذشته مجموع فروش دارایی های مازاد دولت در منطقه ۲۸ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان بوده است.

ساکاریان از ثبت ۷۵۰۲ خانه توسط ۷۲ سازمان در سامانه سادا در منطقه خبر داد و گفت: اکنون هیچ ملک دولتی در خراسان جنوبی نداریم که در سامانه سادا ثبت نشده باشد.

در انتهای پیام