لزوم استفاده از ظرفیت مدیران کاربلد در بدنه‌ی دستگاه تعلیم و تربیتایسنا/آذربایجان شرقی عضو کمیته آموزش و تحقیقات کمیسیون آموزش مجلس با تاکید بر این‌که آموزش و پرورش آذربایجان شرقی باید الگوی بسیار مهمی برای کشور باشد، گفت: استفاده از ظرفیت مدیران کاربلد در بدنه‌ی دستگاه تعلیم و تربیت، اهمیت به سزایی دارد.

مهدی اسماعیلی روز پنج شنبه، ۱۵ اردیبهشت در آیین تکریم و معارفه مدیرکل آموزش و پرورش استان، با بیان این‌که آموزش و پرورش مهم‌ترین رکن پیشرفت و ترقی کشور است، گفت: آموزش و پرورش جزو اصلی‌ترین دغدغه‌ی ماست باید به این باور برسیم که آموزش و پرورش به وظیفه ی ذاتی و اصلی خودش عمل کند.

وی با اشاره به انتصاب مدیرکل جدید آموزش و پرورش، گفت:  از آقای صیادی انتظار داریم تیمی کاربلد، متعهد و خوش نیت را به کار بگیرند،  باید مقام اول آموزش و پرورش در کشور را به دست آوریم.

وی گفت:  آموزش و پرورش محیط علمی است و باید با علم و دانش اداره شود و همه مردم و مسئولین باید کمک کنند تا به وظیفه اصلی خودش که تعلیم و تربیت است، برسد.

 رییس مجمع خیرین مدرسه ساز استان نیز در این آیین، گفت:  رهبر وپیشوای تمام خیرین مدرسه ساز معاصر حلیمه خاتون در خراسان جنوبی است که با دیه فرزند خود مدرسه ساخت و خودش نیز کارگری کرد.

سعید جلالی با بیان این‌که آموزش و پرورش دستگاهی متفاوت است، افزود:  خیران سرمایه اجتماعی آن بوده و مردم هم ذینفع آن هستند، مطالبه گر اصلی آن نیز خداوند متعال است.

وی ادامه داد: سرمایه اجتماعی نامحدودی در کنار مدیر کل آموزش و پرورش است و تمام شدنی نیست چون هرکسی که کار خیر می‌کند برای مقام خاصی نیست بلکه برای رسیدن به آرامش و سعادت این امر را انجام می‌دهد.

به گزارش ایسنا، رییس مجمع خیرین مدرسه ساز استان گفت: در سال‌های اخیر توسعه اهل خیر در آموزش و پرورش بیشتر شده  و این امر قابل تقدیر است، معتقدم مردم به عنوان داور اصلی می‌تواند قدرت ممیزی در گذر زمان‌ داشته باشد.

انتهای پیام