لبخند و 10 فایده آن برای سلامتی

دسته‌بندی نشده


گروه متخصص لبخند لبخند صرفاً پاسخی غیر ارادی به چیزهایی است که شما را خوشحال یا خندان می کند. در حالی که این تعریف کمی درست است ، اما یک نکته مهم را نادیده می گیرد: لبخند می تواند یک انتخاب آگاهانه و متفکرانه باشد.

مزایای یک لبخند

لبخند شما واقعی است یا خیر ، می تواند به طرق مختلف بر بدن و ذهن شما تأثیر بگذارد و برای سلامتی ، خلق و خوی و حتی روحیه اطرافیان شما مفید باشد.

1 یک لبخند به شما کمک می کند عمر طولانی تری داشته باشید

شاید قانع کننده ترین دلیل برای لبخند این باشد که می تواند عمر شما را طولانی کند. یک مطالعه در سال 2010 نشان داد که یک لبخند واقعی با یک عمر طولانی تر مرتبط است

به طور کلی ، افراد شاد سالم تر به نظر می رسند و عمر طولانی تری دارند ، اگرچه تحقیقات بیشتری برای درک علت آن لازم است.

تحقیقات نشان می دهد که شادی می تواند طول عمر را افزایش دهد و حفظ روحیه شاد و مثبت بخش مهمی از یک زندگی سالم است.

2 لبخند استرس را کاهش می دهد

استرس می تواند بر کل وجود ما تأثیر بگذارد و واقعاً می تواند در چهره ما ظاهر شود. لبخند نه تنها از خستگی ، فرسودگی شغلی و افسردگی محافظت می کند ، بلکه در واقع می تواند به کاهش استرس کمک کند.

باور کنید یا نه ، یک لبخند می تواند استرس را کاهش دهد ، حتی اگر حوصله لبخند زدن را نداشته باشید یا حتی با لبخند زدن غیر واقعی از آن تقلید کنید. وقتی استرس دارید ، وقت بگذارید و لبخند بزنید. مطمئناً از مزایای آن لذت خواهید برد.

لبخند و سلامتی

3 لبخند روحیه را بالا می برد

دفعه بعد که ناراحت شدید ، لبخند بزنید. به احتمال زیاد ، روحیه شما به سمت بهتر تغییر می کند.

عمل فیزیکی یک لبخند در واقع مسیرهای مغزی شما را فعال می کند و بر وضعیت احساسی شما تأثیر می گذارد – به این معنی که با شبیه سازی یک حالت شاد در صورت خود ، می توانید افکار خود را به حالت شادی “فریب” دهید.

یک لبخند ساده می تواند نوروپپتیدهایی را آزاد کند که ارتباط عصبی را در مغز بهبود می بخشد و همچنین انتقال دهنده های عصبی مانند دوپامین و سروتونین ترشح می کند که می تواند خلق و خوی شما را بهبود بخشد. لبخند را یک داروی ضدافسردگی طبیعی در نظر بگیرید.

4 لبخند مسری است

در حالی که لبخند حس زیبایی را منتقل می کند ، این نشانه حقیقت نیز هست. لبخند نه تنها می تواند روحیه فرد را بالا ببرد ، بلکه می تواند روحیه دیگران را نیز به بهترین شکل تغییر دهد.

مغز به طور خودکار به حالات چهره افراد دیگر توجه می کند و آنها را تفسیر می کند – و گاهی اوقات حتی می توانید از آنها تقلید کنید.

این بدان معناست که شما می توانید لبخند کسی را بشناسید و ناخودآگاه به خودتان لبخند بزنید. بله ، از نظر علمی ثابت شده است که لبخندها مسری هستند

جلوه های لبخند

5 لبخند سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند

یک لبخند همچنین می تواند سلامت کلی بدن را با کمک به عملکرد موثرتر سیستم ایمنی بدن بهبود بخشد. اعتقاد بر این است که سیگار کشیدن به دلیل آرامش بیشتر باعث بهبود عملکرد سیستم ایمنی بدن می شود.

6 لبخند می تواند فشار خون شما را کاهش دهد

لبخند می تواند تأثیر مثبتی بر فشار خون داشته باشد. به نظر می رسد خنده فشار خون را به ویژه کاهش می دهد

اگرچه نشان داده شده است که لبخند ضربان قلب را در هنگام استرس کاهش می دهد ، اما تحقیقات بیشتری برای تعیین چگونگی کاهش فشار خون مورد نیاز است.

اگر در خانه یک دستگاه فشار خون دارید ، می توانید این ایده را خودتان امتحان کنید. چند دقیقه بنشینید و فشار خون خود را اندازه گیری کنید. سپس یک دقیقه لبخند بزنید و فشارخون خود را دوباره با لبخند اندازه گیری کنید. آیا متوجه تفاوت می شوید؟

لبخند بزنید و درد را کاهش دهید

7 لبخند درد را کاهش می دهد

مطالعات نشان داده است که لبخند اندورفین و سایر مسکن های طبیعی و همچنین سروتونین را آزاد می کند. این مسکن ها نه تنها خلق و خوی فرد را بالا می برند ، بلکه بدن را نیز آرام کرده و درد جسمی را کاهش می دهند. لبخند یک داروی طبیعی است.

8 لبخند شما را جذاب می کند

ما به طور طبیعی جذب افراد خندان می شویم. در حالی که حالات جدی تر یا منفی صورت ، مانند چین و چروک صورت ، برعکس عمل می کند

اما مردم به طور طبیعی جذب لبخند زیبای شما می شوند و چهره شما با لبخند جذاب تر به نظر می رسد و حتی ممکن است مردم تصور کنند که ویژگی های مثبت شخصیتی بیشتری دارید.

لبخند نه تنها می تواند شما را جذاب تر کند ، بلکه شما را جوانتر نشان می دهد. ماهیچه هایی که ما به آنها لبخند می زنیم صورت را تغییر می دهند تا فرد جوانتر به نظر برسد. بنابراین به جای انتخاب لیفت صورت ، سعی کنید در طول روز لبخند بزنید – جوانتر به نظر خواهید رسید و احساس بهتری خواهید داشت.

9 لبخند بیانگر موفقیت است

مطالعات نشان داده است افرادی که مرتب لبخند می زنند موفق تر به نظر می رسند. سعی کنید در جلسات و جلسات کاری لبخند بزنید. ممکن است متوجه شوید که واکنش افراد مختلف به شما متفاوت است.

مزایای یک لبخند

10 لبخند به مثبت بودن کمک می کند

این آزمایش را امتحان کنید: لبخند بزنید. حالا سعی کنید بدون از دست دادن لبخند خود به چیز منفی فکر کنید. سخته ، نه؟

یک لبخند می تواند بر احساسات مثبت فرد تأثیر بگذارد ، حتی اگر غیر طبیعی یا اجباری به نظر برسد. لبخند شما واقعی است یا خیر ، باز هم به دیگران پیغام می دهد که شما یک فرد مثبت هستید.

اولین مرکز بهداشت و درمان وی با مجوز رسمی از وزارت بهداشت و سالها تجربه در ارائه خدمات مراقبت در منزل و پرستاری ، آماده ارائه خدمات شبانه روزی به شهروندان عزیز با کادر مجرب و متخصص خود می باشد.

پرسنل مجرب در این مرکز ، مانند پرستاران ارشد ، پرستاران بیمار و پرستاران اطفال ، همواره خدمات مطابق با آخرین استانداردهای خدمات مراقبت و پرستاری را ارائه کرده اند و راحتی و ایمنی شما عزیزان را در اولویت اول قرار داده اند.

برای کسب اطلاعات بیشتر ، تنها کاری که باید انجام دهید این است که با کارشناسان این مرکز تماس بگیرید و از مشاوره رایگان برخوردار شوید.

هشدار! این مقاله فقط برای اهداف آموزشی است و برای استفاده از آن باید با پزشک یا متخصص خود مشورت کنید.

لطفاً به این مقاله امتیاز دهید دادن.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *