لایه حزب جمهوریت از وزارت کشوردبیرکل حزب جمهوریت با اشاره به اینکه این حزب هنوز در این دو سال یک ریال کمک نمی کند، گفت: از وزارت کشور و مجلس شورای اسلامی ۱۰ گلایه داریم که آن طور که انتظار می رود از فعالیت های حزبی حمایت نکند.

رسول منتجب نیا در گفت وگو با ایسنا با اشاره به برگزاری سومین مجمع عمومی حزب جمهوریت در روز ۲۰ اسفندماه اظهار کرد: این گرچه عمر طولانی حزب ولی در اکثر استان ها شعبه و شاخه دارد و حزب در مرکز و شهرستان فعال هستند. کمیته های اجرایی هم در اجرای وظایف خود اما از وزارت کشور و کمیسیون ماده د ر ر

وی ادامه داد: حزب جمهوریت داعیه تلاش در جهت تحقق آرمان های انقلاب و امام (ره) و در تنظیم نظام حرکت کرده و با حفظ حرمت ها از آزادی های اجتماعی دفاع می کند. ما درباره موضوع افغانستان پیشنهاد تجمع دادیم ولی وزارت کشور و وزارت خارجه اجازه به ما ندادند. مصوبات کنگره سال قبل هنوز در روزنامه رسمی منتشر نشده است. انتظار ما از وزارت کشور این است که از فعالیت حزبی حمایت می کند. ما با اعتقاد به ضرورت تحزب در کشور، در قانون فعالیت احزاب حرکت می کنیم.

این خاطر سیاسی نشان داد: ما فعال نظام باری از روی دوش برداریم و مردم را سازماندهی کنیم. ما این را داریم که تجمعات قانونمند برگزار کنیم. وزارت کشور هم نگران نباشد، ما دلسوز نظام، دست پرورده امام (ره) و در خدمت مردم هستیم.

دبیرکل حزب جمهوریت همچنین تصریح کرد: هنوز یک ریال به حزب در این دو سال کمک نشده است. در برخی موارد وزارت کشور وظایف قانونی خود را هم در قبال حزب انجام نداده است. ما انتظار داریم نماینده وزارت کشور در مجمع عمومی روز ۲۰ اسفند حضور فعال داشته باشید و به ما کمک کند.

منتجب نیا درباره کشور وزارت کشور بر رعایت حدنصاب ۳۰۰ نفر در مجلس عمومی گفت: مجمع عمومی حزب اول با حضور بیش از ۸۰۰ نفر و مجمع عمومی دوم هم با حضور بیش از ۵۰۰ نفر به صورت رسمی برگزار می شود و برای عمومی سوم پیش بینی برگزار می شود. ما در همین حدود ۵۰۰ نفر یا بیشتر است. البته این مجمع عمومی هم برگزار می شود.

وی در پایان گفت: در این مجمع عمومی انتخاب بازرسان انجام می شود و با توجه به اینکه شورای مرکزی سه سال است، این شورا سال آینده برگزار خواهد شد.

انتهای پیام