لاغری نامناسب و پوکی استخوان – دکتر رضا اطمینانانی

دسته‌بندی نشده


لاغری نامناسب و پوکی استخوان

دکتر رضا اطمینانانی متخصص تغذیه اصفهان نسبت به کاهش وزن غیرطبیعی و پوکی استخوان که باعث ایجاد بیماریهای دیگر در انسان می شود هشدار داده است.

به عنوان مثال ، رژیم هایی که به دلیل دارا بودن سدیم زیاد ، مصرف زیاد پروتئین را توصیه می کنند. افزایش دفع کلسیم از طریق ادرار. ادامه این رژیم غذایی ویژه برای بیش از سه هفته منجر به از دست دادن کلسیم و ایجاد پوکی استخوان می شود. توصیه های غلط حرفه ای در مورد رژیم های غذایی نادرست که سلامت جامعه را به خطر می اندازد

در حالی که مردم برای کاهش گلیسیریدها یا چربی های بد در اطراف بدن از رژیم میوه خواری پیروی می کنند. میوه ها قندهای ساده ای هستند و مصرف زیاد آنها را به چربی تبدیل می کند. رژیم های منحصر به فرد میوه و سبزیجات نمی تواند برای همه لاغر کننده و م effectiveثر باشد ، این رژیم ها برای سلامتی انسان مضر است. کاهش وزن طبیعی طبیعی است ، از نظر رژیم غذایی یک تا دو کیلوگرم در هفته ، فردی که به دنبال کاهش وزن است باید تحت نظر متخصص باشد و این بستگی کامل به وضعیت و وضعیت بدن افراد مختلف دارد. ما باید روند کاهش وزن طبیعی داشته باشیم تا بتوانیم این روند را در بلند مدت تثبیت کنیم.

پوکی استخوان ، بیماری خاموش زنان

استخوان ها به تدریج ضعیف می شوند و از کوچکترین ضربه و حتی هنگام عطسه و سرفه می شکنند. علل پوکی استخوان ارثی ، جنسیت ، سن ، نژاد و کورتیکواستروئیدها هستند و این بیماری در زنان بیشتر مشاهده می شود و هرچه سن آن بیشتر باشد ، خطر پوکی استخوان و افزایش خطر پوکی استخوان در سفیدپوستان و آسیایی ها بیشتر می شود. اگر والدین یا خواهر و برادرها به پوکی استخوان مبتلا شوند ، شیوع این بیماری بیشتر است. البته این بیماری به بدن و هورمون های فرد نیز بستگی دارد.

هنگامی که هورمون های بدن ، به ویژه استروژن ، کاهش می یابد ، استخوان ها ضعیف می شوند. و به همین دلیل ، اگر زنان پس از یائسگی از خود مراقبت نکنند ، در معرض خطر پوکی استخوان قرار دارند. بیماری به تدریج می میرد. هورمون تیروئید یکی دیگر از علل پوکی استخوان است که در آن ترشح زیاد باعث شکستگی استخوان می شود ، مصرف زیاد الکل می تواند به استخوان ها آسیب برساند و سیگار کشیدن نیز خطر بیماری را افزایش می دهد. در برخی از بیماران ، کورتیکواستروئیدها همچنین به استخوان ها آسیب می رسانند. پوکی استخوان در مراحل اولیه بدون علامت است ، اما اگر استخوان ها با گذشت زمان ضعیف شوند ، کمر درد به دلیل کوچک بودن مهره های بدن ، کوتاه شدن قد ، خم شدن و شکستگی به سرعت رخ می دهد.

متخصص تغذیه اصفهان لاغری نامناسب و پوکی استخوان


دکتر رضا اطمینانانی

متخصص تغذیه اصفهان


دکتر رضا اطمینانانی می تواند با ارائه روشهای اساسی رژیم غذایی و میزان و روش غذا خوردن ، نقش مهمی در دستیابی به سلامت جسمی و روحی ایفا کند.

برای مشاهده صفحه اینستاگرام متخصص تغذیه و تغذیه اصفهان رضا آتمینانی کلیک کنید.


مطالب پیشنهادی:

اهمیت غذای گرم و سرد

6 راه برای دریافت امگا 3

گوشت بخورید یا نخورید

با رعایت رژیم غذایی بوی بد دهان را از بین ببرید
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *