قیمت جهانی طلا ثابت است!قیمت طلا امروز (چهارشنبه) در محدوده باریکی معامله شد، زیرا سرمایه گذاران به دنبال سرنخ های بیشتر در مورد سرعت سخت تر شدن سیاست پولی ایالات متحده بر اساس داده های فدرال رزرو و تورم در این هفته بودند.

به گزارش ایسنا، قیمت طلا تا ساعت ۱۱:۱۳ صبح به وقت اروپا با ۳ درصد افزایش به ۱۶۶۹ دلار و ۴۰ سنت رسید و به کمترین میزان ثبت شده در یک هفته گذشته نزدیک شد. قیمت طلا در بازار آتی آمریکا نیز ۰.۱۸ درصد افزایش یافت و به ۱۶۷۰ دلار و ۴۰ سنت رسید.

سرمایه گذاران منتظر انتشار صورتجلسه نشست سپتامبر فدرال رزرو هستند. همچنین تمرکز بر نرخ تورم روز پنجشنبه است که می تواند مسیر صعود فدرال رزرو را روشن کند.

ایلیا اسپیواک، استراتژیست ارز در DailyFX می گوید: به نظر می رسد قیمت طلا در حال تثبیت است. هر چه فدرال رزرو تهاجمی تر باشد، جذابیت طلا کمتر است.

طلا به عنوان محافظ تورم در نظر گرفته می شود، اما افزایش نرخ بهره جذابیت شمش های تسلیم ناپذیر را کاهش می دهد.

صندوق بین المللی پول هشدار داده است که فشارهای تورم، انرژی و بحران غذایی ناشی از جنگ و نرخ های بهره بالا جهان را به سمت رکود سوق می دهد.

در بازار سایر فلزات گرانبها، هر اونس نقره با ۰.۷ درصد کاهش به ۱۹.۰۵ دلار، پلاتین با ۰.۱ درصد افزایش به ۸۸۶.۴۳ دلار، پالادیم با ۰.۳ درصد افزایش به ۲۱۴۶ دلار و ۴۷ دلار رسید.

در انتهای پیام