قوانین مجلس آنطور که باید در ساماندهی بازار درمان نبوده استنایب رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: قوانین تصمیم‌گیری در تصمیم‌گیری آنطور که باید انجام شود و شاید در ساماندهی بازار پزشکی پزشکی نبوده و باید دولت و مجلس ورود جدی به این موضوع داشته باشند.

اسماعیل حسین زهی در گفت و گو با ایسنا با اشاره به بازار مسکن نابسامانی، بیان کرد: یکی از مسائلی است که امروز ساماندهی بازار مسکن با آن نیاز دارد. قوانین متعددی در این حوزه وجود دارد و هر بخشی نیز دارای تفسیر قانون برای خود است. اگر یک قانون یکپارچه در بحث مسکن وجود داشته باشد، نظارت بر اجرای دقیق آن نیز بهتر صورت خواهد گرفت.

وی در ادامه قانون کرد: قانون جهش تولید مسکن به نوبه خود خوبی است که دولت را مکلف به ساخت سا. دولت نیز برای اجرای قانون به میدان آمده اما آماده است و مردم نیز ملاک هستند. اگر می خواهید شروع کنید، باید سخت تلاش کنید تا از آنچه می خواهید استفاده کنید.

جلوی فرار مالیاتی صاحبان خانه های خالی گرفته شود

نماینده مردم خاش در مجلس اسلامی مشخص کرد: اما در بحث قانون اخذ مالیات از خانه های خالی وجود دارد که خانه های خالی شناسایی شده اند که بخشی از آن ها نیز متعلق به ارگان های خاصی هستند. سازمان امورمالیاتی باید ورود کرده و بر اساس قانون مالیات از این خانه اخذ کند. از سوی دیگر وزارت راه و شهرسازی و سازمان ثبت اسناد باید در خانه های خالی همکاری داشته باشند و سازمان امورمالیاتی نیز باید جلوی فرار مالیاتی مالکان این خانه های خالی بایستد. قانون صرفا نباید روی کاغذ باشد بلکه باید سامانه مربوطه تکمیل و پیگیری های لازم برای اخذ مالی باشد.

وی در ادامه تاکید کرد: نباید اجازه داد تا بنگاه های املاک به صورت سوری در بازار قیمت گذاری کرده و روز به روز قیمعلی رغم قوانین مصوب در مجلس نابسامانی در بازار مسکن وجود دارد و نیاز است که دولت. امروز بخشی از فعالان در حوزه ساخت و ساز و بنگاه های املاک به صورت سوری در بازار قیمت گذاه. باید یک نظارت جامعی در این بخش نیز بگیرد. کمیسیون عمران نیز در حال بررسی طرحی است که حق الزهمه و حق کمیسیون بنگاه های املاک به صورت یکچه تعیین شده و نظارت دقیق بر روی آن اعمال می شود.

وی افزود: آنطور که انتظار می‌رود تصمیم می‌گیرد برای ساماندهی بازار مسکن راهگشا نبوده و دولت و مجلس باید ورود جدی تری برای ساماندهی این بازار داشته باشند.

انتهای پیام

سریعترین رژیم لاغری