فواید ساقدوش چیست؟ متخصص تغذیه توضیح می دهد.

دسته‌بندی نشده


فواید ساقدوش چیست؟ Gaby Vaca-Flores ، RDN ، CLE ، وعده بزرگان را در مورد حمایت ایمنی و موارد دیگر به اشتراک می گذارد.

مردم قرن ها از گل سنبلد برای ترویج منافع عمومی استفاده می کردند. این یک گیاه قوی برای سلامت سیستم ایمنی است و می تواند مهمترین عنصری باشد که می توانید در صورت احساس در هوا به آن برسید.

در حالی که گاهی اوقات روشهای طبیعی می توانند بسیار خوب به نظر برسند ، گل بالایی در بالای لیست ترکیبات تقویت کننده سیستم ایمنی قرار دارد. در این مقاله ، ما مزایای علم پیری را نشان می دهیم.

آلبالو چیست؟

Elderberry درختچه ای است از Adoxaceae خانواده و همچنین درخت پیر یا سمبوکو نامیده می شود. اگرچه آلبالو به طور سنتی در سراسر جهان استفاده می شود ، بومی اروپا و آمریکای شمالی است. دارای گلهای سفید و انواع توت های بنفش سیاه بسیار کوچک است.

با وجود اینکه آلبالو شهرت درمانی را به دست آورده است ، اما به دلیل کاربردهای آشپزی و عملی آن نیز به طور گسترده ای شناخته شده است.

تا به امروز ، از انواع توت ها برای تهیه مربا ، سس ، شیرینی ، چای و حتی شراب استفاده می شود. علاوه بر این ، آمریکایی های محلی از شاخه ها برای ساخت فلوت ، کیف و سایر وسایل خانه استفاده می کردند.

دختر درختی در دست دارد

فواید ساقدوش چیست؟

مزایای درمانی Elderberry عمدتا به دلیل ویژگی مواد مغذی و ترکیبات آن است. این چیزی است که او را متمایز می کند.

1. توت گلدانی دارای ترکیبات فنلی زیادی است

سنجد سرشار از ترکیبات آلی مفید به نام پلی فنول است.

به طور خاص ، آلبالو زیر گروهی از پلی فنول ها به نام آنتوسیانین را فراهم می کند. محققان هنوز در تلاشند تا نحوه عملکرد دقیق آنتوسیانین ها در بدن را بفهمند ، اما مطالعات زیادی وجود دارد که نقش پلی فنول های امیدوار کننده را در سلامت انسان نشان می دهد.

برخی از مزایای ارائه شده عبارتند از:

2. Elderberry آنتی اکسیدان ارائه می دهد

میوه های دارای رنگدانه های عمیق ، مانند توت فرنگی ، آنتی اکسیدان های بیشتری را در مقایسه با رنگ روشن خود ارائه می دهند.

آنتی اکسیدان ها یک اصطلاح کلی برای برخی ویتامین ها (مانند ویتامین C) و ترکیبات فنولیک و فلاونوئیدی (مانند موارد ذکر شده در بالا) است. آنها می توانند اکسیداسیون سلولی را مهار کنند. به عبارت دیگر ، آنها به از بین بردن رادیکال های آزاد مضر کمک می کنند ، که به نوبه خود از استرس اکسیداتیو محافظت می کند.

در واقع ، یک مطالعه نشان داد که توت گل سنبل تولید ROS بیش از حد (نوعی رادیکال) را در سلولهای روده بزرگ تا 22 درصد و آسیب DNA اکسیداتیو را تا 46 درصد کاهش می دهد.

آنتی اکسیدان با توجه به توانایی آنها در خنثی سازی یا به تاخیر انداختن آسیب سلولی ، برای بسیاری از زمینه های سلامت انسان مفید است ، از جمله:

  • مصونیت
  • سلامت قلب و چشم
  • پیری پوست

3. الدربری سلامت سیستم ایمنی بدن را حفظ می کند

نقش Elderberry در حمایت از سیستم ایمنی بدن ما یکی از شناخته شده ترین و مورد بررسی ترین مزایاست.

محققان بر این باورند که آلبالو با بهبود فعالیت گلبول های سفید خون ، ایمنی بدن را بهبود می بخشد. گلبول های سفید خون (مانند ماکروفاژها و لنفوسیت ها) تقویت کننده سیستم ایمنی هستند و برای عملکرد مطلوب ضروری هستند.

مطالعات زیادی وجود دارد که اثرات مصرف گل سنبل الطیب بر سیستم ایمنی بدن را مورد بررسی قرار داده است.

2019 متاآنالیز چهار آزمایش بالینی نشان داد که مکمل گل سنبل در مقایسه با گروه کنترل در شروع علائم تنفسی فوقانی ، مدت و شدت کلی علائم را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد. علائم ارزیابی شده با سرماخوردگی ، از جمله سرفه و احتقان بینی مطابقت داشت.

اگرچه تحقیقات اخیر در مورد مزایای توت فرنگی برای حفظ ایمنی بسیار امیدوار کننده است ، اما تحقیقات برای افزایش اثرات آنها در افراد سالم باید ادامه یابد.

برای تقویت بیشتر ایمنی ، توت فرنگی را بجوشانید

آنچه قبل از افزودن Elderberry باید بدانید

بدیهی است که نادیده گرفتن فواید ساقدوش دشوار است. با این حال ، قبل از وارد کردن آن به برنامه روزانه خود ، توجه داشته باشید که مرکز ملی سلامت تکمیلی و یکپارچه نسبت به استفاده از توت فرنگی سبز هشدار می دهد.

مصرف قسمتهای مختلف درخت کاه از جمله پوست ، برگها و ریشه های آن خطرناک است. گل ختمی درمان نشده حاوی گلیکوزیدهای سیانوژنیک است که توسط معده به هیدروژن سیانور (HCN) هیدرولیز می شود. HCN یک ترکیب سمی است که می تواند باعث ناراحتی های گوارشی در حالت تهوع و استفراغ شود. مقادیر زیاد HCN حتی ممکن است نیاز به بستری شدن داشته باشد.

خبر خوب؟ انواع توت های آب پز خطری ندارند. همچنین می توانید از آن در فرم های مکمل ایمن مانند آدامس گل سنبل که حاوی عصاره گل سنبل است استفاده کنید.

افکار نهایی

به طور خلاصه ، آلبالو گیاهی است که به طور سنتی برای حفظ سلامت سیستم ایمنی استفاده می شود. به دلیل دارا بودن پلی فنول و آنتی اکسیدان چشمگیر ، بهترین مدعی برای ارتقاء سلامت کلی است. همچنین دارای مطالعات زیادی است که خواص درمانی آن را تأیید می کند.

برای ایمنی ، بهتر است انواع توت خشخاش را بپزید یا راحت تر ، از مکمل گل سنبل الطیب استفاده کنید که حاوی عصاره بوته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *