فواید ریشه گون برای سلامتی


تاریخچه ریشه گون

ریشه گون که مدت‌ها در طب چینی استفاده می‌شد، به دلیل طیف گسترده‌ای از فواید سلامتی مفروض آن در سراسر جهان محبوب شده است. در حالی که این ریشه خاص از انواع گیاهان و درختچه های یک خانواده می آید، همه آنها خواص مشابهی دارند. گفته می‌شود که گون به‌عنوان عامیانه به‌عنوان ماشک، خار بز، یا خرچنگ، به مبارزه با سرطان، بهبود سلامت قلب و تعداد زیادی از فواید دیگر کمک می‌کند.

بیایید نگاهی به فواید بالقوه این ریشه باستانی بیندازیم، علم چه می گوید و چگونه ممکن است به شما کمک کند زندگی سالم تری داشته باشید.

زنی که ریشه گون را خشک می کند

فواید ریشه گون برای سلامتی چیست؟

افراد شاد از پروبیوتیک های تقویت کننده خلق و خو

گون برای مدت طولانی برای کمک به بهبود سلامت کلیه و کبد و همچنین بهبود عملکرد قلب مصرف می شده است. همچنین معمولاً برای کمک به دیابت و به عنوان یک پروبیوتیک روزانه مصرف می شود. با این حال، رایج ترین استفاده از آن به عنوان یک تقویت کننده سیستم ایمنی است.

در حالی که اثربخشی هر یک از این اظهارات قابل بحث است، برخی از پشتوانه های علمی برای اثرات مفید ریشه گون وجود دارد.

گون برای بیماری کلیوی

شواهد علمی کمی برای حمایت مستقیم از فواید ریشه گون برای کلیه ها وجود دارد، اما برخی شواهد حکایتی وجود دارد. به نظر می رسد برای برخی از افراد، مصرف مکمل ها – به ویژه برای کسانی که دیابت دارند – می تواند تأثیر مفیدی بر عملکرد کلیه داشته باشد.

مزایای کلیوی کشیدن ریشه گون

گون برای عملکرد قلب

زن خوشحال از خلق و خوی پروبیوتیک ها یا روان بیوتیک ها

هیچ شواهد مستقیمی مبنی بر اینکه ریشه گون برای قلب مفید است وجود ندارد، اما برخی تحقیقات نشان می‌دهد که در افراد مبتلا به آنژین، مکمل‌های روزانه ریشه گون می‌تواند درد را کاهش داده و جریان خون را تا حدودی بهبود بخشد. برای کسانی که در حال تغییر سبک زندگی برای بهبود قلب خود هستند، اضافه کردن گون به نظر ضرری ندارد، بنابراین حتی اگر فواید آن حداقل باشد، می تواند مفید باشد.

فواید ریشه گون برای شیمی درمانی

ظاهراً برخی از مزایای مبارزه با سرطان در این گیاه وجود دارد، بیشتر به این دلیل که سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند. علاوه بر این، مصرف مکمل های ریشه گون باعث کاهش حالت تهوع، اسهال و از دست دادن مغز استخوان در افرادی که شیمی درمانی می کنند، می شود.

زنی که از ریشه گون برای درمان شیمی درمانی سرطان استفاده می کند

در حالی که خواص مبارزه با سرطان هنوز مورد بحث است، قطعاً مزایایی برای کسانی که از شیمی درمانی برای از بین بردن سرطان خود استفاده می کنند وجود دارد. کاهش واکنش های منفی به شیمی درمانی بسیار واقعی است و دلیلی عالی برای این بیماران برای مصرف مکمل های گون.

فواید برای مبتلایان به دیابت

زن در حال انجام آزمایش دیابت

نشان داده است که مصرف مکمل ها به صورت خوراکی یا IV باعث کاهش افزایش انسولین و بهبود قند خون بعد از غذا در بیماران دیابتی نوع ۲ می شود. به نظر می رسد که قند خون را پایین نگه می دارد و تبدیل کربوهیدرات های غذایی را به گلوکز کاهش می دهد.

مزایای پری بیوتیک

پروبیوتیک ها و فیبر پری بیوتیک از گیاهانی مانند گون می توانند سلامت شما را به طرق مختلف بهبود بخشند. با تغذیه باکتری های روده خود با غذاهای تخمیر شده و فیبری که آنها میل می کنند، در نهایت با فلور مفید بیشتری مواجه می شوید و حشرات بدی که باعث التهاب می شوند کمتر می شوید.

ریشه گون و سایر داروهای چینی

هنگامی که روده شما بیش از حد با باکتری های بد رشد می کند، روده های شما نفوذپذیر می شوند، وضعیتی به نام «روده نشتی». همانطور که روده باکتری‌ها را به جریان خون آزاد می‌کند، التهاب در سراسر بدن شما ایجاد می‌شود و مشکلات بی‌شماری را ایجاد می‌کند.

مکمل های روزانه پری بیوتیک – از جمله ریشه گون – می توانند میکرو فلور خوب روده شما را نسبت به مواد بد برتری دهند.

آیا گون می تواند برای شما مفید باشد؟

زن سالمی که داروی روانی مصرف می کند

در حالی که علم هنوز تا حد زیادی در مورد بسیاری از مزایای گون شناخته شده است، به نظر می رسد که به بیماری کلیوی، دیابت و درمان سرطان کمک می کند. علاوه بر این، مکمل گون برای روده و سیستم ایمنی بدن شما مفید است.

این واقعیت که صدها سال است در طب سنتی چینی مورد استفاده قرار می گیرد، نشان می دهد که چیزی در این گیاه کوچک وجود دارد. با ظهور علم بیشتر، تصویر واضح تری از فواید واقعی این گیاه باستانی خواهیم داشت.

استناد

Zheng Y، Ren W، Zhang L، Zhang Y، Liu D، Liu Y. مروری بر عملکرد فارماکولوژیک پلی ساکارید گون. فارماکول جلو. ۲۰۲۰؛ ۱۱:۳۴۹. منتشر شده در ۲۴ مارس ۲۰۲۰. doi:10.3389/fphar.2020.00349

لیو پی، ژائو اچ، لو ی. پیامدهای ضد پیری Astragalus Membranaceus (Huangqi): مقوی چینی معروف. دیس پیری. ۲۰۱۷؛ ۸ (۶): ۸۶۸-۸۸۶. منتشر شده در ۱ دسامبر ۲۰۱۷. doi:10.14336/AD.2017.0816

Li ZX، Zhao GD، Xiong W، و همکاران. اثرات تعدیل کننده سیستم ایمنی عصاره کامل ترکیبات جدید از گون: ارزیابی ترکیبی در شیمی و فارماکولوژی چین مد. ۲۰۱۹؛ ۱۴:۱۲. منتشر شده در ۲۷ مارس ۲۰۱۹. doi:10.1186/s13020-019-0234-0

Lin S، An X، Guo Y، و همکاران. متاآنالیز طب سنتی چینی حاوی گون همراه با شیمی درمانی برای سرطان کولورکتال: اثربخشی و ایمنی در پاسخ به تومور. اونکول جلو. ۲۰۱۹؛ ۹:۷۴۹. منتشر شده در ۱۳ آگوست ۲۰۱۹. doi:10.3389/fonc.2019.00749

سریعترین رژیم لاغری