فلسطین: اسرائیل در جنایات روزانه خود وعده های داده شده در سفر بایدن را نادیده می گیردرئیس تشکیلات خودگردان فلسطین اعلام کرد که اسرائیل با استفاده از جنایات روزانه خود علیه فلسطینی ها، تمام وعده هایی را که در سفر ماه جاری رئیس جمهور این کشور به منطقه به دولت آمریکا داده است، نادیده می گیرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری فلسطینی «وفا»، نبیل آبوردینه، سخنگوی تشکیلات خودگردان فلسطین با صدور بیانیه ای اعلام کرد که دولت جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا بر لزوم توقف همه چیز تاکید کرد. یک طرف اقدامات، کشتارها و تحریکات روزانه رژیم صهیونیستی.

نبیل آبوردینه جنایت شنیع ساکنان اسرائیلی و نظامیان صهیونیست در روستای «المغیر» در شرق شهر رام الله را که طی آن «امجد ابوعلیه» نوجوان ۱۶ ساله فلسطینی به شهادت رسید، محکوم کرد.

وی همچنین اظهار داشت: این جنایت با کشتار روزانه شهروندان فلسطینی توسط نیروهای رژیم صهیونیستی یا شهرک نشینان اسرائیلی که با حمایت دولت اسرائیل مرتکب فساد و قتل می شوند، صورت گرفته است.

سخنگوی تشکیلات خودگردان فلسطین گفت: دولت استعماری مسئول عواقب این درگیری خطرناک بین اسرائیل علیه مردم فلسطین و جوامع مسلمان و مسیحی آنها است که یک شبه و هر روز از مردم محلی که تمام قطعنامه های بین المللی را زیر پا می گذارند حمایت می کنند. که غیرقانونی و غیرقانونی است.همه نوع شهرک سازی در سرزمین های فلسطینی تخلف است.

ابوردینا با تاکید بر لزوم مداخله دولت آمریکا، از جامعه جهانی خواست از اقدامات جنون آمیز اسرائیل مانند کشتار، شهرک سازی، حمله به شهرهای فلسطینی و هتک حرمت به مقدسات اسلام و مسیحیان جلوگیری کرده و از این گونه سکوت دست بردارند. جنایات رژیم صهیونیستی و عاملان این جنایات باید به سرعت مجازات شوند و پاسخگو باشند.شرق بیت المقدس در مرزهای ۱۹۶۷. .

پیش از این منابع فلسطینی از شهادت جوانان فلسطینی و زخمی شدن تعدادی دیگر در جریان درگیری میان شهروندان فلسطینی و نظامیان اشغالگر اسرائیل در شهر رام الله در کرانه باختری خبر داده بودند.

وزارت بهداشت فلسطین در بیانیه ای اعلام کرد: ۱۶ فلسطینی در روستای «المغیر» در شرق رام الله به ضرب گلوله نیروهای تشکیلات خودگردان فلسطینی هدف گلوله قرار گرفتند.

در همین راستا منابع محلی از مجروح شدن دو جوان فلسطینی در درگیری که در روستای المغیر روی داد و گلوله های پلاستیکی زخمی شدند و ده ها نفر خفه شدند.

منابع ذکر شده در بالا نیز فاش کردند که این درگیری ها در راهپیمایی مسالمت آمیز گروه های ملی و اسلامی و سازمان مقاومت تا دیوار و شهرک ها علیه حملات مردم اسرائیل رخ داده است.اهالی روستای المغیر.

در روستاها و مناطق مختلف کرانه باختری، درگیری هایی از این دست طی تظاهرات هفتگی در محکومیت پیشرفت اسرائیل در شهرک سازی های اسرائیلی رخ می دهد و این جنگ ها ده ها زخمی برجای گذاشته است که بر اثر گلوله مشکی خفه شده اند.

در انتهای پیام