فصل ۱ | بررسی و بحث | ارتباط روده ذهن توسط امران مایر، MD


ارتباط ذهن و بدن واقعی است

من در مورد شما مطمئن نیستم، اما به نظرم می رسد که وضعیت ما سیستم مراقبت های بهداشتی وضعیت بدی دارد با گذشت زمان، بسیاری از بیماری ها شایع تر شده اند. چاقی در بالاترین حد خود قرار دارد و به نظر می رسد بدتر شود. چه چیزی می تواند باعث این شود؟ بسیاری از مردم فکر می کنند که سوراخ هایی در سیستم مراقبت های بهداشتی ما وجود دارد، در حالی که دیگران به رژیم غذایی ما به عنوان علت اصلی اشاره می کنند. اما شاید چیز دیگری مقصر باشد. می تواند ما سلامت کلی روده بودن دلیل چرا سال به سال تعداد زیادی از بیماری ها شهروندان را تحت تأثیر قرار می دهد؟

۱۰۰ تریلیون میکروب

به طور کلی، برای درک اینکه چرا آمریکایی ها اینقدر ناسالم هستند، باید به نحوه واکنش بدن ما به رژیم غذایی و رژیم غذایی خود نگاه کنیم. چگونه پردازش می کنیم غذایی که می خوریم داخل هر یک از میکروبیوم های روده ما تمام شده است ۱۰۰ تریلیون موجود کوچک که به ما در هضم غذا کمک می کند. این موجودات میکروسکوپی ممکن است ارتباط بیشتری با سلامت کلی ما داشته باشند هر چند قبل از همیشه. ما در خط مقدم نقشی که میکروب‌ها، که حشرات روده نیز نامیده می‌شوند، در تأثیرگذاری بر سلامت ما دارند. ما می دانیم که در داخل روده ما، این کلنی متنوع از باکتری ها (معروف به میکروبیوم) طیف گسترده ای از اهداف سلامت عملکردی را انجام می دهد.

اما سوالی که ما واقعاً می‌خواهیم به آن پاسخ دهیم این است: «میکروبیوم روده چگونه با مغز ما تعامل می‌کند و بر سلامت ما تأثیر می‌گذارد؟»

آنتی بیوتیک ها چگونه روی میکروبیوم ما تأثیر می گذارند؟

قبل از بررسی این سؤال و سؤالات دیگر، باید نگاهی به این موضوع بیندازیم که حوزه پزشکی چگونه به بیماری نگاه می کند. به نظر می رسد ما به بیماری از این منظر نگاه می کنیم – بیمار می شویم، سپس درمان می کنیم پزشکی یا آنتی بیوتیک ها برای درمان بیماری مذکور این یک مفهوم بسیار ساده و پذیرفته شده جهانی در سراسر ایالات متحده است. با این حال، چه چیزی در وهله اول ما را بیمار می کند؟ برخی از بیماری ها مزمن هستند و توسط دانشمندان در سراسر جهان مورد مطالعه قرار گرفته اند، اما هیچ درک درستی از آنها وجود ندارد چگونه علائم ظاهر شد در وهله اول را می توان یافت. اینها بیماری های شایعی هستند مانند زخم معده، فشار خون، یا درد مزمن. چرا اینطور است؟

بسیاری از مردم از باکتری ها می ترسند

همچنین مهم است که تمایز قائل شویم که بسیاری از بیماری ها هستند حاد، یعنی به طور ناگهانی رخ می دهند. در این مورد، نیازی واقعی برای یافتن علت بیماری وجود ندارد، زیرا به سرعت ایجاد می شود و درمان معمولاً سریع است. بیماری های دیگر هستند عفونی از جانب باکتری ها و درمان می شوند آنتی بیوتیک ها. این نوع درمان، اگرچه ضروری است، اما باعث شده است که بسیاری از افراد، باکتری ها را به طور کلی بد ببینند. این فرآیند فکری کلی، با رویدادهای دیگری مانند کووید ۱۹، حساسیت ما را به عفونت (درست است) و باکتری ها (نه خیلی سریع) افزایش می دهد. در حالی که ممکن است این امر ضروری باشد، ما باید درمان خود را برای بیماری های مزمن مانند چاقی یا سندرم روده تحریکپذیر و ارتباط آنها با باکتری هایی که در داخل روده ما زندگی می کنند به طور گسترده تر.

ما اتصال مغز روده را نادیده گرفته ایم

دکتر. مایر خاطرنشان می کند که ما در ۶۰ سال گذشته کاهش مرموزی در سلامت خود داشته ایم. بیماری های مرتبط با چاقی فراوان هستند و پیش بینی می شود که حتی بیشتر هم افزایش پیدا کنند. همچنین، افزایش خیره کننده ای در تعداد افراد مبتلا به این بیماری وجود داشته است دیگر بیماری های مزمن مانند افسردگی، آلزایمر و پارکینسون. آیا نقشی را نادیده گرفته ایم که اتصال مغز روده در چگونگی این بیماری ها بازی می کند در وهله اول شکل بگیرد? به گفته دکتر پاسخ مایر، بدیهی است – بله.

مدل ماشین

پس چگونه غذا را فرآوری کنیم؟ بدن ما مانند یک ماشین است، درست است؟ غذا وارد دستگاه گوارش ما می شود و سپس آن را استخراج می کنیم انرژی که بدن ما به آن نیاز دارد و مواد زائد را دفع می کند. این مدل به نام مدل ماشینو یک مدل قدیمی است که برای توصیف نحوه پردازش غذا توسط بدن ما استفاده می شود. این مشابه نحوه استفاده خودرو از گاز به عنوان وسیله ای برای تولید انرژی است. با این حال، بدن ما بسیار پیچیده تر از هر خودرویی است. ما روده می تواند ما را تحت تاثیر قرار دهد حالت و احساسات، و می تواند a را تشخیص دهد تک میکروب سمی در یک جنگل بزرگ و انبوه از میکروب های دیگر. این خیلی باورنکردنی است!

آیا تا به حال آن احساس روده را داشته اید؟

روده ما دارد شگفت انگیز توانایی برقراری ارتباط با مغز ما آیا تا به حال “احساس روده” داشته اید؟ مطمئنم که داری. بسیاری از دانشمندان به روده ما به عنوان “مغز دومزیرا حاوی سلول های عصبی بسیار زیادی است. بیش از ۵۰ میلیون وجود دارد! روده ما با مغز ما ارتباط برقرار می کند و به مغزمان می گوید که چه زمانی هستیم پر شده، احساس حالت تهوع، یا زمانی که ما هستیم گرسنه; اما ارتباط عمیق تر از سیگنال های گرسنگی است. به عنوان مثال، روده خانه اکثریت قریب به اتفاق سلول های ایمنی ما است و همچنین بزرگترین مجموعه از سلول های ایمنی است سروتونین در کل بدن ما مولکول های سروتونین بسیاری از عملکردهای حیاتی بدن ما را کنترل می کنند، اما جالب تر از همه این است که نقش مهمی در تنظیم بدن ما دارد. خلق و خوی. از آنجایی که ۹۵ درصد از سروتونین داخل بدن ما در روده ما قرار دارد، این بدان معناست که سیگنال های خلقی در مغز ما توسط مولکول های ذخیره شده در روده ما کنترل می شود. اتفاقی؟ من فکر نمی کنم.

پروژه میکروبیوم انسانی

در سال ۲۰۰۷ راه اندازی شد، پروژه میکروبیوم انسانی هدف آن شناسایی میکروارگانیسم های موجود در بدن ما و نقش آنها در سلامت ما است. به نظر می رسید این تلاش به پیشبرد بسیاری از تحقیقاتی که در زمینه میکروبیوم روده در دهه گذشته انجام شده است کمک کند. اکتشافات نشان می دهد که روده ما خانه بیش از یک تریلیون ۱۰۰ میکروب با بیش از ۱۰۰۰ میکروب مختلف است. گونه های باکتریایی. میکروبیوتای روده ما از بیش از ۷ میلیون ژن یا ۳۶۰ برابر ژن های بیشتر از ژن های انسان تشکیل شده است. این واقعاً این سؤال را ایجاد می کند که “آیا ما میکروب تر از انسان هستیم؟” واضح است که ما یک همزیستی با میکروبیوم روده ما ارتباط برقرار کنیم و بگیریم. به عنوان انسان، ما به میکروارگانیسم‌های روده خود برای عملکردهای متعدد از جمله هضم و عملکرد ایمنی متکی هستیم و به نوبه خود آنها برای بقا به عنوان میزبان خود به ما متکی هستند.

پروژه میکروبیوم انسان ارتباط روده ذهن

تعادل روده ذهن

وقتی میکروبیوم روده ما سقوط می کند خارج از تعادل، به این معنی که تعداد باکتری های بد در فضا بیشتر از باکتری های خوب است، سپس روده ما وارد حالتی می شود که به نام دیس بیوز. این در تعداد کمی از بیماران پس از تجویز آنتی بیوتیک مشاهده شده است. درمان آنتی بیوتیکی با طیف وسیع می تواند تنوع و تعداد میکروارگانیسم های روده را تا حد زیادی کاهش دهد و وضعیت طبیعی روده را جبران کند. فلور روده. این ممکن است امکان تهاجم پاتوژن هایی مانند کلستریدیوم دیفیسیل، و اهمیت داشتن یک را نشان می دهد گوناگون، متنوع و یافت میکروبیوم این همچنین ممکن است به ماهیت جدی آنتی بیوتیک ها اشاره کند و اینکه چگونه آنها می توانند به طور منفی همزیستی ما را جبران کنند و تعادل روده و بدن ما را به درستی از مسیر درست خارج می کند.

روده خود را با پروبیوتیک ها متعادل کنید

سبک زندگی ما تغییر کرده است و جرات ما نیز تغییر کرده است

ما می دانیم که روده و مغز مانند یک خیابان دو طرفه با یکدیگر ارتباط برقرار می کنند. روده می داند که آیا ما هستیم تاکید کرد یا خشمگینو روده ما نیز ممکن است بر ما تأثیر بگذارد احساسات ذهنی. آیا این بدان معناست که این رابطه بین روده و مغز دستور العملی برای داشتن ذهن و خلق سالم است؟ گزارش اختلالات مغزی، مانند اوتیسم، طی چند دهه گذشته افزایش یافته است. آیا این افزایش قابل توجه می تواند حداقل تا حدی به تغییرات رژیم غذایی در میکروبیوتای ما نسبت داده شود؟ سبک زندگی و رژیم غذایی ما در طول ۶۰ سال گذشته تغییرات زیادی کرده است و این تغییرات می تواند میکروبیوم های روده ما را تغییر دهد. حتی بیماری هایی مانند پارکینسون و آلزایمر ممکن است تا حدی به تغییرات در فلور روده نسبت داده شود.

ارتباط افسردگی روده ذهن

میکروارگانیسم های روده نیز با آن مرتبط هستند افسردگی. روانپزشکان از داروهای SSRI مانند پروزاک و پاکسیل برای درمان افسردگی زیرا آنها را تقویت می کند سیستم سیگنال دهی سروتونین در مغز، ناحیه ای از بدن که به طور سنتی تصور می شد افسردگی را کنترل می کند. با این حال، از طریق علم میکروبیوم اکنون می دانیم که روده خانه ۹۵ درصد سروتونین ما است، نه مغز. این بدان معنی است که ممکن است فرصت قابل توجهی وجود داشته باشد درمان افسردگی با مداخلات غذایی بر خلاف فقط گفتار درمانی یا داروهای ضد افسردگی.

ما همانیم که میخوریم

همه ما این ضرب المثل را شنیده ایم که “تو همان چیزی هستی که می خوری!” از آزمایش‌های حیوانی، دانشمندان دریافته‌اند که کمبود میکروب‌های روده با رشد مغز این حیوانات مقابله می‌کند. بنابراین، می توان فرض کرد که رشد در الف محیط عاری از میکروب واقعا می تواند یک عوارض منفی روی رشد مغز ما از آزمایش‌ها دیدیم که می‌توانیم یک موش لاغر و لاغر بگیریم و پیوند مدفوع انجام دهیم و رفتار غذایی موش را تغییر دهیم تا چاق شود. این نوع آزمایش با موش های ترسو نیز انجام شده است و با همان روش ها آنها را به موش های برون گرا تغییر می دهند. آیا واقعاً روده های ما می توانند ما را کنترل کنند؟ وزن یا ماهیت ذهنی?

بدن و ذهن ما بسیار پیچیده و در عین حال بسیار سازمان یافته است. ما باید بهتر درک کنیم ارتباط بین ذهن و روده تا استاد اینها شوند اتصالاتو به خودمان کمک کنیم هر دوی خود را کنترل کنیم فیزیکی و رفاه روانی.

در این سفر به ما بپیوندید و خودتان کتاب را بررسی کنید! همراه بخوانید با ما اگر دوست دارید سپس می توانید نظر خود را در مورد این کتاب و موضوع آن به اشتراک بگذارید ارتباط روده و ذهن.

با مطالعه همراه با باشگاه کتاب ما درباره سلامت روده بیاموزید

برای دریافت اطلاعات در مورد سلامت روده در خبرنامه ما ثبت نام کنید!

#mc_embed_signup{background:#fff; روشن: چپ; فونت: ۱۴px Helvetica,Arial,sans-serif; width:300px;} /* اضافه کردن سبک فرم Mailchimp خود را در شیوه نامه سایت خود یا در این بلوک سبک. توصیه می کنیم این بلوک و پیوند CSS قبلی را به HEAD فایل HTML خود منتقل کنید. */

اشتراک در

(function($) {window.fnames = new array(); window.ftypes = new array();fnames[0]=’EMAIL’;ftypes[0]=’email’;fnames[1]=’BLOG’;ftypes[1]=’text’;}(jQuery));var $mcj = jQuery.noConflict(true);

سریعترین رژیم لاغری