فرونشست در تهران جدی است / تدوین برنامه جلوگیری از فرونشست تا تابستانرئیس کمیته عمران شورای شهر تهران از تدوین برنامه برای جلوگیری از پیامدهای فرونشت در تهران و س س ا ا

قامیری در گفت‌وگو با ایسنا، درباره برگزاری جلسات مختلف با اساتید دانشگاه و متخصصان ویژه فرونشست در تهران، گفت: پدیده فرونشست در تهران و سایر کلانشهرها جدی است که این نتیجه در نتیجه زیاد زیرزمینی و عدم بازه چرخانی آب است که باعث ایجاد زمین به نوعی نیاز به خود می شود. را از دست دادن.

وی با بیان اینکه به همه اساتید و متخصصان در این حوزه نامه زدیم که در جلسات شورای شهر تا بتوانیم فکر کنیم به حال حاضر در کشور باشیم، اظهار کرد: دعوت از اساتید تنها مختص تهران نیست; بلکه به اساتیدی در اصفهان و همدان و سایر شهرها نیز نامه زدیم که به شورای شهر بیایند تا بتوانیم فهیم.

آقامیری با بیان اینکه این مهم از طریق شورای عالی استان ها نیز پیگیری می شود، گفت: هفته آینده اساتید دانشگاه خواجه نصیر، شریف و مسئول وزارتخانه های نیرو و راه حل جلسه داریم تا فکری اساسی برای فرونشست در کشور و تهران کنیم.

کمیته عمران شورای شهر تهران با رئیس جمهور برای خروج از این جلسات به تصویب ختم می شود، افزود: در شورای شهر تهران حتماً در خصوص مدیریت در تهران تصمیم گرفته شد و از طریق شورای عالی استان ها این مصوبات را به کلانشهرهای دیگر صادر کرد. تسری می‌کند، اما لازم است که پیش از تدوین طرح یا لایحه ای، از تجربیات و نظرات اساتید دانش‌آموز.

وی با بیان اینکه حدود ۲۲۰ دشت در ایران داریم که در جنوب تهران و دشت ورامین سالانه برای آنها ۳۴ سانتی متر نشست ثبت شده است، گفت: این فرونشست در حالی است که اگر در دنیا سالانه چهار متر فرونشست ثبت شود، اعلام شرایط بحرانی شود. می، اما می بینیم با این حجم فرونشست در تهران هیچ اتفاقی نمی افتد و این خطر شهر را تهدید می کند و لازم است همه کار کنند، سازمان ها و اساتید پایی کار بیایند تا یک مجمع خردورزی تشکیل شود و خروجی آن تصمیم گیری شود که تمام شود. ارگان ها و شهرداری ها به صورت واحد به آن عمل می کنند.

آقامیری با بیان اینکه شورای شهر کارهای مطالعاتی خود را آغاز کرده، گفت ۵ ۶ ماه مطالعات میدانی، تحقیقات و جلسات زمان می برد، اما در نظر داریم در سال آینده تا اوایل تابستان این را به سرانجام برسانیم.

انتهای پیام