فرهنگ تبلیغ و ترویج ما باید عوض شود / بنیادی ترین امر برای توسعه طلاق جدا شدن از دین استایسنا/ هرمزگان دبیر شورای انقلاب فرهنگی کشور گفت: اگر امروز اقتصاد و صنعت ما بدون توجه فرهنگ اسلامی رشد کند،.

حجت الاسلام والمسلمین سعید رضا عاملی صبح امروز (۱۷ اسفند ماه) در آیین رونمایی از برش استانی نقشه مهندسی فرهنگی هرمزگان، اظهار کرد: کار سند نقشه مهندسی فرهنگی کشور نیازمند یک همکاری سطح ملی و استانی است.

وی افزود: ما در تهران همکاری بین شورای انقلاب فرهنگی، دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی، شورای سیاست گذاری ادمه جمعه، وزارت فرهنگ و ارشاد بود و با هم فکری خوبی وارد این امر شد. هرمزگان سومین استانی است که برش استانی این سند در آن رونمایی می شود.

دبیر شورای نقلاب فرهنگی کشور بیان کرد: اهتمامی از سوی رئیس جمهور برای اجرای این سند وجود دارد و. پروسه طولانی برای تدوین سند نقشه مهندسی فرهنگی طی شده و پیش بینی می شود که برش استانی فن توسط شورا

عاملی بیان کرد: تعریف ها نقش کلیدی در اجرای این سند دارند و کارگروه فرهنگی باید بتو. درخواست نامه ای از سوی نماینده ولی فقیه در هرمزگان و صدور مجوز تا سازمان برنامه و بودجه اعتباری را برای اجرای این سند در استان اختصاص می دهد.

وی عنوان: مقام معظم رهبری ذهن هدف دارند و در حوزه فرهنگ فکری پراکنده ندارند. در سند حکیمانه بیانیه گام دوم انقلاب که نگاهی به ۴۰ سال آینده، هدف اجرای حکیمانه است. هدفی که ابشان تعیین کرده اند، استقرار تمدن نوین اسلامی است. نگاه ایشان به فرهنگ نگاهی تمدنی است.

دبیر شورای نقلاب فرهنگی کشور بررسیان کرد: باید به صحنه نگاه کنیم که در آن ساختارهای بنیادینی وج اگر هوا آبوده شود به لیبرالیسم، و فمنیسم و ​​اصم هایی که انسن را از خدا دور می کند هوای فرهنگ خو.

عاملی بیان کرد: از طریق فناوری ارتباطی به فضای مجازی دنیا وصل شدیم و فرهنگ جامعه به. به تعبیر مقام معظم رهبری، فرهنگ نقطه اتصال اقتصاد، سیاست و همه امور تمدنی است. اگر امروز اقتصاد و صنعت ما بدون توجه به فرهنگ اسلامی رشد کند، نگران کننده است.

عنوان کرد: ما در ارتباط با جهان نباید زندگی بوم خود را از دست دادن. اسلام اشتراکی بین ما و اهل سنت و سایر پیوران ادیان الهی است. این سرمایه بزرگ باید حفظ شود. جستجوی سند نقشه مهندسی فرهنگی، ساختمان های بومی است. برش استانی این نقشه در استان تدوین و ما تنها نقش همکار داشتیم. حوزه مهم در این سند بخش آموزشی و تربیتی است.

دبیر شورای انقلاب فرهنگی کشور اظهار کرد: آموزش و چرورش و دانشگاه ها از اهمیت زیادی برخوردار است آموزش و پرورش در دوران طلایی کودکی افراد ظرفیت بزرگی در دست دارد تا فرزندان ما مسیر زندگی.

عاملی بیان کرد: فرهنگ تبلیغ و ترویج ما باید عوض شود و باید انرژی خود را در آموزش و پرورش بگذاریم و اگر در آن موفق باشیم در دانشگاه هم موفق باشیم. ۵ اولویت در استان هرمزگان مشخص شده و بر اساس آن تعیین شده است و درخواستم این است که استانی به اسناد دیگری نرود و اجرای برش استانی نقشه مهندسی فرهنگی هرمزگان کوشا باشد.

عنوان کرد: این سند یک دستورالعمل قطعی برای همه استان ها و مسئولین استانی است. ما با دل مردم سر و کار داریم و نمی‌توانیم با قانون مسائل را حل کنیم. باید با یک همدلی این کار را به سر منزل مقصود برسانیم. مقام معظم رهبری تأکید بر کار قرارگاهی دارند که به معنای کار نظامی نیست بلکه به معنای در میدان بود.

دبیر شورای انقلاب فرهنگی کشور تصریح کرد: دشمن در صحنه و اقتصادی نمی تواند در مقابل ما قرار گیرد. فرهنگ کارگاهی می خواهد و باید جلوی بسیاری از کارهایی که در جزایر ما جاری است گرفته شود. باید تدبیری شود تا این مسیر ادامه رود و تقسیم کار استانی صورت گیرد.

عاملی بیان کرد: در امور فرهنگی موازی کاری صورت می گیرد، در هر حوزه از جمله قرآن، آسیب های اجتماعی و … تنها یک دستگاه مشخص ورود کند تا از موازی کاری جلوگیری شود. موضوع خانواده بسیار مهم است و با توجه به افزایش آمار طلاق و خانواده های تک سرپرست در ایج زم

وی ادامه داد: بنیادی ترین امر برای توسعه طلاق جدا شدن از دین است. دین ضعیف می شود، طلاق می تواند افزایش یابد. هرچه دین از دور می زند طلاق ، مصرف ، زنای با محارم و … افزایش می یابد. وشبختانه سند نقشه مهندسی فرهنگی با ۳۰۰ برنمه در همه حوزه های فرهنگی و اجتماعی ورود کرده است.

انتهای پیام