فرم دهی بدن برای کاهش وزن با روش های جراحی و غیر جراحی

دسته‌بندی نشده


کانتورینگ بدن به استفاده از روشهای جراحی یا غیر جراحی برای کاهش چربی اشاره دارد. این تکنیک های زیبایی برای مناطق خاصی از چربی طراحی شده اند تا ظاهری باریک به بدن بدهند. امروزه گزینه های متنوعی برای کانتور بدن وجود دارد که انتخاب های گسترده ای را ارائه می دهد. بهترین درمان بستگی به نواحی بدن دارد که باید مورد بررسی قرار بگیرید ، آناتومی ، اهداف و ترجیحات شخصی شما.

جراحی فرم دهی بدن انواع روش های زیبایی است که برای بهبود ظاهر بدن با تغییر اندازه یا شکل بدن طراحی شده است. جراحی کانتورینگ بدن اغلب روی خطوط کمر ، شکم ، ران ، باسن ، بالای تنه و بازو انجام می شود. روش های جراحی – از برداشتن چربی یا پوست اضافی گرفته تا پروتزهای جراحی و لیفت برای بهبود قابلیت ارتجاعی پوست. اگر می خواهید گزینه های فرم دهی بدن داشته باشید ، پزشک وضعیت عمومی و سلامت شما را ارزیابی کرده و درمان مناسب را برای شما برنامه ریزی می کند. اگر می خواهید فرم بدن را انجام دهید ، متخصصان ما در کلینیک تناسب اندام رازی آماده ارائه انواع روش های جدید هستند و برای رسیدن به اندام ایده آل شما برای شما ایمن هستند. برای اطلاعات بیشتر و یا رزرو نوبت می توانید تماس بگیرید ۰۲۱۸۸۳۳۴۰۲۹ – ۰۲۱۸۸۳۳۳۲۵۹ – ۰۲۱۸۸۰۲۵۳۵۰ لطفا با من تماس بگیرید.

آماده سازی


قبل از ایجاد کانتور بدن ، بیمار باید:

 • آنقدر سالم باشید که به روند بهبود کمک کند.
 • به وزن دلخواه برسید.
 • با پزشک خود در مورد داروهایی که ممکن است نیاز به قطع داشته باشند صحبت کنید.
 • ترک سیگار.

ممکن است به بیمار توصیه شود که مصرف برخی داروها مانند داروهای ضدالتهابی غیراستروئیدی (NSAIDs) ، آسپرین و داروهای حاوی آسپرین را قطع کند. ممکن است داروهایی مانند آنتی بیوتیک ها قبل از عمل تجویز شوند.
همچنین در صورت نیاز به آزمایش های دیگر برای ارزیابی قلب ، مانند آزمایش خون ، اشعه ایکس یا نوار قلب (ECG) ، پزشک توصیه می کند.

انواع روش های مجسمه سازی و نحوه اجرای آنها


بهترین نوع کانتور بدن به شکل بدن ، اهداف و اولویت های فعلی شما بستگی دارد. برخی از انواع تکنیک های مجسمه سازی عبارتند از:

لیزر درمانی کم توان

با ترکیب فناوری لیزر سرد برای از بین بردن رسوبات چربی در ناحیه شکم ، ران ، باسن ، بازوها و سایر قسمت های بدن ، چربی های ناخواسته زیرونا از انرژی لیزری کم توان تغذیه می کند که سلول های چربی را تجزیه کرده و چربی را از بدن خارج می کند. جذب بدن می شود و در نهایت با فرایندهای طبیعی حذف می شود.
در طول درمان با زارونا ، پزشک شما انرژی دستگاه لیزر سرد را با یک دستگاه دستی به مناطق مشکل دار هدایت می کند. این دستگاه پوست را لمس نمی کند و بیمار احساس ناراحتی نمی کند زیرا انرژی لیزر چربی متراکم را به مایع درون سلول های چربی تبدیل می کند. این نوع درمان با لیزر کم توان منافذ کوچکی از سلول های چربی ایجاد می کند که به آزادسازی چربی کمک می کند. سیستم لنفاوی مسئول حذف چربی از بدن است ، بنابراین سلولهای چربی چاق قبلی صاف ، خالی و دست نخورده باقی می مانند.

کرایولیپولیز


کرایولیپولیز روش دیگر غیر جراحی ، کانتورینگ بدن است که از خنک کننده کنترل شده (حدود 4 درجه سانتیگراد یا 39 درجه فارنهایت) برای از بین بردن سلول های بافت چربی استفاده می کند. هنگامی که سلول های چربی به طور جبران ناپذیری آسیب می بینند ، سلول های چربی بدن تجزیه می شوند و طی فرآیندهای جذب و حذف طبیعی شروع به از بین بردن آنها می کنند. عمل کرایولیپولیز یا یک نوع تزریق چربی وجود ندارد در طول جلسه درمان کرایولیپولیز ، بیمار سوزن ، خون ، متخصص بیهوشی یا ابزار جراحی را مشاهده نمی کند. اگرچه کرایولیپولیز برای افرادی که از نظر بالینی چاق هستند توصیه نمی شود ، اما نشان داده شده است افرادی که کمی اضافه وزن دارند و قادر به خلاص شدن از برجستگی های سرسخت نیستند ، یا در از دست دادن ورزش چربی قفسه سینه و کمر مشکل دارند.

انرژی فرکانس رادیویی

فن آوری ها رادیو فرکانس برای اهداف تنظیم بدن ، حرارت درمانی سلولیت را در بافت های پوست کاهش می دهد ، چین و چروک هایی که روی صورت و بدن تاثیر می گذارد. سلولیت را با انرژی فرکانس رادیویی از بین می برد و سلول های چربی را مستقیماً به زیر پوست هدایت می کند. هنگامی که سلول های چربی از بین می روند ، بقایای مایع چربی تجزیه شده و جذب بدن می شود و باعث سفت شدن و صاف شدن پوست می شود زیرا سلولیت در گذشته ناهموار بود.
با از بین بردن سلول های چربی ، ران ، باسن و باسن نازک تر و کانتورتر می شوند ، جایی که سلولیت ایجاد می شود و برجستگی های ناخوشایندی ایجاد می کند که اغلب با رژیم و ورزش از بین بردن آنها دشوار است. وقتی از انرژی فرکانس رادیویی برای جوانسازی پوست آسیب دیده یا پیری استفاده می شود ، پوست شل و افتاده را سفت می کند ، فیبرهای کلاژن را تکثیر و کوچک می کند ، در حالی که خاصیت ارتجاعی و بافت پوست را افزایش می دهد.

سونوگرافی

سونوگرافی (سونوگرافی) چربی سوزی استفاده از انرژی فراصوت برای مایع سازی بافت چربی قبل از استفاده پزشک از کانول نازک برای حذف چربی است. بر خلاف لیپوساکشن جراحی ، که چربی های متصل نشده و متراکم را با کانول های بزرگتر از بین می برد ، لیپوساکشن مبتنی بر سونوگرافی نسبت به لیپوساکشن تهاجمی کمتری است زیرا پزشک می تواند به راحتی و هموار کانولها را برای برداشتن چربی به زیر پوست حرکت دهد. مانند فرآیندهای کانتورینگ بدن مانند صفر ، کرایولیپولیز و انرژی فرکانس رادیویی ، حذف چربی اولتراسونیک نیز یک روش کاهش وزن محسوب نمی شود. در عوض ، هدف آن کاهش تجمع چربی است که معمولاً در اطراف شکم ، ران و پهلوها یافت می شود ، که در برابر روش هایی مانند ورزش و رژیم غذایی مقاوم هستند.

تزریق چربی

تزریق چربی این یک روش همه کاره است که می تواند برای از بین بردن مناطق بزرگتر چربی ناخواسته استفاده شود ، یا می تواند در مناطق کوچک و حساس استفاده شود. با استفاده از لیپوساکشن ، پزشک می تواند نواحی بدن شما را به طور دقیق و جداگانه ، چربی را حذف کند. تزریق چربی به پزشک اجازه می دهد تا با چسباندن خطوطی را در هر نقطه از بدن ایجاد کند ، نه اینکه فقط چربی را از بین ببرد. امروزه لیپوساکشن یک روش خفیف و کم تهاجمی برای شکل دادن به بدن است.

لیپوماتیکلیپوماتیک این یک روش غیر جراحی و غیر تهاجمی است که با بی حسی موضعی انجام می شود و می تواند سطوح بالای سلول های چربی را در یک جلسه کاهش دهد. با استفاده از یک دستگاه تهویه فشرده متصل به کانولا که به طور خودکار 360 درجه می چرخد ​​، روش لیپوماتیک سلول های چربی را بدون آسیب رساندن به پوست و بافت ها متوقف می کند.

تزریق چربی

تزریق چربی این تکنیکی است که می تواند با انواع امکانات مجسمه سازی مورد استفاده قرار گیرد. در طول تزریق چربی ، پزشک از لیپوساکشن برای برداشتن چربی ، اغلب از نواحی مانند شکم یا ران استفاده می کند. سپس پزشک چربی را پردازش می کند و آن را به مناطقی که بیمار حجم بیشتری در آن ناحیه می خواهد تزریق می کند. از تزریق چربی می توان برای کانتور نواحی مانند سینه ها یا باشگاه استفاده خواهد شد.

لیفتلز

روش های مختلف جراحی لیفتینگ وجود دارد که می توان از آنها برای کانتورینگ بدن نیز استفاده کرد. این روش ها به ویژه برای افرادی که پوست شل دارند به جای یا بدون کیسه های چربی اضافی مفید است. پزشک شما لیفتینگ معمول را انجام می دهد ، از جمله: لیفت سینه ، لیفت باسن ، ایر دستت را بلند کن به بسته به اهداف بیمار ، نتایج یک عمل جراحی مانند آسانسور می تواند به طور قابل توجهی بالاتر از یک روش غیر جراحی باشد.

بازیابی پس از قالب گیری


امروزه بسیاری از گزینه های کانتور بدن حداقل تهاجمی هستند و به زمان کمتری برای بهبود ، ناراحتی و تورم کمتر نیاز دارند.
هنگامی که بیمار بهبود می یابد ، ممکن است درد ، کبودی ، تورم و بی حسی در اطراف محل جراحی را تجربه کند. طبیعی است. در صورت لزوم ، پزشک ممکن است مسکن تجویز کند.
روز بعد از عمل ، بیماران باید بلند شوند و راه بروند. بیمار ممکن است نیاز به پوشیدن لباس تنگ برای حمایت از ناحیه یا مناطق تحت عمل داشته باشد. او همچنین ممکن است نیاز به پوشیدن جوراب و تزریق هپارین داشته باشد. تا زمانی که پزشک به شما دستور ندهد از بلند کردن سنگین ، ورزش های سنگین ، شنا و ورزش های سنگین خودداری کنید.
اگر بیمار از تنگی نفس ، درد قفسه سینه یا ضربان قلب غیر طبیعی رنج می برد ، باید فوراً با پزشک خود تماس بگیرد.

خطر


برخی از خطرات احتمالی مرتبط با عملیات کانتور بدن عبارتند از:

 • خونریزی شدید از محل عمل.
 • ضایعات قابل مشاهده و مشخص ، از جمله زخم های کلوئیدی و هیپرتروفی. اینها زخم های قرمز رنگ و ضخیم هستند که می توانند روی برش ها ایجاد شوند. آنها ممکن است خارش دار ، تحریک کننده و ناراحت کننده باشند ، اما خطری برای سلامتی ندارند.
 • عفونت که ممکن است در برخی موارد به درمان آنتی بیوتیکی یا جراحی بیشتر نیاز داشته باشد.
 • واکنش آلرژیک به بخیه ، بانداژ یا محلول های ضد عفونی کننده
 • تشکیل لخته خون بزرگ
 • درد ، کبودی و تورم در اطراف محل جراحی یا محل های تحت عمل

قیمت


برخی از عواملی که می تواند بر هزینه ها تأثیر بگذارد ، تجربه جراح و نوع عمل مورد استفاده است.
هزینه های مربوط به این روش ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 • حقوق جراح
 • هزینه های جراحی یا خدمات بیمارستانی
 • بیهوشی هزینه دارد
 • داروهای تجویزی
 • لباس بعد از عمل
 • آزمایشات پزشکی

سوالات متداول در مورد مجسمه سازی


برخی از رایج ترین سوالات در مورد فرم دهی و فرم دهی بدن عبارتند از:

کدام ناحیه از بدن برای تکنیک های فرم دهی بدن مناسب است؟

تقریباً هر ناحیه ای که بیمار کیسه های چربی ناخواسته دارد می تواند با فرم دهی بدن اصلاح شود. اکثر پزشکان مناطق زیر را درمان می کنند:

 • ناحیه چانه و گردن
 • شکم
 • باشگاه
 • جاده ها
 • دست ها
 • داخل و خارج ران
 • در دو طرف باسن می افتد
 • لیموو
 • در وسط کمر می افتد
 • لوها

چگونه می توانم بفهمم که متقاضی خوبی برای فرم دهی به بدن هستم؟

بدنسازان خوب معمولاً به وزن ایده آل خود نزدیک هستند ، اما نقاطی در بدن وجود دارد که می خواهند آن را تغییر شکل دهند. کانتور بدن می تواند قسمت هایی از بدن را باریک کند ، اما برای کاهش وزن زیاد مناسب نیست. بهترین مدعیان برای فرم دهی بدن در سلامت کامل هستند و منتظر نتایج آنها هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *