فتگوی صدر با بارزانی درباره تشکیل دولت اکثریت ملیجریان رهبر صدر اعلام کرد که با رئیس اقلیم کردستان عراق درباره بهتر برای هماهنگی جهت تشکیل دولت اکثریت ملی در عراق در روزهای آینده گفتگو کرده است.

به گزارش ایسنا، به نقل از صدی البلد، دفتر مقتدی صدر، رهبر جریان صدر عراق در بیانیه‌های اعلام کرد در جریان گفتگوی مقتدی صدر، رهبر جریان صدر با مسعود بارزانی، رئیس اقلیم کردستان عراق، دو طرف بر لزوم برگزاری نشست نمایندگان ائتلاف سه گانه. (شامل جنبش صدر، حزب دموکرات کردستان و حزب تقدم به ریاست محمد الحلبوسی، رئیس پارلمان عراق) در ره

قابل ذکر است که شهرهای داخلی عراق از زمان برگزاری انتخابات شاهد تنش‌ها و اختلافات زیادی بوده است.

شدیدترین اختلافات میان فراکسیون جریان صدر و چهارچوب هماهنگی شیعیان عراق است. به تصویری که “محمد الصیهود” نماینده ائتلاف دولت قانون به ریاست نوری المالکی، در پارلمان عراق در سخنانی با اشاره به اختلافات میان احزاب این کشور در تشکیل دولت و رئیس اظهار کرد: کلید تشکیل دولت و فراکسیون اکثریت در مجلس . ائتلاف میان هماهنگی شیعیان و فراکسیون جریان صدر است.

وی گفت: ائتلاف هماهنگی و جریان صدر، خروجی از تونل تاریک سیاسی و پایانی بر بحران انتخاب رئیس جمهوری است که رویه آن توسط دستگاه تنظیم شده است.

الصیهود همچنین تاکید کرد: می توان برای حل و فصل اختلافات میان جریان صدر و هماهنگی به دیدگ.

این اختلاف بر صحنه سیاسی سایه افکنده و تغییر در پرونده های انتخاب رئیس جمهور یا تشکیل دولت.

انتهای پیام