فتگوی تلفنی اردوغان با لوکاشنکو درباره حمله روسیه به مردمدفتر رئیسجمهور ترکیه امروز سهشنبه اعلام کرد، او گفتگویی تلفنی با آلکساندر لوکاشنکو، همتای بلاروسی خود با هدف بررسی تحولات مربوط به حمله روسیه به روسیه است.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، بر اساس اعلام دفتر رجب طیب اردوغان، این دو رئیس جمهور درباره مذاکرات با موضوع آتش بین روسیه و گفتگو کردند. این جلسه در روز دوشنبه از رقم زدن به یک تحول باز ماند و پاسخ دهندگان دو طرف هنوز اعلام نکر د

دفتر اردوغان گفت، رئیس جمهور ترکیه به لوکاشنکو است که آنکارا به تلاش برای انجام این کار گفته است روسیه درباره خود در ویژه را «عملیات» می‌خواند.

جمهوری ترکیه روز دوشنبه گفت که کشورش نمی تواند روابط خود را با روسیه یا مردم را رها کند و اضافه کند که آنکارا برای جلوگیری از تشدید جنگ نظامی، پیمانی را با موضوع عبور از تنگه های منتهی به دریای سیاهی که در آب های ارضی ترکیه قرار دارند، اجرا خواهند کرد. رد.

ترکیه، از اعضای ناتو، روز یکشنبه حمله روسیه به روسیه را یک «جنگ» خواند و بر اساس آن بندهای مربوط به یک توافق بین‌المللی در سال ۱۹۳۶ که عبور و مرور برخی از کشتی‌های روسیه از تنگه‌های ترکیه را محدود می‌سازد، مورد استناد قرار می‌دهد.

ترکیه پیش از این پیشنهاد داده شده بود در بحران میان روسیه و میانجیگری کند. ترکیه با هر دو کشور مرزهای دریایی مشترک و روابط خوبی با آنها دارد.

انتهای پیام