فاصله بین دانش فنی و عملیات اجرایی در صنعت ساختمان کشور


ایسنا/ البرز مدیر یک شرکت دانش‌بنیان گفت: ایران زمینه مقالات علمی در حوزه ساختمان در جایگاه هشتم دنیاست اما اما ا

به گزارش ایسنا، سعید بزرگمهر روز دوشنبه ۱۶ اسفند در حاشیه دومین رویداد استارتاپی البرز، در جمع خبرنگاران با اشاره به حمایت از این مرکز از ایده ها و طرح های فناورانه اظهار کرد: این مجموعه با وجود ۴۰ سال سابقه، حدود ۳ سال است که فعالیت دانش بنیان فعالیت می کند. ود را آغاز کرده‌ و با همکاری پارک علم و فناوری البرز مرکز نوآوری صنعت ساختمان و بتن را راه‌اندازی.

وی ادامه داد: بنابراین خدماتی از جمله مشاوره، فضا و امکانات در اختیار صاحبان ایده قرار می گیرند همچنین برای کمک های مالی به صندوق پژوهش و نوآوری معرفی می شوند.

وی از فعالیت های این مرکز را در چند دانشگاه و در قالب حمایت از پایان نامه دانشجویان و طرح های نوآورانه این قشر عنوان کرد و ادامه داد: به همین منظور همکاری هایی با دانشگاه علم و صنعت، امیرکبیر، خوارزمی و دانشگاه آزاد صورت گرفته است. دانشجویان نیز به صورت مستقل مراجعه کنند.

به گفته مدیر مرکز نوآوری شرکت آپتوس ایران در دو سال گذشته پایان نامه مورد حمایت قرار گرفته و دو.

بزرگمهر افزود: یکی از طرح‌ها سبک دانه‌های بازیافتی و دیگر پوشش آب گریز است که به صوری پایلوت اج است. دو طرح دیگر شامل استفاده از سنگ دانه‌های بازیافتی ایت. در این مورد در ساخت بتن به‌جای استخراج سنگ از معدن از اقلام بازی‌های مانند لاستیک، تراشه‌های آآ.

به گفته این مسئول یکی دیگر از طرح های مورد حمایت از نانوگرافن است که یکی از محصولات پرکابرد در سایر دنیا است اما برای اولین بار در مرکز نوآوری به عنوان یک افزودنی به اضافه می شود.

وی ادامه داد: در مجموع ۵ طرح به مرحله تولید رسیده و طرح نانواکسید تیتانیوم به عنوان پوشش‌های آبگ

وی با اشاره به فعالیت های دانش بنیان در صنایعی از جمله ساختمان، گفت: با توجه به توسعه سریع علم و دانش در حوزه مواد و مهندسی عمران استفاده از فناوری های نوین برای ساخت و سازهای ضروری است زیرا در غیر این صورت از دایره رقابت حذف خواهند شد. شد. به عنوان مثال اکنون بیش از ۵۰ نوع بتن در دنیا تولید می شود اما در اکثر نقاط کشور ما همان بتن ساده است.

بزرگمهر با اشاره به اینکه تا کنون پوشیده شده به عراق و سایر همسایه ها توسط ترانزیت زمینی انجام شده، گفت: با توجه به سخت بودن تولید محصولات هدف گذاری در این زمینه بیشتر بر روی انتقال دانش فنی و تا کنون نیز در سفر به انجام شده است. برخی آفریقایی چند قراردادی برای ایجاد خط تولید منعقد شد و رایزنی هایی نیز با کشو.

وی با اشاره به این کشور ما از لحاظ علمی در حوزه صنعت ساختمان جزوه ۱۰ کشور دنیاست گفت: کشور ما از نظر مقالات در زمینه نانو چهارم و در زمینه مقالات علمی در حوزه ساختمان در جایگاه هشتم دنیا اما این علم به صورت عملی در آن انجام می شود. پنت وارد نشده است. شکل‌گیری پارک‌های فناوری و مراکز نوآوری به ارتباط علم و صنعت کمک ساخته و سه طرح صنعتی‌سازی شده است. این در حالی است که دنیا حدود ۱۵-۲۰ سال به سمت فناوری های جدید در صنعت ساختمان روی آورده است

انتهای پیام