فاز نهایی طرح آشپزخانه سبز دانشگاه تبریز به بهره برداری رسیدایسنا / آذربایجان شرقی به مناسبت دهه مبارک فجر، استفاده از آشپزخانه سبز دانشگاه تبریز با استفاده از فرهای کامبی استی

معاون دانشجویی دانشگاه تبریز در این مراسم، با بیان اینکه ارتقاء کیفیت پخت و پز و رعایت هرچه بیشتر اصول بهداشتی و در نتیجه ارتقاء سلامت دانشجویان از اصل ایجاد آشپزخانه سبز است، افزود: با وجود این در گذشته کیفیت و سلامت غذای دانشجویی در دانشگاه تبریز در سطح مطلوب و قابل قبولی بوده است اما با هدف ارتقاء خدمات سلامتی و بهداشتی، این طرح با مطالعات بررسی و کار دقیق کارشناسی در سال ۱۳۹۷ و در سه فاز برنامه ریزی و عملیاتی آغاز شد که با استقرار و بهره برداری از فرهای کامبی آغاز شد. استیمر تحولی عظیم در کیفیت، سلامت و قیمت تمام شده غذای دانشجویی در این دانشگاه اتفاق خواهد افتاد.

حسین امامعلیپور ضمن اشاره به برخی از مزایا و ویژگی های غذا با این فرها افزودن قابلیت پخت انواع غذاها در دمای ۷۰ تا ۳۰۰ درجه سانتیگراد و رطوبت ۰ تا ۱۰۰ درصد، افزایش ۵ برابری سرعت پخت نسبت به روش های سنتی، صرفه جویی در مصرف غذا. ۹۵% تا در مصرف روغن در پخت انواع غذاهای سرخ کردنی مثل ماهی، شنیسل، کوکو و … مصرف نوشیدنی در مصرف گاز از ۸۰ تا ۹۰ درصد در پخت انواع غذاها، از ویژگی های این سیستم نسبت به روش های سنتی است.

وی پورحفظ سلامت و ارزش غذایی، تحول در تعداد و فهرست غذا و صرفه جوئی در بکارگیری نیروی انسانی را از

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی عمومی دانشگاه تبریز همزمان با ایام دهه فجر، طی مراسمی با حضور صفر نصراله زاده، رئیس دانشگاه تبریز و مدیران حوزه معاونت دانشجویی دانشگاه تبریز، فاز نهایی طرح آشپزخانه سبز این دانشگاه با برداشت از فرهای کامبی استیمر. عملیاتی شد.

با در نظر گرفتن قبلی از خانواده سیستم پخت و پز با بخار و استفاده از دستگاه های پیشرفته در فرآیند تهیه و تهیه غذا، دانشگاه تبریز به عنوان اولین دانشگاه کشور، پیشرو در افزایش کیفیت غذای دانشجویی و استقرار سیستم آشپزخانه سبزمی باشد و سایر موارد. تجربیات دانشگاه تبریز استفاده می‌کنند.

انتهای پیام

سریعترین رژیم لاغری