غرب از طریق رسانه هایش اخبار نادرست از مذاکرات منتشر می کند / اسیر جنگ تبلیغاتی نشویمعضو کمیسیون ملی و سیاست خارجی مجلس با غیر از این که مردم، رسانه ها و رسانه ها نباید اسیر جنگ تبلیغاتی و رسانه ای غربی در بحبوبه مذاکرات می شوند، گفت: غربی ها در توافقات سعی می کنند از طریق رسانه های خود و در لابه لای بیان واقعیات انجام دهند. مطالب نادرستی منتشر می کنند تا اذهان عمومی را تحت تاثیر قرار داده و فشار روانی به مذاکره وارد کن.

جلیل رحیمی جهان آبادی در گفت‌وگو با گزارش تحلیلی از رسانه‌های غربی در مذاکره گفت: رسانه‌های غربی به انتخاب تلاش می‌کنند فضای مذاکره را تحت تأثیر قرار دهند. یکسری از این رسانه‌ها با خط دهی که به آنها تیترهای خبری و مطالب منتشر شده منتشر می‌شود، می‌شود.

وی افزود: بخشی از ابزار سیاست خارجی غربی ها رسانه ها هستند و رسانه ها به دلیل داشتن برد زیاد در جهان، مطالب مد نظر دستگاه دیپلماسی غرب را منتشر می کنند و یا مطالبی که افکار عمومی را تحت تأثیر قرار می دهند. این مطالب شامل مواردی است که از کانال های دیپلماتیک بیان نمی شود یا امکان انتشار اخبار نادرست از این موارد را به عنوان رسانه شایع و یا خبری از یک منبع که معلوم نیست چه کسی است، انتداه.

این نماینده مجلس اضافه کرد: همچنین این رسانه ها می توانند انجام دهند تا مورد توجه کانال های خبری جهان قرار گیرد و در عین حال موضوعیت و اهمیت خود را از دست ندهند. نها با تیترسازی اخبار را منتشر می کنند. در این بین باید به این نکته توجه کرد که غرب در مقابل ما در حال یک جنگ تمام عیار است. بخشی از این جنگ اقتصادی و امنیتی و نظامی و دیپلماتیک است. جنگ هم سیاسی در مذاکرات دنبال می شود و بخشی از جنگ روانی در رسانه ها پیگیری می شود.

رحیمی جهان آبادی افزود: غربی ها از فعالیت های رسانه ای و جنگ روانی در افکار عمومی جهان به عنوان بخشی از سیاست های کلان خود استفاده می کنند برای اینکه افکار عمومی ما را تحت فشار قرار دهد و فضای اقتصادی و اجتماعی ما را تحت تأثیر قرار دهد. و به اصطلاح تنش ایجاد کننده.

وی یادآور شد: همزمان با چند اتفاق می‌افتد. اول اینکه رسانه های غربی اخبار نادرست منتشر می کنند. همچنین رژیم برنامه ای مرتب شروع به تهدید کردن مبنی بر اینکه توافق ممکن است بتواند حمله کند می کند و شرایط آرایش جنگی به خود گرفته و تبلیغات تهدیدآمیز را در سطح جهان منتشر می کند. اتفاق دیگر این است که غربی ها این موارد را مطرح می کنند که در حال شکست خوردن است و زمان زیادی نداریم و ایران در آستانه دستیابی به بمباتمی است و داستان هایی از این بابت را بیان می کند.

یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس خاطر نشان کرد: مجموعه این رفتارها در کنار انتشار اخبار نادرست و شیوه های تبلیغاتی رسانه های غربی از جمله رویترز پکیج کاملی از سیاست غربی ها در قبال ما است. نها با یک کشور در حال حاضر توسعه یافتند که در ابتدا فکر نمی‌کردند نظامی، سیاسی و مقاومت مر

وی ادامه داد: در ذهنیت غربیها، ایران در تراز خیلی از نیروی هوایی بود که با کمترین فشار و تهدید و تسلیم تسلیم می شود اما با کشوری که چندین دهه است که مقاومت می کند و قدرت و نفوذ سیاسیاش بیشتر شده است. مشکلات داخلی‌اش فائق می آید. علیرغم همه مشکلات و تنگناها فضای تنش آلود و فرواجتماعی مورد توقع غربیها هم در جامعه ما توسط مردم دامن زده شده است و مردم با یک تحمل و نگاه عاقلانه به آینده و با این امید که مشکلات حل می شود، همراهی می کند.

رحیمی جهان آبادی کرد: این مسائل باعث می‌شود که در برابر ایران احساس ضعف کنند و آن موقعیت برتری را که معمولاً در حل بحران و چالش در حال حاضر وجود داشته باشد، در برابر ایران نداشته باشد. طس طبیعی است که این رفتار و اخبار را رسانه های غربی به عنوان بخشی از دستگاه دیپلماسی غربی ها منش.

یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در جمع بندی گفت: غربی ها در آستانه توافقات سعی می کنند در لابه لای انتشار واقعیات مطالب نادرستی هم منتشر کنند تا اذهان عمومی را تحت تاثیر قرار داده و فشار روانی لازم را به فضای مجازی وارد کنند. .

وی در توصیه ای به انجام گفت: ممکن است ما در بخش های مختلف حاکمیت اختلاف نظرهایی در مورد یکسری موضوعات وجود داشته باشد اما یک موضوع ملی است. منافعی که در مذاکرات اقتصادی انجام می‌شود دنبال می‌شود که یک جناح، عمل و یا دولت به معنای واقعی کلمه است که ما به خاطر رسیدن به این نتیجه دهه است که آسیب دیده و چند فشار تحمل شده است. بنابراین باید دقت کرد که تأثیر حرفهای رسانه ها و مطبوعات غربی تشتت و اختلاف در داخل گسترش پیدا نکند از اختلافات مختلف، بین مجلس و دولت و بین دولت و بخش های دیگر.

وی افزود: علاوه بر این از رسانه‌ها و توقع می‌شود که اسیر جنگ تبلیغاتی و رسانه‌های غربی‌ها را نمی‌پذیرد و مردم را از نظر مردم می‌خواهد. چون چیزی برای پنهان کردن از مردم وجود ندارد. نظام ما متکی به مردم است منتهی های غربی همیشه به گونه ای جلوه می کنند که انگار بخش هایی از مذاکره پنهان است و به گونه ای بوده اند که ما دوست نداریم آن را به مردم اطلاق کنند و این غربی ها هستند که این بخش ها را افشا می کنند. نها معمولاً دروغ می‌گویند و این کارها برای ایجاد جنگ روانی و تشتت بین بخش‌های مختلف حاکمیت و ایجا است.

انتهای پیام