غذاهای قدرتمند برای کاهش کلسترول – ابزارهایی که می توانید برای سطوح سالم تر کلسترول استفاده کنید

آیا کلسترول بالا دارید؟ اگر چنین است، پس باید از غذاهای مفید برای کاهش کلسترول آگاه باشید. برای اکثر مردم، زمانی که برای اولین بار متوجه می شوند که کلسترول بالایی دارند، تمایل طبیعی آنها شروع استفاده از داروهای کلسترول است. و اگر این تمایل طبیعی آنها نباشد، پزشکان آنها مطمئناً آنها را در این جهت راهنمایی خواهند کرد.

اما آیا می دانید غذاهای قدرتمندی وجود دارند که در دراز مدت نتایج بهتر و سالم تری نسبت به دارو ارائه می دهند. ببینید، همه گیاهان حاوی یک ماده طبیعی به نام استرول هستند. استرول های گیاهی ترکیب مولکولی بسیار مشابهی با کلسترول دارند.

هنگامی که ما غذاهای حاوی این استرول ها را می خوریم یا مکمل های حاوی استرول مصرف می کنیم، در واقع در حال مصرف موادی هستیم که برای جذب در بدن با کلسترول رقابت می کنند. مطالعات علمی نشان داده اند که رژیم غذایی غنی از استرول های گیاهی تاثیر قابل توجهی بر سطح کلسترول خواهد داشت.

سبزیجات، آجیل، غلات کامل و میوه ها همگی برای کاهش کلسترول به دلیل دیگری مفید هستند. همه اینها حاوی سطوح بالایی از فیبر محلول هستند که به حذف کلسترول از بدن کمک می کند. فیبر همچنین کبد را تحریک می کند تا کلسترول بیشتری جذب کند، بنابراین کمتر به جریان خون می رسد.

همانطور که می بینید، کاهش سطح کلسترول با انتخاب غذاهای مناسب، علم موشکی نیست، بلکه علمی است. برخی از بهترین غذاها برای کاهش کلسترول عبارتند از بلغور جو دوسر، اسفناج و کلم بروکلی و حبوبات. با در نظر گرفتن این موضوع، وعده های غذایی سالم برای یک روز ممکن است شامل موارد زیر باشد:

صبحانه – یک کاسه بلغور جو دوسر با کشمش و گردو مخلوط شده در آن.

ناهار – یک کاسه فلفل قرمز با یک طرف میوه.

شام-ماهی سالمون آب پز روی تخت اسفناج با یک طرف برنج وحشی سرو می شود.

غذاهای مفید برای کاهش کلسترول در اطراف شما هستند. آنها به راحتی تهیه می شوند و در صورت مصرف مداوم انرژی بیشتری به شما می دهند، به کاهش وزن و بهبود توانایی های ذهنی کمک می کنند. اینها همه ادعاهایی هستند که دارو هرگز نمی تواند آنها را مطرح کند.

از شما دعوت می‌کنم تا از وب‌سایت من دیدن کنید تا نکاتی برای کاهش کلسترول دریافت کنید و بینش بیشتری در مورد برنامه‌ریزی وعده‌های غذایی و عاداتی کسب کنید که مصرف دارو را غیرضروری می‌کند.

سریعترین رژیم لاغری