غذاهایی که کلسترول و تری گلیسیرید را کاهش می دهند

برای کاهش موثر کلسترول بالا، تعدادی از تغییرات کلیدی وجود دارد که می توان در غذا و رژیم غذایی شما ایجاد کرد.

آجیل هایی مانند بادام گردو و گردو دارای مقادیر زیادی چربی تک غیراشباع یا چند غیراشباع هستند بنابراین به کاهش کلسترول کمک می کند. مطالعات جدید نشان داده است که خوردن آجیل – به ویژه بادام با پوست – ممکن است برای کسانی که کلسترول بالا دارند مفید باشد. در واقع، اگر می خواهید کلسترول خود را کاهش دهید، مقدار بیشتری از چربی دریافتی روزانه خود را از چربی ها و دریافت چربی کمتر از پروتئین های حیوانی دریافت کنید.

جو و جو دارای فیبر محلول به نام بتا گلوکان هستند و این کلید برای کاهش کلسترول است. برای به دست آوردن بهترین اثرات کاهش کلسترول روزانه دو تا چهار فنجان جو یا جو خشک مصرف کنید. تحقیقات جدید در مورد جو و جو دوسر نشان داده است که این دو غذا ممکن است برای کمک به افراد مبتلا به کلسترول بالا مفید باشند.

میوه ها و سبزیجات از جمله سیب، مرکبات، توت ها، هویج، زردآلو، کلم و سیب زمینی شیرین سرشار از فیبر محلول و پکتین هستند. برای سلامت قلب، حداقل پنج وعده در روز بخورید. بسیاری از مطالعات بارها ثابت کرده اند که میوه ها و سبزیجات تازه برای حفظ سلامت کلی و پیشگیری از بسیاری از بیماری های جدی بسیار عالی هستند.

بذر کتان حاوی آلفا_لینولنیک اسید یک چربی غیراشباع چندگانه است که در مطالعات تحقیقاتی اخیر نشان داده شده است که کلسترول را کاهش می دهد و در عین حال فیبر محلول مورد نیاز را تامین می کند.

ثابت شده است که روغن زیتون به طور موثر کلسترول خون را کاهش می دهد. روغن زیتون فوق بکر بهترین نتایج را ارائه می دهد. استفاده از روغن زیتون در آشپزی به جای چربی های حیوانی می تواند به کاهش کلسترول و بهبود سلامت کلی کمک کند.

ماهی هایی مانند سالمون که حاوی اسیدهای چرب غیراشباع امگا ۳ هستند از لخته شدن خون جلوگیری می کند و کلسترول خون را کاهش می دهد. تحقیقات همچنین نشان می دهد که امگا ۳ برای عملکرد مغز و سلامت کلی خوب است.