غذاهایی که باید از آنها پرهیز کرد و باعث افزایش کلسترول می شود

کارشناسان بهداشت توصیه می کنند که هر فردی نباید کلسترول رژیم غذایی خود را بیش از ۳۰۰ میلی گرم در روز مصرف کند، اما برای افرادی که سطح کلسترول بالایی دارند نباید از ۲۰۰ میلی گرم در روز تجاوز کند. کلسترول در گوشت حیوانات و انواع دیگر غذاها یافت می شود که عبارتند از: گوشت، تخم مرغ، آووکادو، محصولات لبنی در میان دیگران. غذاهایی که بدون کلسترول هستند عبارتند از: میوه ها و سبزیجات تازه. لازم به ذکر است که روغن نباتی می تواند سطح کلسترول خون را بالا ببرد به ویژه زمانی که با غذاهایی که کلسترول بالایی دارند مصرف شود.

هر چه چربی های اشباع شده در بدن شما بیشتر باشد، سطح کلسترول بد و LDL شما بالا خواهد بود. بنابراین اگر درصدی در کالری افزایش یابد، میزان کلسترول خون شما دو برابر افزایش می یابد، در نتیجه اگر درصدی از کالری کاهش یابد، دو برابر آن درصد کلسترول کاهش می یابد.

مشکلات کلسترول بالا را می توان به راحتی با خوردن غذاهایی که کلسترول پایینی دارند و با پرهیز کامل از غذاهای پر کلسترول پیشگیری و درمان کرد. این در نتیجه سطح LDL شما را کاهش می دهد و به طور کلی سطح کلسترول بالا را در بدن شما کاهش می دهد. از غذاهایی که احتمالاً کلسترول را در جریان خون شما افزایش می دهند، خودداری کنید، به خصوص غذاهایی که قبل از مصرف باید ابتدا پخته شوند، به عنوان مثال، تخم مرغ تأثیر بسیار کمی بر سطح کلسترول خون شما دارد، اما اگر با سوسیس و کالباس ترکیب شود، عواقب بسیار زیادی خواهد داشت. بدتر.

انواع دیگر غذاهایی که باید از آنها اجتناب کنید، غذاهای سرخ شده مانند، سیب زمینی سرخ کرده و هر غذای دیگری است که سرخ شده است. بیشتر غذاها کاملاً بی ضرر هستند و فقط زمانی که در روغن داغ پخته شوند مضر می شوند. اگر غذاهایی مانند ماهی حاوی اسیدهای چرب امگا ۳ که برای مبارزه با کلسترول بالا بسیار ضروری هستند سرخ شوند، تمام مواد مغذی با چربی های اشباع شده جایگزین می شوند و این باعث افزایش کلسترول بد شما می شود.

غذاهای کاهش دهنده کلسترول اولین جایگزین مطمئن برای کاهش کلسترول هستند، اما اگر با مقدار زیادی چربی های اشباع شده ترکیب شوند، هیچ فایده ای برای بدن شما ندارند و خطر سلامتی شما را افزایش می دهند. بهتر است این غذاها را به طبیعی ترین شکل خود مصرف کنید تا از هدر رفتن بسیار اندک مواد مغذی خودداری کنید.

سریعترین رژیم لاغری