عید مبعث نقطه تمرکز وحدت میان مردم استایسنا / چهارمحال و بختیاری امام جمعه موقت شهر با اشاره به اینکه عید مبعث نقطه تمرکز بین مردم است، گفت: مردم را با پیروی از حضرت محمد (ص) لازم است زندگی خود را از نور و معرفت تا در دنیا و آخرت سعادتمند کنند.

حجتالاسلام والمسلمین سید ابوالحسن فاطمی در گفتوگو با بیان اظهار کرد: هدف از خداوند متعال از آفرینش انسانها، آنها را به سوی خداوند هدایت و هدایت بشر به سمت اهداف و خوبی هاست.

امام جمعه موقت شهرکرد افزود: انسانها قرارگیری خصوصیات جسمانی و درونی خود، دارای استعدادهای روحی هستند که باید این استعدادها را در مسیر رشد و تربیت معنوی قرار دهند، بنابراین انسان برای زندگی خود، نیازمند هدایتگرانی به عنوان انبیای الهی است تا مردم را به دستوراتی که از آنها انجام شود. جانب خداوند متعال بوده، هدایت کنند.

وی ادامه داد: خداوند متعال ۱۲۴ هزار را برای هدایت بشریت فرستاد که آخرین پیامبر آنها حضرت محمد (ص) بوده است، پیامبری که عصاره پیامبران الهی و برترین پیام مبین اسلام و نجات بخشی جامعه بوده و اولیای الهی میراثدار این دین بعد از گرامیداشت پیامبر است. اسلام شدند.

فاطمی گفت: پیامبر گرامی اسلام (ص) آخرین برگزیده الهی و نجات بخش انسانها از تاریکیها و گمراهیهای دوران جهالت و نادانی است، پیامبر، دین اسلام را به مردم معرفی کرد تا از جهالت و نادانی به دور شده و اسلام را بهعنوان دینی کامل، یرا باشند.

وی بیان کرد: با رخ دادن مبعث، پیامبر (ص) هدایت مردم را بر عهده گرفت، اما برای جامعه بشری که گرفتار برخی هواپرستیها و ظلمستزیها بودند این اتفاق و بسیار مهم رخ داد، از طرفی بشریت باجه به برکات بسیار جاودانه مبعث، سالگرد این عید مهم اسلامی را جشن می گیرند، زیرا مبعث حضرت محمد (ص) یکی از مقدس ترین روزهای سال با

امام جمعه موقت شهرکرد تاکید کرد: با مبعث پیامبر گرامی اسلام (ص) راه نجاتی در پیش چشمان مردم گمراه شد تا از جهالت و ظلمت رهایی یافته و چراغ راهی برای خود داشته باشند، امروز بعثت در جامعه و زمان ما بر این اساس است. هیم اسلام ناب محمدی (ع) همان اسلام ناب و دست‌نخورده‌ای که پیامبر خدا (ص) به آن مبعوث شد،.

وی با اشاره به اینکه عید مبعث، عید بندگی و نقطه تمرکز بین مردم است، مشخص کرد که مردم با پیروی از حضرت محمد (ص) زندگی خود را از نور و معرفت کنند تا در دنیا و آخرت سعادتمند شوند.

فاطمی ارمغان کرد: وظیفه عمومی در نهادن عظمت مبعث، گرامیداشتن نقطه عطف تاریخ، تعداد عهد و بیعت با پیامبر گرامی اسلام و بازبینی خود در مسیر هدایت به سمت ارزشها و دستورات است.

انتهای پیام