عواقب فاجعه‌باری می‌تواند داشته باشدیک زندگی عادی بدون قدرت بینایی تصور است. با این حال علائی چچم، آبریزش چچم، تاری دید و خلبه به عنوان مککلات جئی در نظر گرفته شده و به طور جدی مورد توجه قرار نمیگیرند.

به گزارش ایسنا، در حالی که بیشتر این علائم به خودی خود برای درمان می شوند، در موارد نادر و در تصویری که فرد اقدام نمی کند به عوارض جدی از نابینایی تا مرگ تبدیل شود.

نتایج یک بررسی نشان می‌دهد در حالی که بیشتر از چشمی‌های خوش‌خیم هستند، سایر عوامل چشمی می‌شوند. بیشترین اهمیت با توجهات چشمی، علائم بینایی یا قرمز و درد چشم به پزشک مراجعه کنند.

تحقیقات بر این باورند که برخی از بیماریها و یک بیماری ممکن است ابتدا به عنوان علامت چشمی ظاهر شوند، زیرا چشمها تنها اندامی در بدن هستند که عصبها و رگهای خونی را می توان در مستقیما مشاهده کرد و از این رو اولین عضوی است که در آن شناسایی می شود. بیماری و همچنین تایید آن کمک کند. با پیشرفت علم پزشکی، این ایده که چشم‌ها فقط برای بینایی هستند، تغییر کرده است. از بیماری های چچم می تواند باعث دست دادن بینایی شود و در برخی موارد نادر در صورت پیشرفت، منجر به مرگ می شود.

روزنامه هندوستان تایمز، در ادامه برخی از موارد چشمی اشاره کرده است که در صورت عدم درمان می‌شود

قارچ سیاه: یک غیر معمول است که از طریق قارچ موکورالس ایجاد می شود و میزان مرگ و میر بالای آن. این بیماری بیشتر در مواردی که سیستم ایمنی مانند بیماران را کنترل نمی کند، سرطان، پیوند عضو، افرادی که تحت درمان استروئیدها قرار دارند و در بیماران مبتلا به بیماری های شدیدی که می بینند، بیشتر می شود. قارچ از طریق حفره بینی به رگ های خونی نفوذ کرده و پس از گسترش به سینوس‌ها و در نهایت مغز ممکن است.

آسپرژیلوزیس: این نوع تغییر نیز در مواردی مانند نارسایی ایمنی رخ می‌دهد و از حفره بینی وارد بدن شده و. سترش عامل بیماری به جمجمه می‌تواند به آبسه مغزی، واسکولیت، ترومبوز و در نهایت ایسکمی م‌ش مغزش منجر شود.

ورم ملتحمه: لایه نازکی ملتحمه از بافتی است که سفیدی چشم و داخل پلک‌ها را می‌پوشاند. ورمحمه را می‌توانم به عنوان یک ملتحمه توصیف کرد. علائم این بیماری خارش و از چشم است. ممکن است یک یا هر دو چشم فرد دچار این مشکل شود و اگر در زمان مناسب درمان نشود، ادامه خواهد داشت.

بلفاریت: به پلک‌هاست و دلیل شناسایی باکتریایی، آلرژی، گرفتگی غدد در پلک‌ها و برخی بیما. ممکن است افراد علائمی مانند قرمزی و ورم پلک‌ها، سوزش و آبریزش چشم‌ها، پوسته پوسته شدن پوست باشند. بلفاریت به نابینایی نمی‌شود، اما نمی‌تواند عرضه دیگر مانند ریزش مژه‌ها را ایجاد کند.

یووئیت: لایه میانی چشم است. این بیماری با عارضه های مشابه پسوریازیس و آرتریت روماتوئید مرتبط است. ممکن است فرد علائمی مانند تاری دید و قرمزی چشم‌ها شود.

بحران یا قرنیه: استفاده از نادرست از لنزهای تماسی می‌تواند عامل ایجاد شود. استفاده از لنزها برای طولانی مدت، تمیز کردن آنها و نگهداری نادرست می‌تواند خطر ورود میکروب را داشته باشد. بی‌توجهی به این بحران و عدم درمان فوری آن می‌تواند به زخم شدن قرنیه و از دست دادن دائمی بینا کمک کند.

انتهای پیام

سریعترین رژیم لاغری