عوارض جانبی سویه اُمیکرون در بیماران به کویددر حالیکه سویه امیکرون به نسبت سویه های پیشین عجیبویروس خفیفتر توصیف شده اما برخی از علائم آن پس از بهبودی ممکن است برای هفته ها باقی بماند و همچنان این عوارض در همه گروه های سنی بهویژه آنهایی که ایمنی پایینی دارند، مشاهده می شود.

به گزارش ایسنا، از احساس، مه مغزی، ناراحتی قلبی، تنگی نفس، مشکلات خواب تا بدن درد، همگی از علائم شایع پس از بهبود یافتن کووید -۱۹ در همه گروه های سنی از جمله کودکان و سالمندان است.

نتایج طولانی شدن علائم سویه امیکرون، واکنشی ادامه در برخی از پزشکان و در سایر بیماران یک فرآیند خودایمنی است که باعث ایجاد اثر ویروسی می شود و پس از بهبودی بیماری ادامه پیدا می کند. واکنش ایمنی هر فرد متفاوت است از این رو، احتمال می‌دهیم به مدت زمان پس از بهبودی کووید از فگ برای بهبود بیماری کووید -۱۹، تقریباً ۵۰ تا ۶۰ درصد از بیماران برای سه هفته یا بیشتر از تداوم علائم شا.

آیا بیشتر تحت تأثیر قرار می گیرند؟

همه گروه‌های سنی ممکن است به سویه امیکرون مبتلا شوند، اما بیماری شدید در افراد مسن بالای ب. همچنین افراد مبتلا به بیماری های مشابه، فشار خون بالا، بیماری های قلبی، بیماری من کلیوی، گروه سنی مسن، بیماری های سرطانی و بیمارانی که از داروهای سرکوب کننده سیستم ایمنی استفاده می کنند، پس از مصرف به سویه امیکرون مستعد درمان می شوند. به نوع شدید بیماری هستند.

افراد بالای ۶۰ سال و افرادی که به یک یا چند بیماری دیگر مبتلا هستند بیشتر تحت تاثیر قرار می گیرند. همچنین در مواردی که به نوعی بیماری شدید کووید مبتلا بودند، احتمال تداوم علائم برای مدت زمان وج. علاوه بر این، آن دسته از افرادی که قبل از ابتلا به کووید، استرس، استرس یا افسردگی شدید داش

برخی از علائم رایج پس از کوید

– تنگی نفس مشکل در نگاه

– پایان و طولانی مدت

– مشکل حافظه، ضعیف و مه مغزی

– مشکل خواب

– دردهای عضلانی و بدن درد

– سردرد

– خلق و خوی ضعیف و ضربان قلب تند

– برونشیت پس از کوید که می تواند به سرفه حرکت کننده شود

در بزرگان:

– تشدید علائم بیماری های زمینه ای

– مه مغزی

– ضعف پس از کوید

در کودکان:

مشاهده می شود درصد کمی از کودکان پس از استفاده از سیستم کووید -۱۹ به سندرم بیماری چندی مبتلا شده اند، که برخی از بزرگان نیز به دلیل بهبود روند بهبودی فیبروز ریه شده اند و باید به انجام تمرینات توانبخشی برای ریه ها بپردازند. اند.

به گزارش هندوستان تایمز، به گفته متخصصان شایع ترین علائم مشاهده شده در بیماران پس از انجام کووید -۱۹ عبارتند از سردرد، کمردرد، بی حالی، ریزش مو، احساس، احساس، احساس گزگز در گوش و تنگی نفس.

انتهای پیام