عوارض جانبی بیش از حد مصرف انجیر – دکتر رویا خادمیان

دسته‌بندی نشده


2866859 - تأثیر بیش از حد بر مصرف انجیر

اثرات بیش از حد مصرف انجیر

مصرف زیاد انجیر می تواند به بدن آسیب برساند. انجیر یکی از مغذی ترین مواد غذایی غنی از مواد مغذی است. با این حال ، مصرف بیش از حد می تواند عوارض جانبی زیادی داشته باشد. در این مقاله ، عوارض مصرف بیش از حد انجیر را ذکر می کنیم:

۱سنگینی معده

مصرف زیاد انجیر باعث ناراحتی معده و سوزش سر دل می شود. با این حال ، انجیر سرشار از فیبر است و برای افرادی که از یبوست رنج می برند مفید است. با این حال ، خوردن بیش از حد می تواند باعث سوزش سر دل شود. در این راستا توصیه می شود بعد از غذا آب سرد بنوشید.

۲نفخ

انجیر یکی از میوه هایی است که باعث نفخ می شود. برای حل این مشکل بهتر است آب انیسون (انیسون رومی) بنوشید.

۳حساسیت به نور خورشید

اگرچه مصرف انجیر در درمان بیماریهای مزمن پوستی مانند سرطان پوست تأثیر مثبت دارد ، اما در عین حال حساسیت پوست را در برابر نور خورشید افزایش می دهد. اشعه ماوراء بنفش خورشید به پوست آسیب می رساند و می تواند باعث بیماری هایی مانند پیری زودرس ، ملانوم و سرطان پوست شود. همچنین می تواند باعث بثورات پوستی شود. اگر از آن دسته افرادی هستید که به طور مرتب انجیر مصرف می کنید ، برای جلوگیری از بیماری های پوستی ، مدت طولانی در معرض نور آفتاب قرار نگیرید.

۴آسیب کبد و روده

انجیر همچنین می تواند به کبد آسیب برساند. علاوه بر این ، به دلیل دانه انجیر ، این میوه می تواند باعث انسداد روده شود. دانه های انجیر آنقدر سفت هستند که هضم آنها دشوار است و ماندن در روده می تواند خطرناک باشد.

۵جذب کلسیم

انجیر حاوی ماده ای به نام اگزالیت است که از جذب کلسیم توسط بدن جلوگیری می کند. این اختلال در نهایت منجر به کمبود کلسیم در بدن می شود ، بنابراین فرد از ضعف استخوانی و سایر بیماری های ناشی از کمبود کلسیم رنج می برد.

۶خون ریزی

انجیر طبیعت گرم دارد و می تواند باعث خونریزی در بدن شود. خوردن زیاد انجیر می تواند باعث خونریزی در شبکیه چشم ، مقعد و واژن شود. همچنین می تواند باعث کم خونی هموتولیک شود. در صورت مشاهده خونریزی پس از خوردن انجیر ، فوراً مصرف آن را متوقف کنید. در صورت ادامه خونریزی ، مراجعه به پزشک مهم است.

از دیگری اثرات بیش از حد مصرف انجیر می توان به این موارد اشاره کرد معلوم شد:

1- کاهش قند خون

2- حساسیت ، که می تواند به صورت ملتحمه ، شوک آنافیلاکتیک و رینیت (التهاب مخاط بینی) ظاهر شود.

اگزالات مضر انجیر می تواند برای افراد مبتلا به بیماری های کلیه و کیسه صفرا خطرناک باشد.

برای استفاده از Dr. رژیم آنلاین رویا خادمیان ، روی این پیوند کلیک کنید:

برنامه غذایی بگیرید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *