عملیات نجات حیوانات نادر توسط آتش نشانان یزدایسنا/ یزد با تلاش سازمان آتش نشانی و امداد و نجات منطقه یزد، حیوان کمیاب موسوم به علامت عسل در محله اسدآباد احیا شد.

در این حادثه آتش نشانی ایستگاه ۲ یزد با شوخ طبعی بسیار بالا و با احساس مسئولیت سعی در نجات این حیوان کمیاب به نام رودک (نمادهای عسل) که در خانه آنها پناه گرفته بود را برعهده گرفت و او در نهایت افراط کرد. حرارت. باعث ایجاد رعب و وحشت در بین اهالی شد و با انجام موفقیت آمیز کار، حیوان توسط روابط عمومی به کارشناسان محلی تحویل داده شد.

این حیوان کمیاب که متعلق به یک خانواده کرکس، اصالتاً اهل آفریقا، آسیای غربی و جنوب صحرای هند است، به دلیل اینکه کمی بزرگتر از روباه است، به عنوان “وحشتناک ترین حیوان روی زمین” و “جنگجوی بی رقیب” شناخته می شود. حیوان او اغلب در حال نبرد با حیواناتی مانند شیرها، جانوران و ببرهایی بود که می خواست آنها را شکار کند و نبردی طولانی انجام داد که آنها را مجبور به عقب نشینی کرد.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی سازمان آتش نشانی یزد، با داشتن دندان های تیز و فک های سفت، پوست ضخیم و سایر پوست ها و رفتار تهاجمی، قادر به انتشار بوی شدید از زیر مقعد است. نام یک جنگجوی بی رقیب.در او می تواند پوست خود را بچرخاند که بسیار انعطاف پذیر است، در این عمل حتی می تواند حیوانی را که به پشت گردن چسبیده است گاز بگیرد. پوست آن‌ها که ۶ میلی‌متر ضخامت دارد و در اطراف گردن است، چنان ضخیم است که نیش زنبور، قمه و نیش شکارچی به ندرت از آن عبور می‌کند. البته با وجود این، اگر از کودکی انسان بزرگ شوند، بسیار شکننده می شود و به حیوانی کاملاً مطیع، دلسوز و فعال تبدیل می شود.

در انتهای پیام