علل تهوع هنگام نوشیدن آب

دسته‌بندی نشده


حالت تهوع یک احساس وحشتناک و مبهم است که در معده خود احساس می کنید و باعث می شود احساس استفراغ کنید. این می تواند ناشی از ویروس ، بیماری های گوارشی ، حاملگی و یا حتی بوی نامطبوع باشد تهوع یک اختلال معده است که اغلب قبل از استفراغ رخ می دهد. استفراغ عبارت است از تخلیه ارادی یا غیر ارادی محتویات معده از طریق دهان.

علل تهوع هنگام نوشیدن آب

اغلب مشخص نیست که چرا حالت تهوع ایجاد می شود. تهوع و استفراغ بیماری نیستند ، اما علائم بسیاری از بیماری ها هستند ، مانند:

حالت تهوع در ماشین یا دریا (تصادف یا بیماری دریایی)

مراحل اولیه بارداری

استفراغ ناشی از دارو

درد شدید

استرس احساسی (به عنوان مثال ، ترس)

بیماری کیسه صفرا

مسمومیت غذایی

عفونت (مانند “آنفولانزای معده”)

پرخوری

واکنش به برخی بوها یا بوها

حمله قلبی

صدمه مغزی

تومور مغزی

زخم ها

برخی از انواع سرطان

پرخوری یا سایر بیماریهای روانی

تخلیه آهسته معده (بیماری که در افراد مبتلا به دیابت مشاهده می شود)

پس از مصرف سموم یا مقدار زیادی الکل

ایلئوس

ضمیمه

علل استفراغ با افزایش سن متفاوت است. در کودکان ، استفراغ معمولاً در اثر عفونت ویروسی ، مسمومیت غذایی ، حساسیت به شیر ، پوسیدگی (بیماری حرکتی) ، پرخوری یا سوء تغذیه ، سرفه یا انسداد روده و بیماری هایی که در آنها کودک تب ایجاد می شود ، ایجاد می شود. تهوع یا استفراغ ممکن است نشانه ای باشد. هنگامی که بلافاصله بعد از غذا اتفاق می افتد ، تهوع یا استفراغ می تواند ناشی از مسمومیت غذایی ، ورم معده (التهاب مخاط داخلی معده) ، زخم یا پرخوری باشد. تهوع یا استفراغ یک یا هشت ساعت بعد از غذا نیز ممکن است نشان دهنده مسمومیت غذایی باشد. با این حال ، برخی از باکتری های منتقله از غذا ، مانند سالمونلا ، ممکن است بیشتر طول بکشد تا علائم ایجاد شود. استفراغ معمولاً بی ضرر است ، اما می تواند نشانه بیماری جدی تری باشد. برخی از نمونه های بیماری های جدی که می توانند تهوع یا استفراغ ایجاد کنند عبارتند از: ضربه مغزی ، مننژیت (عفونت پوشش داخلی مغز) ، انسداد روده ، آپاندیسیت و تومورهای مغزی. بزرگسالان خطر کم آبی بدن کمتری دارند زیرا معمولاً می توانند علائم کم آبی بدن (مانند افزایش تشنگی و خشکی لب یا دهان) را تشخیص دهند. با این حال ، کودکان خردسال بیشتر مستعد کم آبی هستند ، به ویژه اگر اسهال نیز داشته باشند ، زیرا اغلب قادر به انتقال علائم کم آبی نیستند.

اگر به دلیل حالت تهوع قادر به خوردن یا نوشیدن نیستید ، ممکن است دچار کم آبی شوید. حالت تهوع نیز نشانه کم آبی بدن است ، اما اگر زیاد بنوشید ، حالت تهوع می تواند بدتر شود زیرا احساس می کنید معده پر است. وقتی احساس آرامش می کنید مایعات بنوشید. اگر آب معده مستقیم شما را اذیت می کند ، چای یا کافئین بدون کافئین با برش های میوه تازه را امتحان کنید استفراغ مکرر در دوران بارداری می تواند ناشی از عدم تعادل مایعات و مواد معدنی باشد که به ویژه در زنان باردار شایع است.

چگونه از تهوع و استفراغ جلوگیری کنیم؟

مصرف مایعات از جمله آب را به تدریج افزایش دهید

در طول روز وعده های غذایی کوچک بخورید ، نه سه وعده غذایی بزرگ.

آهسته غذا بخورید.

از غذاهای هضم نشده خودداری کنید.

سعی کنید غذاهایی بخورید که به دمای اتاق رسیده است

سعی کنید بین وعده های غذایی آب بنوشید ، نه هنگام غذا.

تنفس عمیق یکی از روشهای مدیتیشن است. اما می توانید این کار را به تنهایی برای کاهش حالت تهوع انجام دهید. دم را به آرامی از طریق بینی خود بکشید ، نفس خود را به مدت سه ثانیه نگه دارید و به آرامی بازدم کنید. این کار را چندین بار تکرار کنید تا حالت تهوع برطرف شود.

لیموترش حاوی اسید سیتریک است ، یک ترکیب طبیعی که اعتقاد بر این است که به هضم غذا و تسکین معده کمک می کند. سعی کنید آب لیمو تازه فشرده شده را به آب اضافه کنید و کل روز را میل کنید. اگر حالت تهوع به دلیل یبوست ایجاد شود ، نوشیدن آب گرم با آب لیمو می تواند روده ها را تحریک کند. با این حال ، اگر بیش از حد آب لیمو در زمان کوتاهی مصرف کنید ، حالت تهوع ممکن است بدتر شود. استنشاق بوی لیمو ، مانند خوردن لیمو ، می تواند حالت تهوع را کاهش دهد.

برای رفع حالت تهوع ، یک تکه کوچک زنجبیل تازه بخورید. همچنین می توانید چای زنجبیل بنوشید

بر اساس این مطالعه ، استنشاق اسانس نعناع یا برگ نعناع تازه نیز ممکن است حالت تهوع را کاهش دهد.

گاهی اوقات درمان تهوع فقط یک چیز ضروری است. هر چه بیشتر روی حالت تهوع بنشینید ، بیشتر احساس تهوع می کنید ، بنابراین سعی کنید با انجام کارهای سبک توجه خود را منحرف کنید.

نتیجه گیری: در حقیقت ، اگر هنگام نوشیدن آب احساس تهوع می کنید ، ممکن است به دلیل کم آبی بدن یا علل دیگر ناشی از این علامت (حالت تهوع) باشد.

آهنگساز و ارزش گذار: عاطفه صادقی

پیوندها

https://www.webmd.com/digestive-disorders/digestive-diseases-n تهوع- استفراغ

https://www.healthline.com/health/how-to-get-rid-of- تهوع

https://www.quora.com/Why-am-I- احساس- تهوع- بعد از نوشیدن- یک-مقدار-آب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *