علائم آکنه در بینی چیست؟ آکنه بزرگ قرمز و بیدمشک روی و اطراف بینی

دسته‌بندی نشده


ما باید بدانیم علائم آکنه در بینی چیست تا از ابتدا آن را درمان کرده و از بروز مجدد آن جلوگیری کنیم. این می تواند ناشی از عوامل زیادی مانند مشکلات باشد هورمونی ، باکتریایی یا مشکلات دیگری در سایر قسمت های بدن وجود دارد. برای درمان این آکنه می توان از داروهای طبیعی و خانگی و درمان های دارویی و شیمیایی استفاده کرد.

در 5 دقیقه آینده اطلاعاتی در مورد چگونگی خلاص شدن از شر آکنه بینی مادام العمر به دست خواهید آورد.

آکنه در پهلو و بینی دقیقاً چیست؟

آکنه روی بینی دقیقاً چیست؟

همه ما در دوره های مختلف زندگی خود آکنه را تجربه کرده ایم و راه های متفاوتی را برای از بین بردن آن امتحان کرده ایم.

جالب است بدانید که با درک اینکه آکنه روی بینی چیست ، می توانیم خیلی سریعتر به درمان مناسب برسیم و آثار این آکنه ها را از پوست صورت حذف کرده و از بازگشت آنها جلوگیری کنیم.

با این حال ، من همچنین باید اضافه کنم که به طور کلی ، آکنه و آکنه عوارض سطحی و موقتی و یکی از علل بروز آنها هستند. تجمع چربی و دلیل دیگر وجود سلولهای مرده پوست منافذ باز روی صورت وجود دارد. با این حال ، گاهی اوقات این مشکل می تواند باکتریایی و عفونی باشد ، که واقعا نیاز به درمان پزشکی دارد و باید به متخصص مراجعه کنید.

نقشه چهره:

نقشه چهره:

سالها پیش در شرق آسیا ، نقشه ای ایجاد کردند که در آن ظاهر آکنه بر روی صورت انسان به مشکل یکی از اندامها و اندامهای حیاتی نسبت داده می شد. برای مثال ، برای چینی ها ، جوش دادن این سازه ها توسط بینی نشان دهنده یک مشکل است قلبی عروقی در افراد.

این مشکل می تواند ناشی از کمبود ویتامین B یا پروتئین باشد یا می تواند به معنی استرس و اضطراب زیادی در زندگی فرد و فشار بر قلب او باشد. البته ، این را نمی توان به طور کامل پذیرفت ، بنابراین اگر آکنه ای روی بینی خود مشاهده کردید ، نگران نباشید ، زیرا دلایل بسیار دیگری نیز وجود دارد که می تواند باعث ایجاد آکنه در بینی شما شود.

بنابراین اولین قدم این است که بدانید علائم آکنه روی بینی چیست و سپس به دنبال راه حلی برای درمان آن باشید.

هر پخت را فقط در 15 روز اصلاح کنید

بسته آکنه صورت

من قول می دهم ، این آخرین باری است که آکنه روی صورت شما ظاهر می شود … اگر می خواهید فقط در 15 روز بدون هیچ مشکلی جوش های صورت را از بین ببرید! روی دکمه زیر کلیک کنید.

صفحه حذف پخت 15 روزه


آکنه ولگاریس

آکنه ولگاریس ، صورتی و شباهت ها و تفاوت های آنها

آکنه ولگاریس می تواند ایجاد شود سر سیاه یا سفید دیده می شود. آنها گاهی کیست در نظر گرفته می شوند. علاوه بر بینی ، آکنه ولگاریس در نواحی دیگر پوست نیز قابل مشاهده است.

نوسانات هورمونی ، سابقه خانوادگی و سطح استرس می تواند باعث ابتلا به بیماری پوستی در شما شود.

برای درمان آکنه می توانید از داروهای خانگی استفاده کنید. اما اگر آکنه شدید است ، بهتر است برای درمان مناسب و استفاده از پاک کننده های قوی با متخصص مشورت کنید.

آکنه صورتی بیشتر از نوع آکنه صورتی است و باعث قرمزی پوست و آکنه کوچک سفید یا زرد می شود که اغلب از بینی شروع می شود و تا گونه ها ادامه می یابد اما در سراسر صورت پخش نمی شود.

روزاسه بیشتر در اثر عواملی مانند سابقه خانوادگی ، پوست روشن ، باسیلوس ، نقص ایمنی هلیکوباکتر پیلوری ، کمبود پروتئین که به طور طبیعی از پوست محافظت می کند و غیره ایجاد می شود.


رنگ صورتی

برخلاف ولگاریس ، آکنه صورتی هنوز در خانه شناخته شده است پاسخگو نبود و برای درمان او باید به پزشک مراجعه کنید.

بسته به علت بثورات ، متخصص داروهایی را تجویز می کند که باعث بثورات می شوند.

به عنوان مثال ، آنتی بیوتیک ها برای درمان آکنه ، بریمونیدین ها برای کاهش قرمزی و تورم پوست ، مترونیدازول اسید ، ایزوترتینوئین آزلائیک اسید ، و حتی ممکن است درمان های دیگری مانند ماساژ ، لیزر درمانی ، میکرودرم ابریژن و موارد دیگر را ارائه دهند.

اغلب ، شباهت های ظاهری تعیین نوع آکنه را دشوار می کند ، اما پزشک شما ممکن است برآمدگی های چرکی ، کیست ها ، سفیدی یا جوش های سرسیاه ، نبض و سایر علائم بالینی مرتبط را بررسی کند. آکنه می تواند علت آکنه شما را بهتر تشخیص دهد.


علائم آکنه چیست؟

علائم آکنه چیست؟

مهم است که بدانید علائم آکنه روی بینی در طول درمان چیست ، اما باید توجه داشته باشید که اکثر جوش های بینی و دردناک به کمک متخصص نیاز دارند.

علائمی که نشان می دهد آبریزش بینی نیاز به درمان پزشکی و تخصصی دارد عبارتند از:

اختلالات بینایی و دوقطبی ، سرگیجه ، التهاب قرمز دردناک همراه با تب ، حواس پرتی و عدم توجه ، تب ، عدم تقارن مردمک در هر دو چشم.

بنابراین ، اگر بینی شما با یک یا چند مورد از این علائم درد می کند ، بلافاصله برای درمان با متخصص تماس بگیرید.

گرفتگی بینی:

موها همانطور که می توانند در قسمت های عمیق بینی شکل می گیرند سلولیت بینی و خطرات مرتبط باید فوراً درمان شوند. اگر سلولیت بینی دارید ، نیاز به دوره دارید ده روز استفاده از آنتی بیوتیک و از درمان استراحت کنید.

همچنین می توانید از مسکن ها برای تسکین درد استفاده کنید.

لوپوس:

لوپوس:

لوپوس یک بیماری خود ایمنی است که در آن سیستم ایمنی توانایی تشخیص و حمله به بافت های سالم بدن را از دست می دهد و گاهی اوقات لوپوس می تواند باعث زخم های داخل بینی شود.

در برخی موارد ، بثورات عفونی داخل بینی می تواند باعث ترومبوز سینوس شود که می تواند ناشی از آبریزش بینی باشد و علائمی که نشان دهنده لخته شدن خون در آن ناحیه است عبارتند از:

تورم چشم ، تب ، سردرد ، سرگیجه ، خواب آلودگی ، تغییر شکل مردمک و غیره.

به همین دلیل مهم است که بدانیم آکنه روی بینی نشانه چیست.


ترس از چرک روی بینی

ترس از چرک روی بینی

آکنه می تواند تمام قسمت های بدن را در طول زندگی ما تحت تاثیر قرار دهد. اثرات زیبایی این آکنه ها وقتی ظاهر می شوند که روی صورت ما ظاهر می شوند. در حالی که اکثر این التهابات موقت و خود به خود ناپدید می شوند.

ما باید این را بیان کنیم فشرده سازی آکنه این به هیچ وجه درست نیست و حتی می تواند باکتری ها و عفونت ها را به مناطق عمیق تر پوست و حتی در جریان خون منتقل کند ، که می تواند بسیار خطرناک باشد. همه افراد بین 11 تا 30 سال آکنه را تجربه کرده اند حساسیت و حساسیت بینی Ar

به دلیل منافذ بزرگ بینی ، چربی ، باکتری و سلول های مرده پوست در این مناطق تجمع می یابد.

وقتی باکتری ها و چربی ها به عمق پوست و فولیکول های مو نفوذ کرده و شروع به پخش منظم می کنند ، بسیار دردناک می شود. بدن دارای کیست برای جلوگیری از انتشار چرک و باکتری در اطراف آن پوشش می دهد. به همین دلایل ، لازم است بدانیم علائم آکنه در بینی چیست تا بتوانیم آن را به درستی و درست درمان کنیم.

راههای جلوگیری از عود آکنه

چندین راه برای جلوگیری از عود آکنه وجود دارد:

بهتر است روی صورت بگذارید دو بار در روز بشویید و به طور مرتب پوست خود را از مواد زائد و روغن تمیز کنید. به طور مرتب از مواد شوینده استفاده کنید. این مواد از ایجاد لکه های سفید جلوگیری کرده و سلول های مرده را پاکسازی می کنند. دو تا سه بار در هفته از اسکراب های بسیار ملایم استفاده کنید.

از جانب مرطوب کننده های بدون روغن برای جلوگیری از پر شدن منافذ پوست با این چربی ها و ایجاد آکنه استفاده کنید. از آرایش غلیظ و غنی خودداری کنید زیرا این لوازم آرایشی از تنفس پوست جلوگیری کرده و خطر آکنه را افزایش می دهد.

بهتر است قبل از شستن دست ها از لمس زیاد صورت خودداری کنید تا باکتری های کمتری به سطح صورت وارد شوند.


علل اصلی احتقان بینی را مشخص کنید

علل اصلی احتقان بینی را مشخص کنید

عوامل زیادی باعث ایجاد آکنه می شوند و برای درمان آن باید بدانیم علائم آکنه در بینی چیست.

از جمله مهمترین عوامل عبارتند از:

دیابت و ضعف سیستم ایمنی بدن:یکی از علل آکنه و آکنه سیستم ایمنی ضعیف در حضور میکروب ها یکی از علل ممکن است دیابت یا بیماری های سیستم ایمنی بدن باشد.

باکتری های پوستباکتری های پوستی با منافذ باز پوست و افزودن چربی و سلولهای مرده پوست آنها می توانند باعث ایجاد آکنه در آن ناحیه شوند.

تغییرات هورمونی: یکی دیگر از علل آکنه ، به ویژه در زنان و نوجوانان تغییرات هورمونی Ar

مشکلات گوارشیمشکلات گوارشی یکی دیگر از عوامل ایجاد آکنه در نوک بینی است.

وستیبولیت بینی: این بیماری با نام فولیکولیت و این شکل نیز شناخته می شود برجستگی های سفید یا قرمز این در ابتدای ورودی های دوتایی دیده می شود که ممکن است با التهاب و قرمزی همراه باشد. باکتری های استراتوکوک ، که عامل اصلی قارچ های پوستی هستند ، باعث فیبریلاسیون دهلیزی و آکنه می شوند.

این مشکل می تواند در اثر جویدن ناخن ، سوراخ شدن بینی و مصرف بیش از حد ایجاد شود.

سلولیت بینیعفونت شدید بینی نشان دهنده وجود باکتری های استاف و استرپتوکوکوس اورئوس و علائمی مانند شدت رنگ پریده ، تورم و التهاب در آن منطقه. به دلیل مقاومت بالای این باکتری در برابر آنتی بیوتیک ها ، در صورت ورود به جریان خون حتی می تواند جان انسان را به خطر بیندازد.

موهای زیر پوستی بینیگاهی آکنه نتیجه رشد است موهای اضافی که در زیر پوست می ماند و باعث تورم و قرمزی در آن ناحیه می شود. این معمولاً پس از تراشیدن بینی اتفاق می افتد.


چگونه می توان این جوش ها را از بین برد؟

چگونه می توان این آکنه ها را از بین برد؟

اگر به دنبال راه حل های گیاهی برای از بین بردن این آکنه مزاحم هستید ، می توانم از موارد زیر استفاده کنم:

روغن درخت چای:

روغن درخت چای (بومی استرالیا) خواص آن را به صورت علمی اثبات کرده است اثر ضد باکتریایی بالا می توان از آن برای درمان آکنه و آکنه با ریشه های باکتریایی استفاده کرد. راستی درمان تبخال و شوره سر همچنین می تواند مفید باشد.

صورت بخور:

صورت بخور:

معمولاً گفته می شود که منافذ پوست با بخور باز می شوند و منافذ پوست هیچ ماهیچه ای ندارند که بتواند منقبض و منبسط شود. با این حال، حرارت بخار این می تواند سلول های مرده پوست یا هر وسیله دیگری را بر روی منافذ پوست تضعیف کند.

داروها:

داروها:

از روش های شیمیایی نیز برای از بین بردن آکنه و جوش هایی که باید تحت نظر متخصص پوست استفاده شود استفاده می شود. داروهای زیر معمولاً برای درمان این مشکل استفاده می شود:

بنزوئیل پراکسید: این ماده به از بین بردن باکتری ها کمک می کند ، تورم ناشی از آکنه را از بین می برد و منافذ پوست را تمیز می کند.

اسید سالیسیلیکاین ماده از ایجاد لکه های سفید جلوگیری می کند و همچنین منافذ پوست را از بین می برد.

سیروسگوگرد به کنترل چربی پوست کمک می کند ، که یکی از مهمترین عوامل ایجاد آکنه و جوش است.

قبل از استفاده از هرگونه درمانی که قبلاً ذکر شد ، ابتدا باید بدانید که آکنه روی بینی چیست و سپس به دنبال درمان باشید.


خلاصه نکات

  1. عوامل زیادی بر ظاهر آکنه در صورت ، به ویژه بینی تأثیر می گذارد و دانش آنها بر درمان و راههای جلوگیری از عود این ضایعات تأثیر می گذارد.
  2. با آگاهی از علت ایجاد آکنه در بینی و حتی آکنه در بینی و کنار بینی ، باید از روش های درمانی مختلف استفاده کنید.
  3. از داروهای خانگی می توان برای آکنه سطحی و روزمره استفاده کرد ، اما در صورت مشاهده علائم غیر طبیعی در بدن همراه با آکنه ، باید با متخصص مشورت کنید.
  4. در دوران بلوغ ، تغییرات هورمونی در بدن میزان چربی تولید شده توسط پوست را افزایش می دهد و این عامل اصلی ایجاد آکنه در دوران بلوغ است.
  5. تحت هیچ شرایطی نباید آنها را برای از بین بردن آکنه و جوش روی صورت فشار دهید ، زیرا این می تواند عفونت را گسترش داده و به عمق پوست نفوذ کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *