عربستان بودجه‌اش را ۵۰ درصد افزایش می‌دهدیک مقام سعودی اعلام کرد که کشورش قصد دارد بودجه نظامی و دفاعی خود را تا ۵۰ درصد افزایش دهد. او همچنین گفت عربستان تلاش دارد با همکاری شرکای منطقه‌ای و بین‌المللی خود در صنایع دفاعی به.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آناتولی، احمد العوهلی، رئیس سازمان صنایع دفاعی عربستان، شنبه در آستانه راه اندازی اولین دوره از نمایشگاه نمایشگاه صنایع دفاعی جهان در ریاض اعلام کرد که کشورش در تلاش است از طریق همکاری با شرکای منطقه ای و بین‌المللی خود در زمینه تأسیسات و صنایع دفاعی به خودکفایی برسد.

مجمع صنایع دفاعی “ریاض ۲۰۲۲” امروز یکشنبه با حضور بیش از ۳۰۰ شخصیت دولتی و نظامی از اقصی نقاط جهان برای گفتگو و تبادل نظر درباره مسائل و صنایع دفاعی، در ریاض پایتخت عربستان افتتاح شد.

العوهلی اعلام کرد عربستان به بومی سازی صنایع نظامی و امنیتی خود ادامه می دهد و تا سال ۲۰۳۰ هزینه های نظامی برای تجهی

او با گفته است بر اساس تجهیزات نظامی ساخت و ساز، اعلام کرد که محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان نیز به صراحت است که هیچ گونه پیشنهادی بدون در نظر گرفتن تحقیقات علمی تولید و انتقال آن ابزار امکان پذیر نیست.

وی اشاره کرد که تعداد زیادی از منطقه، بدون نام بردن از آنها، درصد تولید این تجهیزات دک

به گزارش خبرگزاری عربستانی «واس» اولین دوره نمایشگاه بین‌المللی دفاع امروز (یکشنبه) با مشارکت شخصیت‌ها و شرکت‌های بین‌المللی دفاعی در ریاض پایتخت عربستان شروع به کار کرد.

عربستان از شش تا نهم ماه جاری میزبانم نمایشگاه «دفاع در جهان» واهد بود. نمایشگاهی که هر دو سال یکبار برگزار می شود. رسانه‌های سعودی انتظار دارند که نمایشگاهی را در این چهار روز برگزار می‌کنند، سی هزار بازدیدکننده داشته‌اند.

انتهای پیام