عدم تبیین کامل و مناسب «جهاد تبیین» نتایج ناگواری در پی خواهد داشتایسنا / آذربایجان شرقی یک استاد حوزه و دانشگاه گفت: جهاد تبیین به خوبی تبیین نشده و در این زمینه بسیار کم کاری شده است.

حجت الاسلام مجتبی نظری روز چهارشنبه ۱۱ اسفند ماه، در نشست هماندیشی اساتید دانشگاه علوم پزشکی تبریز اظهار کرد: نکته ای اول جهاد تبیین، تبیین زمان است که ما زمان را تبیین نکردیم و بههمین دلیل تاوان پس از میدهیم و در مورد عدم تکلیف نیز به زمان توجهی نشد. .

وی با تاکید بر ارتباط با جهاد تبیین و شخصیت سردار شهید سلیمانی، افزود: رهبر معظم انقلاب فرمودند باید به مکتب تبدیل شود اما متاسفانه ما آن را تبی نکردیم و دشمنی را به دلیل کشف نام سردار در ایام سال شهید، فضای مجازی را تصرف کرد. رد.

وی اضافه کرد: اگر جهاد تبیین همراه با مکتب شهید سلیمانی نباشد، جهاد ما در حد گفتار باقیمانده و.

حجت الاسلام نظری متذکر شد: سردار سلیمانی فرمود «خودم را نذر مردم کردم» و جمهوری اسلامی به این افراد نیاز دارد و اگر کسی نتواند اینگونه مدیریت کند، نباید این سیستم را وارد کند.

وی افزود: ویژگی تعلقات است و نباید در تعلقات خود اشتباه کنیم تا تصمیم‌های ما از بین نرو.

این استاد حوزه و دانشگاه بیان کرد: برای جلوگیری از ورود اسلام سکولار به زندگی مردم، اسلام ناب را تبیین کنیم و اگر به شریعت حساس نباشیم اتفاقات ناگواری خواهد افتاد و اگر کسی با شهیدان و امام خود پیمان داشته باشد و عترت و قرآن را کند. به دست گرفته شده است، نامید نمی شود و در مقابل فشارها مقاومت می کند.

وی ادامه داد: بیانیه گام دوم انقلاب بهعنوانهی دوم جهاد تبیین باید مورد توجه قرار گیرد و جوامع علمی نیز باید به صورت جدی وارد این موضوع شوند و آن را بیان کنند تا روشنفکران بادکنکی جای روشنفکران اصیل را نگیرد.

حجت‌الاسلام هیچ تبیینی در مورد وحدت شیعه و سنی انجام نشد که نتیجه آن، ساخت فیلم زهرا (س) توسط هالیوود است و بهدلیل که اسلام را به‌خوبی تبیین نکرد، اسلام هراسی شد و با ایجاد جریان داعش. به اسم اهل سنت در پاکستان، شیعیان را سر بریدند.

انتهای پیام