عبور پایتخت از قله موج ششم کاهش / کاهش ۳۵ درصدی آمار مبتلایان در تهرانمعاون درمان ستاد مرکزی استان با اشاره به اینکه آمارهای مرتبط با تهران در تهران نزولی است، گفت: با توجه به سایر نقاط دنیا که هنوز درگیر هفتم بیماری نشدند، در ایران هم اگر اتفاق نیفتد و مردم هم در سفرها پروتکل ها را داشته باشند. رعایت کنند و واکسیناسیون کاملی هم داشته باشند، انشاءالله مشکل پیش آمد.

دکتر نادر توکلی در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه دو هفته است که از موج ششم در پایتخت گذرا می شود، گفت: کل بهمن ماه در شیب صعودی موج ششم بود که از ابتدای اسفند ممکن بود در حال تجربه شیب اولی موج ششم عجیب و غریب است و نسبت به هفته قبل ۳۵ است. درصد آمار موارد کاهش یافته است.

وی با اشاره به اینکه هنوز آمار مرگ و میر بالا است، بیان کرد: علت این موضوع کاهش آمار مرگ و میر نسبت به مرگ است و انشاءالله از هفته آینده موارد مرگ و میر هم کاهش می یابد. در کل بر اساس پیش‌بینی‌ها، امیکرون رو به کاهش است اما باید بدانیم که بین موارد بستری فعلی، ولی در مجموع وضعیت بیمارستان‌ها پایدار است و مشکل تخت نیز نداریم.

وی افزود: در تعداد فعلی پذیرش سرپایی روزانه به حدود ۵۰۰ نفر رسیده است. موارد بستری جدید ۴۰۰ نفر و موارد ترخیصی حدود ۵۰۰ نفر است. بنابراین در حالت معمولی قرار گرفتیم. از طرفی در حال حاضر ۲۹۰۰ بیمار بستری در بیمارستان‌ها داریم که حدود ۱۰۰۰ نفر در بخش ویژه و حدود ۲۰۰۰ نفر در بخش د

او با بیان اینکه کودکانی هم در حال حاضر تجربه روند کاهشی دارند، تصریح کرد: تا پیش از این حدود ۲۰ درصد از سنین کودکان در حال حاضر به ۱۰ درصد رسیده است. با تمهیدات وزیر محترم بهداشت ماه گذشته تعداد تخت‌های تخت‌های ویژه کودکان افزایش یافت و بحران خانواده ویژه برای کودکانی که تصمیم‌گیری می‌کنند، مشخص شدند و از بحران عبور کردند.

معاونت درمان ستاد مرکزی استان تهران، ادامه داد: با توجه به آغاز خرید نوروزی تاکید ما بر رعایت پروتکل های بهداشتی در فروشگاه ها و مراکز میوه و ترهبار و … است. یکی از نکات بسیار مهم رعایت فاصله‌گذاری‌ها در مغازه‌ها تا تعداد افراد کمی که می‌کنند تا انشاءا هستند.

او تاکید کرد: با توجه به سایر نقاط دنیا که هنوز درگیر موج هفتم بیماری در ایران نشدند در ایران هم اگر اتفاق نیفتد و مردم هم در سفرها پروتکلها را رعایت کنند و واکسیناسیون کاملی هم داشته باشند انشاءالله مشکل خاصی ندارند.

توکلی در خاتمه تاکید کرد: بهتر است برای چهارشنبه سوری نیز مردم مراسم خاصی داشته باشند تا هم از خطرات آتشسوزی باشند و هم از خطرات به امیکرون در امان باشند. در کل بیمارستان‌ها برای این مناسبت‌ها آماده‌باش هستند. بیمارستانهای منتخب شهید مطهری، حضرت فاطمه، شهدای یافتآباد، حضرت رسول، فارابی و فیروزگر آماده باش و حتی در بیمارستانهای تک تخصصی هم پزشکان با تخصص مرتبط با سوانح، مقیم هستند تا مشکلی پیش نیاید.

انتهای پیام