عباس از روابط نزدیک بین ریاض و تل آویو می ترسدروزنامه اسرائیلی الیوم گزارش داد که رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین از نزدیکی ریاض و تل آویو بیم دارد.

به گزارش ایسنا، روزنامه اسرائیلی الیوم در بیانیه ای اعلام کرد افرادی در رام الله هستند که از روابط نزدیک اسرائیل و عربستان سعودی می ترسند، اما تشکیلات خودگردان فلسطین جرأت نکرده و از ترس خراب شدن روابط خود این کار را انجام می دهند. ریاض درباره موضوع حساس بحث می کند و از خاندان حاکم سعودی انتقاد می کند

این روزنامه می نویسد که رهبری فلسطین نگران عادی سازی روابط است. زیرا این به نفع آرمان فلسطین نیست.

این روزنامه به نقل از منابع فلسطینی نوشت که با انتشار گزارش هایی مبنی بر پیشرفت قابل توجه اسرائیل و عربستان سعودی در آستانه سفر جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا به منطقه، نگرانی ها افزایش یافته است.

منابع همچنین می گویند این نگرانی وجود دارد که محمد بن سلمان، وارث سعودی، فلسطینی ها را ترک کند.

یایر لاپید وزیر امور خارجه رژیم صهیونیستی در این خصوص گفت: پرواز مستقیم جو بایدن از اینجا (به سرزمین فلسطین اشغالی) در عربستان نشان دهنده بهبود روابط منطقه ای است و در نهایت منتظر توافق صلح هستیم.(عادی سازی روابط) عربستان سعودی “

وی گفت: سال گذشته، رهبری فلسطین تلاش هایی برای بهبود روابط با خانواده سلطنتی انجام داد و جلسات مشترکی برگزار کردند، اما عربستان سعودی نه تنها در این زمینه اشتیاق زیادی نشان داد، بلکه موضع تشکیلات خودگردان فلسطین نیز طبق معمول موضع گرفت. یوم همچنین گفت که امارات از ساخت تل آویو که امارات آن را خیانت و چاقوکشی توصیف کرد، خشمگین شد.

این روزنامه عبری زبان همچنین نوشت: “روابط بین رام الله و ریاض از نظر تاریخی بسیار خوب و قوی است. حتی زمانی که کشورهای عربی حمایت مالی از تشکیلات خودگردان فلسطین را متوقف کردند، عربستان سعودی ۲۵ میلیون دلار حمایت مالی ارائه کرد.” رفته. برای یک سال. “

وی نوشت: در حالی که روابط تاریخی بین ریاض و تشکیلات خودگردان فلسطین تیره است، وارث پادشاهی سعودی شیوه تنش‌آمیز روابط عربستان سعودی و رام‌الله را تغییر داده و سیاست‌های دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور سابق آمریکا، بحران را تشدید کرده است. روزنامه.

به نوشته این روزنامه، انتقاد شدید بندر بن سلمان، سفیر سابق عربستان در واشنگتن از رفتار فلسطینیان در مذاکرات در سال های اخیر یکی از اولین نشانه های این بحران بود. “

منابع می گویند که تشکیلات خودگردان فلسطین می ترسد که عربستان سعودی شکست بخورد، زیرا عادی سازی روابط بین ریاض و تل آویو برای رهبران فلسطینی زلزله ای خواهد بود که متقاعد شده اند تا زمانی که سلمان بن عبدالعزیز پادشاه عربستان وجود دارد، سعودی ها نمی توانند . از ترس، از موقعیتش در جهان اسلام تا داشتن روابط کامل و شفاف با اسرائیل.

روزنامه اسرائیلی الیوم تخمین می زند که تشدید تنش ها بین واشنگتن و ریاض می تواند فرصت بزرگی برای تشکیلات خودگردان فلسطین برای بهبود روابط با عربستان سعودی فراهم کند.

انتهای پیام/