طرس طلای برلین به فیلم اسپانیایی رسید / ۳ جایزه برای سینماگران ایرانیمراسم اعطای جوایز هفتاد و دومین جشنواره فیلم برلین با اعطای جوایز بخش‌های مختلف برگزار می‌شود.

به گزارش ایسنا به نقل از سایت جشنواره رسمی فیلم برلین، هیات داوران مسابقه جشنواره فیلم برلین جایزه خرس طلای بهترین فیلم این رویداد سینمایی را به فیلم اسپانیایی- ایتالیایی “آلکارس” ساخته “کارلا سیمون” اعطا کرد و جایزه خرس هیئت داوران بزرگ به «فیلم رمان نویس» ساخته «هونگ سانگ سو» و خرس نقره هیئت داوران به «ردای»

همچنین خرس نقره ای بهترین کارگردان به “کلر دنی” برای فیلم “آتش” خرس نقره بهترین فیلمنامه و بازیگر مرد به “رابعه کورناز” برای فیلم “بر علیه جورج دبلیو بوش” صادر شد.

جایزه بهترین مستند جشنواره به «خاطرات روزانه میانمار» اعطا شد و فیلم «دام» از «آناستازیا وبر» جخ

همچنین پروژه سینمایی “کیک مورد علاقه من” ساخته بهتاش صناعی ها و مریم مقدم و محصول مشترک ایران و فرانسه جایزه گسترش فیلمنامه یوریماژ به همراه ۲۰ هزار یورو را در بخش بازار تولید مشترک برلیناله دریافت کرد.

مستند «جمعه میبینمت» ساخته میترا فراهانی به عنوان محصول مشترک، فرانسه، سوئیس، ایران و لبنان جایزه ویژه هیئت داوران در بخش‌هایی که به خود اختصاص داده و فیلم کوتاه «گوزن» را از ایران هم جایزه بهترین فیلم کوتاه را از سوی هیئت داوران می‌کند. داوران بین‌المللی در بخش نسل (Generation kplus) از آن خود کرد.

انتهای پیام

سریعترین رژیم لاغری