طراحی آنتن های کوچک و فشرده توسط محققین دانشگاهیمحققان دانشگاه صنعتی امیرکبیر موفق به طراحی یک آنتن کوچک، جمع و جور، چند باندی و بازطراحی تلفن همراه برای پوشش بیشتر کابل های ارتباطی نسل چهارم شدند.

به گزارش ایسناافشین شاهقلی فارغ التحصیل دانشگاه صنعتی آکابیر و مجری طرح «طراحی و پیاده سازی آنتن های نسل چهارم ارتباط بی سیم با معماری CRLH» گفت: طراحی آنتن کوچک جمع و جور برای پوشش بیشتر نسل چهارم ارتباطات بی سیم. کابل های مکرر، به ویژه کابل ها ما این پروژه را برای توان کم در فرکانس های ۷۰۰، ۸۵۰ و ۹۰۰ مگاهرتز هدف قرار داده ایم.

وی افزود: این پروژه برای دو آنتن قابل استفاده برای تلفن همراه طراحی شده است که اولین آنتن مبتنی بر آنتن تک قطبی متشکل از نسل چهارم ۷۰۰، ۸۵۰، ۹۰۰، ۱۷۰۰، ۱۸۰۰، ۱۹۰۰. ۲۱۰۰، ۲۳۰۰ است. ، ۲۵۰۰ و ۲۶۰۰ مگاهرتز را پوشش می دهد.

شاهقلی گفت: ۷ آنتن دوم فرکانس های ۷۰۰، ۸۵۰، ۹۰۰، ۱۷۰۰، ۱۸۰۰، ۱۹۰۰ و ۲۱۰۰ مگاهرتز را پوشش می دهد. برای ارتباط بی سیم، این آنتن ها به طور کامل ۷۰۰ مگاهرتز را پوشش می دهند.

وی گفت: این آنتن ها را می توان به صورت گسترده تولید کرد که البته بستر و دیود آنها نیز باید تامین شود. تولید این آنتن ها بسیار بالاست، کاهش شدید هزینه های تولید وجود دارد و امکان معامله آنها وجود دارد.

وی گفت: استفاده از یک واحد CRLH در آنتن های پایه مانند تک قطبی و F rogan فرکانس عملکرد دو برابر کمتر از فرکانس کاری آنتن های تک قطبی یا F را تولید می کند. استفاده از یک واحد سلول CRLH قابل تنظیم مجدد منجر به فرکانس خروجی سلول برای پوشش تمام فرکانس های ۷۰۰، ۸۵۰ و ۹۰۰ مگاهرتز LTE می شود.

شاهقلی با اشاره به اینکه ترکیب آنتن پایه و واحد داکتیل سل بیشتر نسل چهارم کابل های ارتباطی را پوشش می دهد، گفت: برای نسل پنجم ارتباطات بی سیم می توان از کابل های LTE و LTE-A با فرکانس متوسط ​​استفاده کرد، زیرا زمانی که بسته به اندازه آنتن ها، امکان قرار دادن این میمون ها در تبلت موبایل ۲ یا ۴ در ۴ وجود دارد.

وی با اشاره به نتایج این پروژه گفت: آنتن های طراحی شده و تعبیه شده می تواند در زمینه ارتباطات بی سیم به ویژه تلفن های همراه و تبلت ها برای پوشش بیشتر باندها و اعداد فرکانسی LTE، LTE-A مورد استفاده قرار گیرد. از نسل پنجم گردان های میان برد تکراری.

به گفته وی، طراحی یک شبکه متوسط ​​بسیار ساده دو آنتن از دیگر نتایج این طرح است.

یکی از فارغ التحصیلان دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: این طرح ها فاقد مدل داخلی و خارجی بوده و قابلیت تطبیق با استفاده از تسمه های تکراری بالای نسل چهارم و پنجم، از دیگر ویژگی های این طرح ها است.

شاهقلی خاطرنشان می کند: با استفاده از بیش از یک واحد آنتن پایه به عنوان مثال اگر تنها دو واحد جابه جا شود، عدد تکراری زیر فرکانس آنتن پایه به چهار می رسد که می تواند هر چهار واحد یک واحد را قابل تکرار کند.

محقق دانشگاه صنعتی امیرکبیر با اشاره به مزیت های رقابتی این طرح، با اشاره به روابط عمومی دانشگاه صنعتی امیرکبیر، گفت: استفاده از آنتن پایه تک قطبی و ۷ باند با استفاده از آنتن آنتن محور F) «پوشش کابل های تکراری در اواسط نسل پنجم، تسهیل طراحی مجدد آنتن ها برای استفاده در قسمت های بالایی نسل پنجم، آنتن های میمون پاور گفت: امکان اضافه شدن بیش از یک آنتن وجود دارد. واحد آنتن پایه و آنتن میمون با بیش از یک واحد از مزایای این پروژه می باشد.

فارغ التحصیلان دانشگاه صنعتی اعمبیر گفتند که مجری طرح، دکتر. غلامرضا مرادی و دکتر. عبدالعلی عبدی پور مدرس دانشگاه صنعتی آکابیر تاکید کرد: نتایج این طرح ها قابل استفاده بر روی گوشی های موبایل و تبلت است. .

انتهای پیام/