ضعف در حوزه آموزش یکی از بزرگترین مشکلات بنگاه های اقتصادی و صنعتی آذربایجان شرقی استایسنا/ آذربایجان شرقی مدیر کل انجمن فنی و حرفه ای آذربایجان شرقی لیست آموزش را یکی از مشکلات مهم بنگاه های اقتصادی و اتحادیه های صنفی در منطقه عنوان کرد.

علی مشایخی در نشست مربیان و کارگران مرکز فنی و صنایع دستی و افتتاح مدارس شهرستان اهر با گرامیداشت هفته ملی فنی و صنایع دستی گفت: کمبود نیروی ماهر، کارآمدی و سابقه کار در شرکت های اقتصادی و اتحادیه های کارگری وی برای تربیت کارگران ماهر، پرتلاش و با تجربه برای تامین نیازهای بازار کار، صنعت و همچنین ایجاد شغل با تکیه بر توان جوانان در ایران با مشکل مواجه شده است، وی مشاغل مراکز فنی و صنایع دستی را برشمرد. و مدارس باز

وی در ادامه با اشاره به اینکه بیکاری جوانان موضوع مهمی است که مورد توجه مسئولان است، افزود: حرفه آموزی یکی از مهم ترین راه های جلوگیری از بیکاری است که اساس حرفه آموزی نیز می باشد.

مشایخی گفت: اداره کل آموزش حرفه ای و حرفه ای منطقه آذربایجان شرقی به عنوان متولی آموزش های حرفه ای و مهارت محور و اشتغال دانش بنیان تمام تلاش خود را برای ایجاد فرصت های شغلی برای جوانان منطقه به کار خواهد گرفت.

وی همچنین بر تقویت و ایجاد فضای رقابتی و توسعه مراکز فنی و حرفه ای و راه اندازی مدارس در شهرستان ها تاکید کرد و آن را فرصت مناسبی برای پایان دادن به انحصار آموزش های بسته و مستقیم برای ایجاد اشتغال برای جوانان عنوان کرد. و توسعه مسکن کسب و کار.

مشاخی در ادامه از اجرای طرح «کم سرمایه» برای ایجاد فرصت شغلی برای دانش آموزان ماهر و فارغ التحصیلان رشته های فنی و حرفه ای خبر داد و افزود: با این طرح می توان با سرمایه اندک کسب و کاری ایجاد کرد و این یک کارآفرینی است. گامی موثر به سوی جوانان در محل کار. برداشت

وی ایجاد مراکز فنی و صنایع دستی و افتتاح نمایشگاه و آموزشگاه صنایع دستی (کارآفرینان) که در شهرستان اهر افتتاح شد را فرصت مناسبی برای تحقق شعار سال که اشتغال دانش بنیان است عنوان کرد. وی گفت: با افزایش آموزش های تخصصی و حمایت های مردمی به ویژه توانمندی بازاریابان در حمایت از آموزشگاه های فنی و حرفه ای، شاهد موفقیت این شهرستان در سطح ملی در این عرصه باشیم.

وی در پایان اهر را نگین سبز منطقه ارسباران و ورودی بهشت ​​محلی دانست و به پتانسیل بالای این شهرستان در زمینه های مختلف به ویژه گردشگری اشاره کرد و افزود: امیدواریم با مشورت پتانسیل های گردشگری این شهرستان و شهرستان های همجوار این شهرستان به عنوان مرکز گردشگری و دفتر منطقه ای و منطقه ای شناخته می شود.

در انتهای پیام