ضرورت قطع میانجیگری در اقتصادایسنا / قزوین رئیس مجلس شورای اسلامی بر لزوم قطع دست میانجی‌هایی که اقتصاد را آزادانه کنترل می‌کنند، تاکید کرد و گفت: کشور ما یکی از کشورهای پیشرو در هدایت موشکی جهان است، اما گفت: در حال حاضر باید به عنوان یکی از مهم‌ترین کشورهای جهان در زمینه هدایت موشکی اقدام کنیم. آنها با صنعت خودرو مشکل دارند.

رجب رحمانی در مراسم گرامیداشت روز صنعت و معدن در استان قزوین که چهارشنبه شب ۲۴ تیرماه در دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) برگزار شد، گفت: در کنترل بازار، تورم، بورس و… موفق نشدم. . اما هر جا که مردم وارد صحنه شوند، ما موفق بوده ایم.

وی گفت: شهرهای صنعتی همه دارایی های خود را وارد کرده اند اما هیچ حمایتی صورت نگرفته است و اینجاست که می توان گفت به بخش خصوصی حق داده نشده است.

رئیس مجمع نمایندگان شهرستان قزوین با اعلام اینکه برنامه پنج ساله هفتم به تصویب مجلس یازدهم می رسد، گفت: در واگذاری زمین شهری صنعتی تلاش کرده ایم قیمت را به صورت دولتی اعلام کنیم و قانون معادن این موضوع را اعلام خواهد کرد. نیز اصلاح شود.

وی بیان کرد: تحریم ها تنها در ۲۴.۶ درصد بحران مالی نقش داشته است و مابقی مشکلات در حال بازگشت به سیستم مدیریتی است، صنعت نباید پشت درب اتاق مسئولان باشد.

رحمانی خاطرنشان کرد: سرمایه گذاران از کمترین ریسک می ترسند، البته بخشی از ترس سرمایه گذاران به دلیل نداشتن مشاور است، بنابراین قوانین تولید باید تا چهار سال پایدار باشد.

نماینده مردم تخستان در شورای اسلامی خاطرنشان کرد: باید به صادرات و ارائه خدمات صنعتی صنعتی توجه ویژه داشته باشیم، همچنین باید تعداد کارفرمایان در بنگاه های کوچک و متوسط ​​را بررسی و مشکلات بخش های تولیدی را برطرف کنیم. . .

وی گفت: با توجه به افت صنعت، امسال واردات را با ویژگی های خاص اعلام کردیم. کشور باید صادرات را مد نظر قرار دهد و در صورت کاهش قدرت خرید داخلی، نباید اجازه داد تولیدکنندگان با موانع صادراتی مواجه شوند.

رحمانی گفت: کشور ما یکی از پیشروترین موشک های بالستیک جهان است اما در صنعت خودرو مشکل داریم. ما باید دست ثروتمندان را قطع کنیم، زیرا ما نفرین شده ایم.

لزوم استفاده از توان دانشگاه در اقتصاد مبتنی بر دانش

عزیزالله افضلی رئیس سازمان تامین اجتماعی استان قزوین گفت: تولید سخت ترین بخش اقتصاد است. در دهه گذشته شاهد رشد سرمایه گذاری در منطقه بوده ایم و تلاش می کنیم اطمینان حاصل کنیم که سرمایه دولت در تصمیم گیری ها هدر نمی رود.

وی افزود: نظام دولت سیزدهم باید بر تولید به ویژه تولیدات داخلی تمرکز کند و زمان زیادی نمی گذرد که برنامه دولت ما را به مرحله بعدی می برد. به بازارهای کشورهای همسایه دسترسی داشته باشید و این مبادله را دریافت کنید.

رئیس سازمان صمت منطقه قزوین گفت: با توجه به موضوع سال باید به حوزه فناوری توجه ویژه داشته باشیم و با صنعت دانش بنیان برخورد کنیم. شهرستان قزوین همواره در این دسته از ۹۹ شرکت دانش بنیان مستقر در قزوین پیشتاز بوده است.

وی گفت: برنامه ریزی منطقه ای می تواند منبع تولید دانش بنیان باشد. .

در انتهای پیام