صندوق کارآفرینی امید ۲۰۰۰ میلیارد تومان در اختیار دانش بنیان قرار می دهدایسنا/ البرز مدیر صندوق کارآفرینی امید با بیان اینکه دو هزار میلیارد تومان از منابع صندوق کارآفرینی امید به دانش بنیان اختصاص می یابد، گفت: عملکرد کسب و کار در سال جاری ۱۲ برابر سال گذشته بوده است.

به گزارش ایسنا، نعمت الله رضایی در مراسم افتتاحیه طرح های مورد حمایت صندوق بازرگانی منطقه ای البرز در سال اول دولت سیزدهم که سه شنبه هشتم شهریور ماه در شهرک صنعتی سیمین دشت برگزار شد، گفت: ۶۴ هزار طرح در یک سال گذشته مورد حمایت قرار گرفته است که منجر به اشتغال ۱۷۵ هزار نفر شده است.

این مسئول تصریح کرد: ۱۸ درصد از مشاغل ایجاد شده در سال اول دولت سیزدهم توسط صندوق بازرگانی امید ایجاد شده است.

این مقام مسئول افزود: صندوق حمایت از این طرح ها، کشور را به تعداد زیادی از دارایی های راکد بازگردانده است که کار نمی کنند.

وی تاکید کرد: صندوق تجارت امید در سال گذشته با ۶۱۰۰ میلیارد تومان موفق شد بیش از ۲۰ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان را به چرخه تولید بازگرداند.

مدیرکل صندوق بازرگانی امید زنجیره فعالیت های پروژه های این صندوق را که اکثرا کوچک و کوچک هستند به ثبات کار کمک می کند، گفت: ایجاد اعتبارات خرد در کشور یکی از ماست. بنابراین در سال گذشته ۱۷۵۰ صندوق خرد ایجاد و در کشور ایجاد شد.

رضایی با بیان اینکه تاکنون ۵۲۰۰ صندوق خرد و محلی در کشور ایجاد شده است، گفت: از این تعداد حدود ۱۸۰۰ صندوق در یک سال گذشته ایجاد شده است.

این مقام مسئول با بیان اینکه حدود ۲۶۰۰ نفر از اعضای اقتصاد مستقر هستند، تصریح کرد: اقدامات انجام شده با این صندوق در راستای سیاست های دولت است و تلاش می کنیم از طرح هایی که در راستای نهضت احیا هستند حمایت کنیم.

وی با بیان اینکه دو هزار و هشتاد میلیارد از منابع صندوق بازرگانی امید به دانش بنیان اختصاص می یابد، گفت: عملکرد کسب و کار امسال ۱۲ برابر سال گذشته بوده است.

مدیرعامل صندوق بازرگانی امید با بیان اینکه امروز ۴۳۴ پروژه در منطقه البرز افتتاح می شود، گفت: ۷۵ میلیارد تومان اعتبار به این بخش ها اختصاص یافته است.

به گفته وی در سال جاری ۲۴۰ میلیارد تومان هزینه شد که برای ۲۱۰۰ نفر شغل ایجاد شد.

در انتهای پیام