صرفه جویی در پوشاک تاریخی برای مشارکت کسبه مهدیشهری / ۸۱ میلیارد بدهی و ۶ میلیارد تومان نیاز بخشداریایسنا/ سمنان شهردار مهدیشهر از برنامه ریزی برای حفظ زیبایی های تاریخی این شهر با حضور تجار و بازرگانان مهدیشهری خبر داد.

علیرضا شربتدار در نشست خبری گفت: متاسفانه کارنامه تاریخی مهدیشهر وضعیت خوبی ندارد.
وی از برگزاری جلساتی با تجار و مشاوران برنامه ریزی مهدیشهری خبر داد و گفت: قرار است پنج ماه آینده فاز اول تاریخ مهدیشهری را از حسینیه اعظم تا خانه تاریخی خیل خان با مشارکت کاسبه چهار اجرا کند.

شهردار مهدیشهر از بودجه ۵۲ میلیاردی برای بخشداری مهدیشهر در سال جاری خبر داد و افزود: در سه ماهه نخست امسال ۱۳ درصد از این تعهد معادل هفت میلیارد محقق شده است.

وی از حدود ۵۰ درصد پروژه های عمرانی در بودجه امسال خبر داد و قول داد تا پایان سال ۱۰۰ درصد بودجه اجرا شود.

۸۱ میلیارد بدهی و ۶ میلیارد تومان در منطقه

شربتدار از مطالبات ۸۱ میلیارد تومانی و ۶ میلیارد تومانی در بخشداری مهدیشهر خبر داد و گفت: در تلاش هستیم تا پایان سال جاری نیاز ۶ میلیارد تومانی دستگاه های اجرایی را از طریق اوراق خزانه جذب کنیم.

شهردار مهدیشهر پروژه جاده سلامت را یکی از پروژه های مدیریت شهری مهدیشهر برشمرد و خاطرنشان کرد: در این پروژه پیاده راه از باغ گل داوودی تا امامزاده علی اکبر نیز با یک و نیم میلیارد تن نصب شده است. همچنین برای فاز جدید پروژه، محوطه سازی و ادامه پروژه با هزینه ۵ میلیارد روپیه رقابت وجود خواهد داشت.

مدیریت شهری مهدیشهر وعده داد: این پروژه تا سه ماه آینده تکمیل و اجرا می شود.

وی با بیان اینکه مراحل تکمیل پروژه مولا مهدیشهر یک ماه است که در حال انجام است، افزود: کارهای زیربنایی و طراحی پروژه در مراحل پایانی است. همچنین قراردادی به ارزش ۲.۵ میلیارد دلار برای سرویس بهداشتی و طراحی با پیمانکار منعقد شده و فاز اول آن در سه ماهه آینده به بهره برداری می رسد.

شربتدار با اشاره به اینکه احداث میدان فردوسی از دیگر پروژه های مهم است، ادامه می دهد: این پروژه که در کنار بلوار انقلاب در حال اجراست نیاز به ۱۰ میلیارد تومان وام دارد. در پایان سال.

وی با اشاره به اینکه پروژه گردشگری «دردشت، امامزاده قاسم و سرچشمه زیارت» از دیگر پروژه های مهم شهرداری است، افزود: شهرداری در نظر دارد فاز بعدی این پروژه را راه اندازی و در سه ماهه دوم اجرایی کند. همچنین پیش بینی می شود طرح گردشگری راور که چشم اندازی زیبا و جذاب دارد با مشارکت سرمایه گذاران تجاری خصوصی اجرا شود.

وی پروژه راه پله میدان امام تا حسینیه المهدی را یکی دیگر از پروژه های این شهرستان عنوان کرد و گفت: برای اجرای این پروژه به منابع بیشتری نیاز داریم. البته قرار است این زمین ها در اختیار شهرداری مهدیشهر قرار گیرد تا مراحل واگذاری در جایی که هستند انجام شود و پروژه در سه ماهه سوم اجرایی شود. علاوه بر این، پروژه توسعه امام نیز انجام شده است و روند تملک در حال انجام است. البته به دلیل تقاضای زیاد برای بدهی، این پروژه در یک سال تکمیل نمی شود. البته دولت و توسعه راه ها و شهرها وعده های خوبی در اجرای این پروژه داده اند.

شهرداری هیچ مسئولیتی در قبال جاده بیمارستان ندارد

وی در پاسخ به سوالی در مسیر بیمارستان تازه تاسیس مهدیشهر گفت: پیرو و متولی. پروژه

وی با بیان اینکه مشاور پروژه برای جاده بیمارستان شناسایی شده است، افزود: راه به سمت جاده تکمیل شده و اداره راه و شهرسازی در حال انجام آن است.

وی ساخت تقاطع ها و ورودی ها را بر عهده راه و شهرسازی دانست که بر عهده وی است. اداره راه و شهرسازی است.

شربتدار میزان قیر ورودی به این جاده را یکی از مطالبات جدی شهروندان مهدیشهری اعلام کرد و افزود: راه آسفالت قبل از فصل زمستان و احتمالا تا سه ماه آینده آغاز می شود.

در انتهای پیام