صدور گواهینامه مهارت برای بیش از یک میلیون نفرقائم مقام کمیسیون فنی و فنی روزی با اشاره به صدور گواهینامه حرفه ای یک میلیون و ۱۰۰ هزار نفر اعلام کرد: در اردیبهشت ماه امسال بیش از ۵۰ هزار نفر حضور داشتند که ۴۴ درصد بیشتر از قبل است. در طول سال گذشته

علی حسین شهریور در گفت وگو با ایسنا، اظهار کرد: مهارت ها و شرایط را بسنجید. «تسهیل و تسریع صلاحیت حرفه ای متقاضیان گواهینامه حرفه ای.

وی گفت: سال گذشته بیش از یک میلیون و ۲۵۰ هزار نفر در آزمون علم و دانش مؤسسه فنی و حرفه ای اعلام شده در کلاس درس شرکت کردند.

شهریور در ادامه گزارشی از ارزیابی مهارت رانندگان کامیون و مسافر در کشور ارائه کرد و گفت: برگزاری دوره های آموزشی حرفه ای و تخصصی با ارائه گواهینامه های معتبر بین المللی در افزایش ایمنی سفر و تسهیل در جابجایی، بار و مسافر موثر خواهد بود.

به گفته معاون پژوهش، برنامه ریزی و سنجش مهارت سازمان فنی و فنی، در حال حاضر ۹۰ درصد کامیون ها و وسایل نقلیه سواری کشور، اداره حمل و نقل جاده ای و مهارت بیش از ۷۰۰۰ راننده را در قالب کار بر عهده دارند. . استانداردهای انجمن آموزشی از نظر فنی و حرفه ای تست شده است.

وی درباره آغاز ثبت نام بیستمین دوره مسابقات قهرمانی کشور گفت: این مسابقات از ۱۸ اردیبهشت ماه آغاز شده و تا ۱۶ تیرماه ادامه دارد. این مسابقه متشکل از ۴۳ بخش و ۶ تیم ویژه با همکاری بخش خصوصی، سازمان های دولتی و موسسات آموزشی است.

وی گفت: سطح شهرستانی در این زمان از مسابقات در هفته اول مردادماه، سطح استانی که هفته پایانی شهریورماه و در سطح کشوری به میزبانی ۶ ایالت در نیمه دوم آذرماه ۱۴۰۱ برگزار می شود.

انتهای پیام/