شیراز می تواند باعث رونق گردشگری در قم شودایسنا/ قم رئیس کانون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی ناحیه قم خاطرنشان کرد: شهر شیراز از ظرفیت بالایی برای مسافران حاشیه خلیج فارس برخوردار است که می تواند با همکاری دو طرف رونق گردشگری در قم ایجاد کند. قم نیز یکی از اولین شهرهایی است که پذیرای زائران میلیونی بوده است.

حجت الاسلام والمسلمین سید احمد طباطبایی نژاد در نشست خبری تشریح برنامه و فعالیت های انجمن فرهنگی، اجتماعی و ورزشی ناحیه قم در گرامیداشت دهه مبارکه شیراز در قم گفت: اقتصاد زیرساخت و اجرای برنامه‌های محتوای فرهنگی با هدف افزایش درآمدهای فرهنگی آتی و توسعه شاخص‌های فرهنگی عمومی به‌ویژه در حوزه تولد است.

وی با بیان اینکه جشنواره فرهنگی قم و شیراز یکی از مهمترین فعالیت های این سازمان در سال جاری است، ادامه داد: در سال ۱۳۷۸ نشست مشترکی با مدیران استان های قم، شیراز و مشهد در زمینه استفاده اقتصادی صورت گرفت. صلاحیت ها، ارائه ها، همایش ها، اردوهای معارفی، ارائه تولیدات فرهنگی و … منعقد شده است و می توان برنامه هفته فرهنگی شیراز در قم را به عنوان تفاهم نامه عنوان کرد.

رئیس انجمن فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری قم استفاده از استعدادهای هنرمندان شیرازی را از نکات قابل توجه این برنامه دانست و بیان کرد: هفته فرهنگی شیراز در قم از روز سه شنبه ۱۷ خردادماه آغاز می شود. سالن کنفرانس. بخشداری قم به همراه برخی از مسئولان شهری و اعضای کمیته های فرهنگی و اجتماعی شوراهای اسلامی شهر قم و شیراز، مراسم حرم خوانی، بازدید از موزه آستانه و افتتاح نمایشگاه آثار هنری در میدان آستانه ادامه دارد.

وی افزود: بازدید از آسایشگاه سالمندان، خانه سه شعر گوهرشاد، مهر و ماه، نقد و اشعار و همچنین کارگاه های آموزشی متن حجه امامزاده موسی مبارکه (س). حضرت فاطمه معصومه(س)، امامزاده موسی مبرقع(ع) و شاهچراغ(ع) و برنامه های فرهنگی دیگر از جمله سرود، تئاتر، اکران خوانی و … در قالب هفته فرهنگی شیراز در قم ارائه می شود.

طباطبایی نژاد گفت: نشست تاریخ فرهنگی قم – شیراز با حضور مورخان و اساتید برجسته فرهنگی از برنامه های فرهنگی این هفته است که زمینه ساز توسعه دانشکده های متعدد آن است.

وی با بیان برخی از برنامه های انجمن فرهنگی، اجتماعی و ورزشی ناحیه قم به مناسبت دهه مبارک فجر گفت: راه آهن قم راه اندازی شده است که تا ولادت امام رئوف (ره) ادامه خواهد داشت.

به گزارش طباطبایی نژاد، نمایشگاه عکس با موضوع ده سال افتخار آفرینی در حرم امام رضا (ع)، شاه چراغ (ع) و حضرت معصومه (س) در داخل نگارخانه اشراق برپا می شود. و تا پایان دهه کرامت ادامه خواهد داشت.

رئیس کانون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی ناحیه قم افزود: دوره آموزشی ادبی بانو کرامت با هدف تولید جوهره تئاتر، ادبیات و دیگر زمینه های ضعف بزرگی که در حال حاضر احساس می شود برگزار می شود.

وی افزود: به مناسبت دهمین سالگرد نمایشگاه عکس در نگار گذر صفائیه، مقصد گردشگری جامعه هدف ایتام با نورپردازی و ثبت صحنه های شاد در پارک های شهری در حال برگزاری است.

انتهای پیام/