شکستن حالت به معنای شکستن همه پل ها نیست!

دسته‌بندی نشده


در شرایطی که افراد تصمیم می گیرند یک عادت را ترک کنند یا از برخی موارد خودداری کنند ، گاهی اوقات این امر می تواند ناشی از عواملی مانند عصبانیت ، استرس ، احساس ناامیدی و…

دوباره این کار را انجام دهید یا برنامه موجود را بشکنید. به عنوان مثال ، فردی که تصمیم می گیرد سیگار را ترک کند ، خودارضایی کند ، سیگار بکشد یا خودارضایی کند یا شخصی که مدتی رژیم گرفته است ، به دلایلی سعی می کند از رژیم غذایی غذا بخورد یا غذای مجاز را بیش از حد بخورد.

احساس گناه می کند و ادامه می دهد

در چنین شرایطی ، فرد ممکن است همه چیز را از طریق گناه رها کرده و به دلیل تنبیه خود کنترل خود را از دست بدهد ، مانند ادامه سیگار کشیدن یا خوردن تنها یک غذای غیرقانونی و ادامه مصرف سایر غذاها بدون هیچ محدودیتی.

به این می گویند اثر جهنم

یعنی اکنون که این اتفاق افتاده است ، بی خیال همه چیز ، یا به عبارت دیگر ، ترک گناه و برنامه ، و به طور کلی ترک گناه ، و برچیدن سیستم ذهنی که خود انسان ترسیم کرده است.

برای مبارزه با این وضعیت در رژیم های غذایی 2 راه حل وجود دارد.

اولین راه حل قبل از شکستن رژیم

اولین قدم جلوگیری از این امر است.

برای این کار بهتر است عوامل تحریک کننده را شناسایی کرده و جایگزین مناسبی برای این عوامل انتخاب کنید یا از تماس با این عوامل خودداری کنید.

به عنوان مثال ، اگر غذا خوردن با افراد خاصی یا در محیط های خاص ، مانند رستوران ها ، عاملی است که فرد را بر هم می زند تا رژیم او را مختل کند ، از چنین موقعیتی اجتناب کنید.

در صورت وجود جایگزین های محرک مناسب ، برای مثال برای فردی که علاقه زیادی به نوشیدنی های گازدار دارد ، می توان به جای نوشیدنی های گازدار معمولی از انواع نوشیدنی های گازدار و طعم دار که با شکر مصنوعی و بدون کالری شیرین شده اند استفاده کرد. به

در چنین مواردی ، استفاده از برخی تنقلات به عنوان پاداش در روزهای خاص و طبق برنامه از پیش تعیین شده نیز ممکن است کمک کننده باشد.

راه حل دوم شکستن رژیم است

تصمیم دوم مربوط به زمانی است که رژیم غذایی رعایت نشده است ، به عنوان مثال ، فرد غذای خاصی را از برنامه خورد.

در چنین شرایطی ، نفرت از خود و احساس گناه می تواند شما را مجبور کند که همه چیز را رها کرده و غذای غیر مجاز بیشتری بخورید. از سوی دیگر خودت را ببخش و این فکر که من هم می توانم اشتباه کنم و به یک اشتباه ختم نمی شود می تواند راه درست را به عقب بازگرداند و از ادامه اشتباهات و کنار گذاشتن همه چیز جلوگیری کند.

ارسال شده: عباس مجتهداس


مطالب بیشتر:

پنج اشتباه رایج در رژیم غذایی بدنسازی

رژیم غذایی و یبوست ، چرا رژیم غذایی شما باعث یبوست می شود؟

رژیم غذایی مناسب برای افراد مبتلا به بیماری سلیاک چیست؟ (بدون گلوتن)

رژیم نیمه گیاهی چیست و آیا سالم است؟دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *